Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Henry Cavill končí v roli zaklínače Geralta!

Poněkud šokující zpráva vyplula na povrch pro fanoušky a milovníky Zaklínače, kterého se ujal Netflix a v podobě seriálu jej přivádí na televizní obrazovky. Od čtvrté série se už nepotkáme s dosavadním představitelem hlavní role Henrym Cavillem.

Fantasy série Zaklínač původně existovala pouze na stranách knih, kde neohroženého mutanta Geralta z Rivie stavěla proti monstrům, která ohrožují svět. Následně neunikla pozornosti hernímu studiu CD projekt, které ji přetvořilo v herní dobrodružství a řady fanoušků Zaklínače se tak více rozrůstaly. Není divu, že Zaklínač dostal také nejedno filmové či seriálové zpracování a vy si tak můžete užít tento svět z jakéhokoliv média, které je vám příjemné.

Nejčerstvější je seriál od Netflixu, který má venku již dvě série. Ta třetí už má dokončeno natáčení, nyní se zpracovává, aby mohla v průběhu léta 2023 dorazit na tuto oblíbenou platformu. Už se ovšem začalo proslýchat o poznámkách Henryho Cavilla v průběhu natáčení, že ta či ona věc je v knihách přeci jinak. Vždyť tento herec je známý svým nerdstvím a do role se snažil dostat opravdu to nejlepší. Nemluvě o tom, že hlas, který propůjčil Geraltovi, je odvozen od herní série The Witcher 3.

To, že nakonec tento seriál definitivně opustí, bylo ovšem neočekávané. Vše je již oficiální, sám vydal prohlášení na svém profilu (vizte výše), kde zároveň předává pomyslné žezlo novému herci. A kdo že přebere tuto významnou roli? Výběr padl na Liama Hemswortha, jehož příjmení vám může být povědomé. Jeho bratr Chris je totiž znám jakožto herec filmového Thora v Marvelovském univerzu. A odkud můžete znát Liama? Ten si zahrát třeba v takových Hunger Games postavu Hurikána.

Co myslíte, vybrali tvůrci vhodného nového Geralta?

Kam tedy nyní povedou kroky Henryho Cavilla? Ten své herectví zaměřil zpět k filmům od DC, kde jej opět uvidíte v jedné z ikonických rolí. Tou není nikdo menší než Superman. Pokud byste si ho chtěli připomenout v snímku Muž z oceli, právě teď je možné jej přehrát třeba na HBO platformě.

Zpátky ale k Zaklínači. Jak se říká „Na každém šprochu pravdy trochu.“. Ačkoliv se Henry Cavill nikdy oficiálně nevyjádřil, že by měl s tvůrci seriálu nějaké problémy, nakonec to byl někdo jiný, kdo o nich promluvil. Bývalý scénárista seriálu Beau DeMayo (napsal scénář třeba také pro Zaklínač: Vlčí sen), který nyní pracuje na X-Men ’97, prohlásil v Instagram stories, že tým pro tento seriál vybíral tak, aby v něm byli fanoušci tohoto univerza. Ne jako při práci na Zaklínači, kde tvůrci předlohu (ať už knihy nebo hry) nerespektovali, ale dokonce ji neměli rádi a zesměšňovali, což je podle něj zadělání si na pěkný průšvih. To vlastně tak trochu potvrdil svým odchodem představitel hlavní role.

Ale jak to shrnout pozitivně? Máme potvrzeno, že bude 4. řada seriálu, ačkoliv se můžeme nechat překvapit, jak vlastně bude nakonec vypadat. Třetí řada už se objeví za chvilku ke zhlédnutí a kdo nevydrží čekat, tak v prosinci nám Netflix nadělí minisérii Zaklínač: Pokrevní pouto, která nás zavede o tisíc let zpět do dob, kdy se objevili první nestvůry.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Misty. napsal:

  Jedno velké ACH JO. Zabolelo mě, když jsem se dočetla, že už Henryho neuvidíme běhat po lesích s bílou parukou. Liama si v této roli vůbec nedokážu představit. :D Seriál má své mouchy, nedrží se přesně předlohy a je to pochopitelné, ale Henry to podle mě celé táhnul a na sledovanosti se oznámení jeho odchodu projeví. Uvidíme, jaká bude třetí řada a jestli bude stát za to sledovat seriál dál.

 • K napsal:

  Za mě je celá série takovým z bláta do louže. Navzdory prvnímu dílu první série, který mě nemile šokoval ,jse dala šanci první sérii a shldla ji téměř do konce, Bohužel celé motaní několika linek mi přišli nadbytečné a na druhou sérii pak už nedošlo. Mohu-li něco vyzvidvihnout na seriálu, kromě kostýmů a výpravy, je to bez pochyby hlavní protagonista. Bohužel tímto pohasla asi poslední už tak vrtkavá jiskřička naděje, že někdy seriál shlédnu celý. Inu škoda. Ještě, že knížkama si můžu vždycky zpravit chuť ;)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Reklama – moje tipy

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V listopadu čteme knihu Před bouří
  od Zuzany Hartmanové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihue-book a audioknihu. Společné setkání proběhne 1. prosince na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Před bouří
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Zuzanou Hartmanovou

   

  | Odkaz na Zoom |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
  Zuzana Hartmanová - Před bouří