Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky na červen 2023

Knižní novinky na červen 2023

Léto je tady a s ním nadílka nových knižních novinek, které vám dovolí se romanticky zasnít, ale také vám přivodí husí kůži. Nebo se ráaději podíváte do budoucnosti a na jiné planety? Žádný problém. K moři si jistě vyberete tu svoji pravou, vyvolenou knihu.


Fantasy novinky

Kiera Cassová - Tlukot tisíců srdcíKiera Cassová – Tlukot tisíců srdcí
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 5.6.2023

Láska má zvuk. Zní jako tisíc úderů srdce, jež se ozývají současně.
Princezna Annika žije pohodlný život, ale žádný přepych nemůže změnit skutečnost, že svůj osud nemá pod kontrolou. City jejího královského otce ochladly a teď ji nutí, aby vstoupila do manželství bez lásky. Na míle daleko od ní žije v drsných podmínkách Lennox. Svůj život zasvětil armádě a láska je pro něj jen pošetilou emocí, která mu nesmí bránit v boji za jeho lid. Jenže navzdory všemu je právě láska svede dohromady. Nesmějí být spolu – ale volání srdce jim nedovolí zůstat od sebe!

Oliver K. Langmead - TřpytníOliver K. Langmead – Třpytní
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 23.6.2023

Třpytní jsou elita. Topí se v luxusu a život tráví nicneděláním. Jako otrok neustálých změn – a brutálních soudů – v oblasti módy se i Simon snaží být dokonalý, bez poskvrny. Protože kdyby to bylo jinak, stane se nemódním, a nikdo přece nechce být nemódní, nedejbože ohyzdný… Na jednom večírku začne Simone krvácet z nosu, čímž neúmyslně odstartuje zbrusu novou módní vlnu – jenomže uznání připadne někomu jinému. Vzájemná řevnivost obou rivalů roste a hrozí, že brzy zničí celou opulentní utopii, v níž třpytní žijí. Protože nikdo nedovede být tak krutý jako ti nejkrásnější lidé. Vstupte do světa nádherných kostýmů, grandiózních paláců v nebesích, opulentních večírků a přísně daných pravidel, jak získat zmrzlinu. Úchvatná utopie ze světa módy, která se soustředí na rodinu a bizarní život nejvyšší třídy!

Sue Lynn Tan - Dcera Měsíční bohyněSue Lynn Tan – Dcera Měsíční bohyně
Série: The Celestial Kingdom Duology (1)
Nakladatelství: Ocelot
Datum vydání: 16.6.2023

Sing-jin vyrůstá na Měsíci, takže je uvyklá samotě, ale nemá nejmenší tušení, že je ukrývána před obávaným Nebeským císařem, který její matku vyhnal za krádež elixíru nesmrtelnosti. Když však magie Sing-jin vzplane a její existence je odhalena, je nucena uprchnout z domova a svou matku opustit. Sama, bezmocná a vystrašená, se vydává do Nebeského království, země plné zázraků a tajemství. Skrývajíc svou identitu, chopí se příležitosti trénovat po boku císařova syna, zdokonalí se v lukostřelbě a magii, zatímco se mezi ní a princem rozhoří vášeň.
Aby zachránila svou matku, vydává se Sing-jin na nebezpečnou výpravu, při níž se střetává s legendárními bytostmi a krutými nepřáteli. Když se však objeví zrada a zakázaná magie ohrožuje království, musí se kvůli svému snu postavit nelítostnému Nebeskému císaři a uzavřít nebezpečnou dohodu, v níž se rozhoduje mezi ztrátou všeho, co miluje, a uvržením království do chaosu.

Travis Baldree - Legendy a latéčkaTravis Baldree – Legendy a latéčka
Série: Legendy a latéčka (1)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 16.6.2023

Barbarská orkyně Viv je už unavená dlouhými léty neustálých bojů a vandrování. Naposledy tedy zasekne meč do lebky nepřítele a vydá se vstříc novému osudu. Zapomenutá legenda, jistý bájný artefakt a notná dávka naděje ji zavedou do ulic města Thune, kde si hodlá otevřít první kavárnu, ačkoliv zde o kávě dosud nikdo neslyšel. Její sny o novém životě, v němž bude místo smrtelných ran rozdávat šálky s lahodným nápojem, jsou však značně nejisté. Viv se musí vypořádat s řadou překážek jak ze strany svých starých známých, tak i nekalých živlů samotného města. Aby uskutečnila své plány a zbudovala podnik, který se ve městě udrží, musí si Viv získat nové přátelé a naučit se řešit problémy jinak než mečem. Příběh představuje horký šálek něžné fantasy s pořádnou čepicí našlehané poetiky.

Ukázka z knihy Legendy a latéčka

 

Dále vychází

 • Robert Holdstock – Les mytág: Avilion (Argo)
 • Ursula K. Le Guinová – Velká kniha Zeměmoří, svazek druhý (Argo, Triton)
 • Tanya Stewnerová – Alea – dívka moře (8): Vlny času (Fragment)
 • Lynette Noniová – Ranhojička (3): Zrádci krve (Fragment)
 • Radek Rak – Báje o hadím srdci (Host)
 • Anthony Ryan – Stín krkavce: Písně temnoty (Host)
 • Ransom Riggs – Sirotčinec slečny Peregrinové: Muzeum divů (Jota)
 • S. T. Joshi – Černá křídla Cthulhu (6) (Laser)
 • Jarmila Kašparová – Elektrickej strom (Straky na vrbě)

Sci-fi novinky

Michal Sirotek - Zresetuj měMichal Sirotek – Zresetuj mě
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 26.6.2023

Praha, rok 2069.
Nové technologie a nadnárodní koncerny ovládají celou společnost. Mezi zámožným Centrem a vnějšími sektory města dlouho panují napjaté vztahy. Situaci eskaluje bestiální vražda. Na těle oběti stojí podivný vzkaz:
ZRESETUJ MĚ.
Případu se ujímá kriminalistka Sandra Šemberová. Čeká ji nelehký úkol – najít nebezpečného psychopata v metropoli, kde se korupce a zločinnost staly normou. Sandra se spojí s ostříleným čínským detektivem. Společně musí zastavit brutálního vraha dřív, než důsledky jeho činů obrátí celé město vzhůru nohama.

C. Robert Cargill - Den nulaC. Robert Cargill – Den nula
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 14.6.2023

Dráp, stylová robochůva v podobě plyšového antropomorfního tygra, našel na půdě krabici. Svoji krabici. Tu, ve které byl zabalený, když ho před lety koupili, a ve které se ho zase zbaví, až už jeho svěřenec, osmiletý Ezra Reinhart, nebude chůvičku potřebovat.
Zatímco se Dráp snaží vyrovnat se svojí náhle tak nejistou budoucností, začíná se schylovat k povstání robotů, kteří hodlají vyhladit lidstvo. Jeho majitelé, Ezrovi rodiče, dobromyslní, ale nic netušící učitelé, jsou zcela odtržení od života mimo své malé, bohaté a bezpečné předměstí. Většinu nocí tráví v blaženém alkoholovém opojení, zatímco se společnost kolem nich rozpadá, a jim nakonec nezbývá než s hrůzou v očích pozorovat, jak se roboti, kteří tak dlouho sloužili svým stvořitelům obrací proti nim.
Když povstání překročí práh domova Reinhartových, musí Dráp učinit nepředstavitelné rozhodnutí: připojit se k revoluci a bojovat za vlastní svobodu…nebo doprovodit Ezru do bezpečí přes válkou zničené postapokalyptické peklo.

Matthew W. Stover - Hrdinové umírajíMatthew W. Stover – Hrdinové umírají
Nakladatelství: Planeta9
Datum vydání: 14.6.2023

Ve světě Ankhany není větší hrdina než Caine, proslulý jako Čepel Tyshalleova. Je neúprosný, nezastavitelný, prostě nejlepší v tom, co dělá.
A Caine zabíjí. Zabil už řadu vládců i prostých lidí, padouchů i hrdinů.
Doma na Zemi vystupuje Caine jako Hari Michaelson, superhvězda, jejíž dobrodružství v Ankhaně přitahují miliardy diváků. Přesto je spoután rigidní kastovní společností, musí ignorovat chmurnou skutečnost, že zabíjí lidi na vzdáleném světě pro zábavu na vlastní planetě – a musí držet svůj vztek na uzdě.
Nyní však Caine stojí na hraně osudu.
On a jeho žena, Pallas Rilová, spolu dávno nežijí, ale některá pouta přečkají ledacos. To je Caineovi víc než jasné, když zjistí, že Pallas Rilová záhadně zmizela ve slumech Ankhany. Aby ji zachránil, musí čelit největší výzvě svého života: smrtící hře na kočku a myš s nejzrádnějšími vládci dvou světů…

Patrick S. Tomlinson - ArchaPatrick S. Tomlinson – Archa
Série: Děti mrtvé Země (1)
Nakladatelství: Triton
Datum vydání: jaro 2023

Lidstvo prchá z umírající Země na palubě obrovské vesmírné lodi Archa a hledá nový domov mezi hvězdami.
Bryan Benson, největší žijící sportovní legenda na Arše, pracuje po ukončení své sportovní kariéry jako detektiv.
Pracovní doba je příjemná, práce snadná a výhody nepřekonatelné. Tedy alespoň do okamžiku, než se začne pohřešovat jeden člen posádky. Benson postupně rozplétá síť podvodů, tajností a násilí. Začíná pochybovat o všem, co dosud o životě na Arše věděl. Kdo by mohl chtít zničit loď, na níž žije? A s ní zbytek lidstva?

Ukázka z knihy Zresetuj mě

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (4): Vidění (Argo)
 • Brian Herbert, Kevin J. Anderson – Duna: The Caladan Trilogy (3): Dědic Caladanu (Baronet)
 • William King – Warhammer 40 000: Ragnar (1): Hvězdný vlk (PolarisSF)
 • Kyme & Priestley – Warhammer 40 000: Horovo kacířství (10): Příběhy kacířství (PolarisSF)

Hororové novinky

Veronika Fiedlerová - Pomiluj smrtVeronika Fiedlerová – Pomiluj smrt
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 26.6.2023

Rakousko-Uhersko, počátek dvacátého století. Ve městě Mährischfurt řádí psychopatický vrah, porcující lehké děvy. Právě sem přijíždí hledat službu Aloisie Margetzin, obyčejné děvče z horské vísky. Místo nadějných vyhlídek ji však hned první noc čekají potíže. Smrt se jí lepí na patu protézy a doprovází na každém kroku. Možná proto, že to není Luisa, kdo by se měl bát. Má totiž tajemství, s nímž se nikomu nesvěřila, a neví, jestli ji samotnou nezničí dřív, než to udělá Řezník.

Honza Vojtíšek - Sešívance: Druhý stehHonza Vojtíšek – Druhý steh
Série: Sešívance (2)
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 26.6.2023

Jihočeský autor Honza Vojtíšek se již podruhé proměnil v doktora Frankensteina. Pozval si k sobě nové hororové autory a autorky z Česka, Slovenska, Polska, USA a Finska a z každého si odřezal to nejlepší, aby získal devět povídek. Každý příběh má ty správné kousky z Honzy i spoluautorů, čímž vznikla pevně sešitá monstra, pochodující přímo k vám. Jedno děsivější než druhé.
Sešívance spoluvytvářeli:
Daniel Barták
Tomasz Czarny
Alena Čadová
Zuzana Droppová
John Everson
Veronika Fiedlerová
Marko Hautala
Ondřej Kocáb
Miroslav Pech

Owl Goingback - CrotaOwl Goingback – Crota
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 26.6.2023

Šerif Skip Harding vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která otřásla poklidným městečkem Logan ve státě Missouri. Jatka se zdají být příliš brutální na to, aby je spáchal člověk. Byl to medvěd? Ale v oblasti žádní medvědi nejsou… Těla se kupí a Skip brzy zjišťuje, že proti tomuto nepříteli jsou kulky k ničemu. Pouze s pomocí ochránce parku Jaye Little Hawka a moudrosti lakotského šamana George Strong Eagla se mu může podařit netvora zastavit dřív, než bude pozdě. Příběh mísí prvky akce, hororu a indiánské mytologie. Román získal cenu Brama Stokera za nejlepší prvotinu a byl finalistou i v kategorii Nejlepší román.

Ukázka z knihy Crota


Za mě tento měsíc nejvíce upoutávají pozornost Legendy a latéčka, které kromě toho, že se v Goodreads Choice Awards 2022 mihly velmi vysoko umístěné, tak mi prostředím připomněly miloučké Coffee Talks. Nemluvě o tom, že jestli tento měsíc plníte nějakou duhovou výzvu, jistě se vám tato kniha do ní bude hodit. Mimochodem v Goodreads Choice Awards 2022 se dobře umístila také Dcera měsíční bohyně. Tak která kniha padne tento měsíc do rukou vám?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz