Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Zaklínač: Vlčí sen | Střípek z Vesemirova života

Zaklínač: Vlčí sen

Bílý vlk nebyl přeci jediným zaklínačem, tak se pojďme podívat do dob, kdy zem od nestvůr očišťoval Vesemir. Ani on to neměl jednoduché a najít tu pravou bestii není nikdy hračka. Zvláště, když vám jde už dávno po krku a vy si zatím užíváte života.

Kdo by snil o tom stát se zaklínačem?

Ačkoliv na to téměř nikdo příčetný nepomyslí, Vesemirovo srdce prahne po jediném, po penězích, které mu může snadno přinést zaklínačské řemeslo. Svého snu, za kterým si bezhlavě jde, nikdy nelituje. Meč se stal jeho prodlouženou rukou a nic jej neoddělí od jeho vytoužené odměny, kterou pak může rozhazovat kolem sebe za všechny libůstky života.

Jenže občas se temné stíny minulosti vrací a nenechají nikoho poklidně spát. Ani Vesemir není výjimkou, když musí čelit minulosti, která už na něj číhá za rohem. Jak moc mu v takové chvíli pomůže jeho stříbrný meč?

Trailer filmu Zaklínač: Vlčí sen

V krvavé lázni

Také se už nemůžete dočkat další řady seriálového Zaklínače? Pak právě pro vás si Netflix připravil menší vsuvku v podobě nového filmu, který s námi odběhne do dob před Geraltem. Snímek nás zavede k obávanému Vesemirovi, který se nezalekne žádného monstra. To ale až nyní, když svírá v rukou zaklínačský meč.

Zaklínač: Vlčí sen nás totiž kromě přítomné roviny děje vezme také do Vesemirova dětství, aby nám osvětlil jeho pohnutky a aktuální povahu. První část filmu je tak spíše vykreslující veškeré kulisy, ačkoliv ani o akci zde není nouze. Temnější atmosféra se vine napříč celý příběhem a nám je už od začátku jasné, že tohle žádná procházka růžovým sadem nebude.

Pořádná řež nastane totiž v druhé části filmu. A nenechejte se zmást tím, že je tento Zaklínač zpracován jako anime, protože rating 18+ zde není pro nic za nic. Kromě krve budou všude kolem lítat končetiny, hlavy a vnitřnosti všeho druhu. Snímek bravurně využívá zvoleného zpracování a stylizace, pro které jsou charakteristické údernější a velkolepé souboje (pro někoho mimo žánr anime možná až přehnané), které si divák vychutná plnými doušky. Žádné drnkání dřevěnými klacíky zde nečekejte.

Vesemir Vesemir a Tetra

Geralt přeci není jediný zaklínač!

Samotný příběh staví a perfektně pracuje se zaklínačským univerzem, doplňuje nám jednu mezeru, takže dějově i obohatí. Navíc přináší kromě starých známých postav (které jistě fanoušky potěší) také zcela nová monstra pro zpestření.

Co mne trochu zarazilo, byl samotný mladý Vesemir. Jeho povahu frajírka, který má v životě přesně to, co chtěl, pro mě nebylo těžké přijmout, přeci jen kdo ve svém „mládí“ neblbnul a pro tohle vyprávění nemohl být jiný. Ačkoliv spojit si tuto postavu s Vesemirem, kterého znám, mi chvíli trvalo. Ale postavy mají mít svůj životní vývoj, tak proč by ne. Věc, která mne ovšem zarazila více, byl jeho zvolený účes. Plně podporoval jeho aktuální charakter, ale zaklínače si přeci jen představuji trochu jinak.

A když už jsme u těch postav, ne všem je sice věnována dostatečná pozornost, ale když už, tak se dočkáme vykreslení jejich charakteru z takového úhlu, že až na malinkatou výjimku zde vlastně nic není černobílé. Nikdo není ryze dobrý nebo zlý a každá postava či dokonce rasa má své hnací touhy, které sice v jejích očích můžou být ty nejlepší, ale už se neohlížejí na to, co znamená její akce pro druhé. A právě tahle bezohlednost a hon za vlastními cíli je stěžejním prvkem pomalu klíčícího konfliktu.

Kear Morhen Lady Zerbst a čarodějka Tetra

Slovo závěrem

U Netflixu je to takové hození mincí, buď se vám film bude hodně líbit a nebo to bude úplný propadák. Nebo alespoň tak to poslední dobou vnímáme doma. O to více jsme byli překvapeni novým Zaklínačem, který funguje, je nabitý akcí a ani příběh nezaostává. Rozhodně doporučuji zkouknout, pokud máte tohle univerzum rádi a jistě se dozvíte pár nových informací. Zpracování formou anime se nebráním, přináší svěží vítr do této tvorby a klidně by mohl vyjít další takový film nebo rovnou celé seriálové zpracování. Těch 80 minut vám uteče jako voda.

Moje hodnocení: 9/10

Zaklínač: Vlčí senFilm Zaklínač: Vlčí sen můžete shlédnout na Netflix.com.

Zaklínač: Vlčí sen (The Witcher: Nightmare of the Wolf)
Fantasy, akční
USA v roce 2021
Délka: 82 min
Knižní předloha: Andrzej Sapkowski
Scénář: Beau DeMayo
Své hlasy propůjčili: Theo James, Mary McDonnell, Lara Pulver, Graham McTavish, Tom Canton, David Errigo Jr. a další.

  

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz