Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Jaké knižní festivaly nás čekají na podzim 2021?

Jaké knižní festivaly nás čekají na podzim 2021?

Knižní festivaly podzim 2021

Ačkoliv začíná mnohým škola, stejně to neznamená, že skončila zábava kolem našich nejoblíbenějších malých radostí v podobě knih, jelikož i podzim je naplněn celou řádkou knižních festivalů. Teď jen doufejme, že nám to vládní nařízení nepřekazí, ačkoliv některé akce počítají také s online vysíláním!


TaBook 2021

2.-4.9.2021 v Táboře
Web | Facebook

Již 10. ročník knižního festivalu Tabook nás čeká v Táboře. Soustředí se na celkový knižní trh a ve svém programu nabízí řadu přednášek a besed se sepisovateli, nakladateli, včetně zahraničních hostů.


Potterfest

4.9.2021 v Praze
Web | Facebook

Již počtvrté se setkají všichni fanoušci Harryho Pottera na velkolepém festivalu Potterfest a že se tady budete opravdu cítit jako v jiném světě, vždyť kostým má téměř každý, tak proč chodit za mudlu? Čeká vás spousta zajímavých besed, třeba i s takových chovatelem sov nebo dabérem Draca Malfoye. Zkrotíte své nezbedné hůlky, vyrobíte si kluběnkové náušnice a mnohem více již letošní září.


Fantastické trhy 2021

11.9.2021 v Ostravě
Web | Facebook

Chybí vám doma nějaký zajímavý kousek, ať už je to steampunkový doplněk nebo pokémon v jeho pokeballovém domečku? Tak přijďte na fantastické trhy v Ostravě, kde toho kromě knih naleznete opravdu nemálo. Nesmí samozřejmě chybět ani tematické besedy s autory či třeba letošní křest knihy Karbonové město: Sanguis Carbo vycházející právě z kulis Ostravy.


CONiáš 2021 – Jste tu?

18.9.2021 v Praze
Web | Facebook

Další Coniáš nás čeká již za chvíli a na besedy jsou zváni zajímaví hosté. Můžete se tak střetnout s Míšou Merglovou, Otomarem Dvořákem, Julií Novákovou, Honzem Kotoučem, Petrem Janečkem, Karlem Sikarem Doležalem či Sophií Mackintoshovou. A samozřejmě naši oblíbení knihovníci z městské knihovny v Praze se opět budou snažit, aby Coniáš patřičně proběhl, ať už vevnitř nebo venku a kdyby bylo kvůli nařízením nejhůře, tak i čistě online. Každopádně tahle akce stoprocentně proběhne také online, takže ani vám z větší dálky rozhodně nic neunikne.


Svět knihy Praha 2021

23.-26.9.2021 v Praze
Web | Facebook

Další stálicí a velkolepou akcí, která nás pohostí v Praze, je Svět knihy. Jeho letošní motto je Můj domov je v jazyce a čestným hostem se stává Francie. Knižní veletrh a festival nemá žánrové zařazení, ale přesto i zde naleznete koutek věnující se fantastice, kde se jistě budete cítit jako doma. Kromě knih vás čeká také spousta zajímavých besed se spisovateli a nakladateli, včetně zahraničních hostů.


HumbookFest 2021

2.10.2021 v Praze
Web | Facebook

Nesmí samozřejmě chybět ani knižní festival pro mladé a dospívající čtenáře HumbookFest, který pandemie také nezastavila a ačkoliv se minulý rok nemohli lidé sejít, vše proběhlo alespoň v online podobě, aby nikomu taková událost neunikla. Vždyť právě tento festival spojuje mladé čtenáře s jejich českými i zahraničními spisovateli, koná zajímavé besedy, přednášky, ale třeba i workshopy a další přidružené aktivity. Tak doufejme, že letos se sejdeme už naživo! Letošními potvrzenými spisovateli jsou například autorky Vladimíra Šebová, Lucie Ortega nebo Alžběta Bílková, které se ve svých posledních dílech inspirovaly slovanskou mytologií.


Book!Con vol. 2

15.10.2021 v Havířově
Facebook

Nejen Čechy potěší fanoušky fantastiky, protože i v Moravskoslezském kraji se chystá další knižní akce, tentokrát v městské knihovně Havířov, kde se objeví na besedách spisovatelé jako je Petra Slováková, Kateřina Šardická nebo Pavel Bareš.


Comic-Con Prague 2021

15.-17.10.2021 v Praze
Web | Facebook

Od roku 2020 se u nás zabydlel také velkolepý Comic-con pro všechny milovníky fantasy, sci-fi i hororu. Zaměřený není ovšem pouze na knihy, ale také věnuje pozornost deskovkám, videohrám, filmům, komiksům a dalším zpracováním těchto kouzelných žánrů. Bohatý program a besedy se světovými hosty vás jistě naprosto ohromí, součástí jsou pak i doprovodné aktivity jako hraní her, workshopy, přednášky a mnohé další.


Festival dětského čtenářství

3.-5.11.2021 v Liberci
Web | Facebook

A aby nechybělo také nějaké to čtivo pro děti, nesmíte zapomenout na již 18. ročník festivalu dětského čtenářství, který se uskuteční letos v listopadu v Liberci. Pozváni jsou na zajímavé besedy čeští spisovatelé a ilustrátoři, kteří pro naše nejmenší připravují půdu pro jejich vzkvétající lásku ke knihám.


Jak se zdá, nás čtenáře opravdu nic nerozdělí od našich milovaných knih. Je pro nás připraveno tolik akcí a zajímavých programů, že jeden by nevěděl, kam dříve skočit. Tak který festival či veletrh si letos ukořistí vaše srdce?

Víte o nějakém knižním festivalu/veletrhu, který jsem výše neuvedla? Budu vděčná, pokud se se mnou o něj podělíte, abych mohla rozšířit seznam pro všechny ostatní milovníky knih.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz