Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

NOVINKY | Chystá se nové A Plague Tale v herní i seriálové podobě

A Plague Tale: Requiem

Pokud jste tak jako já propadli atmosférickému příběhu A Plague Tale: Innocence, určitě nejste jediní. Hra zažila takový úspěch, že si doslova říkala o nějaké to pokračování a tajné doufání všech hráčů bylo vyslyšeno!

Zlu nemusí jen svítit oči ve tmě

Příběh A Plague Tale: Innocence (2019) nás zavedl do temného francouzského středověku, kde si na šlechtickou rodinu brousí zuby inkvizice se svými vlastními zájmy. Sourozenci Amicia a Hugo jsou po nezvané návštěvě tak nuceni se vydat na dlouhou pouť najít své příbuzné, u kterých by se mohli schovat, když jejich vlastní rodiče umírají při jejich ochraně. Vše má ale svůj háček. Předně Hugo je vážně nemocné dítě, které doposud nevystrkovalo nos ze svého pokoje a v podstatě ani svoji starší sestru nezná. Zadruhé právě nyní propukl mor a povrch láká stovky a tisíce hladových krys. Ještě že světlo je dokáže zastavit.

Jak jistě dokážete odhadnout, jedná se o temnou atmosférickou hru, která se řadí ke stealth a akčním, nutí hráče se plížit a schovávat před inkvizicí ve dne a v noci vyzrát na maso žeroucí upištěné krysy. Ačkoliv se jedná o koridorovku a prostor pro své vlastní vyjádření zde nenajdete, přeci jen to během hry ani nepostřehnete, protože tím dominantním je zde příběh, který vás plně pohltí.

Ne vždy máte dostatek světla, abyste nad krysami vyzráli Ne vždy máte dostatek světla, abyste nad krysami vyzráli
Záběry z A Plague Tale: Innocence

Poražením záporáka příběh nekončí

Není proto divu, když po úspěchu této hry se rozhodlo Asobo studio k práci na pokračování, A Plague Tale: Requiem. Opět se setkáme s našimi starými známými – Amiciou a Hugem v hlavní roli. Sourozenci stále potřebují vyzrát nad Hugovou zrádnou nemocí a ačkoliv se po událostech prvního dílu může zdát, že lidstvo je z nejhoršího venku, nesouhlasící země opět vyvrhne ze svých hlubin hromady krys. Amicia a Hugo tak prchají pryč do vzdálených koutů světa a jejich záchranou se zdá být tajemný ostrov. Právě zde by se totiž mohl skrývat klíč k tomu všemu.

Vydání hry A Plague Tale: Requiem je oficiálně oznámeno na letošní rok, takže pokud jste se ještě nepustili do hraní prvního dílu, máte nejvyšší čas zažít tento špinavý a nepřejícný středověk na vlastní kůži. A pro ty z vás, kteří už vědí, oč se jedná, mám níže ochutnávku z nového dílu.

Když herní zpracování nestačí

Jenže to není vše, protože A Plague Tale se dostalo i pozornosti ve filmovém odvětví. Ačkoliv se spekulovalo o prodeji práv na seriálovou adaptaci do USA, nakonec zůstala tato příležitost v zemi vývojářů hry – ve Francii.

Režisér Mathieu Turi již na svém twitterovém účtu vše oficiálně potvrdil s tím, že se nemůže dočkat, až bude moci cestu Amicie a Huga přenést na naše obrazovky v seriálové podobě.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz