Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Herní novinky
  • Chystá se další inkvizitorská hra I, the Inquisitor, která má své kořeny v knižní sérii

Chystá se další inkvizitorská hra I, the Inquisitor, která má své kořeny v knižní sérii

I, the Inquisitor

Když světu vládne inkvizice, aby dohlížela na všechny hříšné a nevěřící, je lepší na sebe moc neupozorňovat. Nebo se třeba ponořit do povolání inkvizitora, který naopak dohlíží na fungování celé společnosti. Vzít meč, možná i nějaké mučící nástroje, však vymlátit pravdu jde z každého, když to nejde po dobrém.

Někdo přirovnává plánovanou hru I, the Inquisitor k Zaklínači, který také pochází z pera polského spisovatele a světově se masivně profláknul právě díky herní adaptaci. Bude tohle osud i nového temného RPG I, the Inquisitor (Steam)? A dokáže svým inkvizitorským tématem konkurovat úspěšné francouzské hře A Plague Tale, pro kterou se právě nyní vytváří pokračování A Plague Tale: Requiem?

Pokud je pro vás inkvizitor Mordimer Madderdin velkou neznámou, můžete se s ním již nyní v češtině setkat v přeložené povídkové knize Služebník boží. Spisovatel Jacek Piekara toho má ovšem na kontě daleko více s tímto hlavním hrdinou, a tak je potřeba se poohlédnout po polském knižním trhu nebo zvědavě vyčkávat, zda se překladu knih ujme některé z našich nakladatelství, když hra ťuká na dveře.

Právě z této knižní předlohy se rozhodlo čerpat polské studio The Dust a vybudovat neuvěřitelný svět, ve kterém Ježíš Kristus přežil vlastní ukřižování a zcela změnil doposud psané dějiny, protože se rozhodl tvrdě zakročit proti nevěřícím. Církev a inkvizice zde tak po staletí mají své hlavní slovo, jsou soudcem i katem a je potřeba vykonat spousty nelehkých morálních rozhodnutí nad hříšníky, které budeme muset činit i my v roli inkvizitora.

Nejedná se ovšem o čistě alternativní realitu, ale naopak si příběh okolo Mordimera Madderdina bere základy ve fantasy. Na svět tak nevykukují pouze hříšní lidé, ale také pekelné stvůry, kterým je potřeba zatnout tipec. Takže toho, že byste nemuseli vytáhnout meč, se vůbec nemusíte obávat. Kromě toho samotný inkvizitor má nadpřirozené schopnosti, kdy se dokáže odprostit duší od těla a vstoupit do druhého temného světa pro další pátrání. Tak se nechejme překvapit, co všechno vlastně I, the Inquisitor dokáže nakonec nabídnout.

Na hře se zatím plně pracuje a datum vydání ještě není známo. Jediné, co nám tak může trochu zkrátit čekání a nalákat na nás na tento temný, ale zajímavý nový svět, je trailer (viz výše), který studio The Dust uvolnilo.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz