Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Jupiter vychází

Image

Co kdyby vám někdo řekl, že za hranicemi naší planety je další život? Co kdyby vám někdo řekl, že lidé byli na Zemi „vysazeni“ záměrně, aby mohli být po dostatečném rozmnožení zase „sklizeni“?

Zhlédnuto: kino, 2D, titulky

Příběh

Jupiter je jen prostou uklízečkou a nečeká, že někdy dosáhne v životě něčeho víc. Jenže pak nastane zvrat, kdy zjišťuje, že existují další světy a více rozvinuté, kterým Země slouží pouze jako farma. Lidé mimo Zemi jsou totiž dál a zjišťují, že to nejdůležitější v celém vesmíru není bohatství, ale čas. A kde ho získat? Díky speciální kapalině, která prodlužuje život omlazením buněk. Jediný problém je v tom, že je vyráběna z jiných lidí.

Jupiter je ta jediná, která dokáže následující sklizni lidí zabránit, protože je reinkarnací bývalé majitelky Země. Stihne Zemi převzít a utéct všem hrdlořezům, které na ni poslaly děti jejího druhého mrtvého já? Už první útok obratně zastaví podivný mutant Caine, který se stane záhadným dívčiným ochráncem. Dokáže ale předvídat všechny intriky, které se kolem ní začnou rozprostírat?

Trailer

Příběh vs. podívaná

Pokud na film jdete, abyste si užili akčních scén a výborných triků, věřte, že to bude stát. Wachowští premiéru filmu odsunuli o několik měsíců právě kvůli závěrečné úpravě triků a je to opravdu znát. Je to výborná podívaná. Pokud toužíte po vizuálně výborně zpracovaném sci-fi snímku, pak nemůžete zvolit lépe.

Ale… vše nemůže být jen dobře. Tak, jak velmi kvalitně zapracovali na vizuální stránce filmu, naopak Wachowští podcenili samotný příběh. Ten je velmi překombinovaný, snaží se do dvou hodin nasáčkovat nepřeberné množství informací, intrik, převratů, až to nepůsobí dobře. Všichni stále obrací, že se za chvíli začnete ztrácet v tom, kdo vlastně hraje na kterou stranu.

Navíc je zde hodně cítit návrat ke kultovnímu snímku Matrix, který sourozence proslavil. Opět sledujeme nic netušící dívčinu, která najednou zjišťuje, že je vyvolená, že je svět daleko větší a že může zachránit svět od nadvlády těch špatných. Jen je to celé zaobalené v jiné grafice.

Akční sci-fi film Jupiter vychází - sourozenci Wachowští

Kam ta Jupiter patří?

Fascinuje mě, že i když je nám Jupiter představována jako uklízečka, pokud ji vidíme v nějaké scéně pracovat, v polovině případů je zachycena u toaletní mísy. Nějak jsem neporozuměla té fixaci na umývání záchodů, když v domě je přeci tolik míst, kde je potřeba uklízet.

Ale abych si nestěžovala na ubohou Jupiter, krásně jsem se pokochala (nejen) nad některými jejími kostýmy, tedy především těmi svatebními šaty. Co šaty, všichni ti humanoidi, vesmírné koráby či vzdálená města měla své kouzlo.

Akční sci-fi film Jupiter vychází - sourozenci Wachowští

Budete možná překvapeni, ale postavou, která mne ve filmu velmi zaujala, je hlavní záporák Balem.  Sice není jediným nepřítelem pro nezkušenou Jupiter, ale jeho povýšenecký bezcitný charakter ční nad ostatními. Eddie Redmayne se v této roli opravdu příjemně předvedl.

Moje hodnocení

Pokud si chcete užít pořádný sci-fi nářez s úžasným vizuálním zpracováním, pak rozhodně tento film nepřehlédněte. Jen je škoda toho slabšího příběhu, je vidět, na co se Wachowští opravdu zaměřili.

Moje hodnocení: 5/10

Základní údaje

Jupiter vychází
Sci-fi, akční, dobrodružný
USA, 2015, 128 min
Režie: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Scénář: Andy Wachowski, Lana Wachowski
Kamera: John Toll
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Channing Tatum, Mila Kunis, Eddie Redmayne, Sean Bean, Douglas Booth a další

Fotografie převzaty ze stránky www.warnerbros.cz.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz