Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Frostpunk 2: Přežívání v ledovém pekle bude mít pokračování

Připravuje se nový Frostpunk 2

Co když se celý svět tak, jak jej známe, jednoho dne změní? Teploty klesnou daleko pod 0 °C a přežití lidstva bude viset na doslova na vlásku. Chystané herní pokračování Frostpunk 2 slibuje návrat do apokalyptické budoucnosti, která přinese hráčům nové výzvy.

Kde to všechno začalo?

V roce 2018 vyšla velmi zajímavá a úspěšná strategická hra Frostpunk s hlavním motivem posledních zbytků lidstva přežívajících v ledovém pekle. Jejich jedinou záchranou se stal generátor tepla, který je potřeba udržet v chodu za každou cenu, jinak hrozí definitivní umrznutí.

Frostpunk doprovázela řada důležitých rozhodnutí k přístupu ke hře nejen ohledně preferencí třeba vědeckého postupu a pokroku společnosti, ale i další zásadní otázky fungování společnosti, víry a celkově zabránění vzpouře. To vše v mrazivých kulisách, ve kterých uprostřed bílé smrště se schovává maličké městečko závisející na uhlí a páře.

V čem je Frostpunk 2 odlišný?

Celková kampaň byla ovšem kratšího rázu, a tak není divu, když hráči volali po nášupu. Proč tedy nevystavět na základech Frostpunku něco dalšího? Přesně to si řekli tvůrci v 11 bit studios, kteří mají na svědomí také předchozí díl a právě pracují na hře Frostpunk 2 s podtitulem The City Must Not Fall, tedy Město nesmí padnout, která slibuje, že bude větší a monumentálnější. Už jen to je poznat z krátkého teaseru, který ukazuje přímo záběry ze hry. Tam si můžeme všimnout, jak námi spravované městečko povyrostlo.

Frostpunk 2 Teaser

I tentokrát půjde o přežití lidí, budování města a to vše uprostřed apokalyptické vánice, která pokryla celou zeměkouli už před 30 lety. Nová doba ledová je nemilosrdná a na vás je využití všech zdrojů, abyste jakožto hlava tohohle města dali svým svěřencům to nejdůležitější – život.

„Frostpunk 2 je stále hrou o městě a jeho společnosti, ale vnitřní nepokoje vyvolané rostoucími sociálními rozdíly znamenají, že hráči budou čelit novým druhům hrozeb. Používáme postapokalyptické kulisy k vyprávění smysluplného příběhu o lidských ambicích, protože to, co může nakonec ukončit naši existenci, není příroda samotná, ale my sami.“

Jakub Stokalski, herní co-director a design director v 11 bit studios

Hlavním cílem tentokrát ovšem nebude jen přežití jako takové – vždyť v těchle podmínkách žijete už třicet let a město je zaběhnuté – , ale také bude dbán velký důraz na celkovou spokojenost společnosti, která se začne členit do frakcí a prosazovat své vize budoucnosti, které nemusejí být vždy totožné.

Jako správce tak budete dohlížet nad radou, kde se tyto názory jednotlivých skupin střetávají a mohou vyústit dokonce k fyzickým konfliktům. Dokážete zařídit, aby vám svěřené město bylo spokojené a čelilo zářným zítřkům nebo se vám vše rozsype pod rukama?

Ať vám neunikne žádná novinka

Pokud jste na svůj možný úspěch či neúspěch zvědaví, budete si ovšem muset ještě počkat. Prozatím není znám konkrétní termín data vydání, Steam jen nejasně slibuje rok 2024. Stejně tak zejí prázdnotou systémové požadavky, které teprve budou doplněny. Nezapomeňte tak sledovat profil hry na své oblíbené platformě.

Mimochodem, do 12. prosince je první Frostpunk na Steamu dostupný s 80% slevou. Pokud jste se s ním ještě neměli možnost seznámit, pak je teď ten pravý čas.

Galerie: Frostpunk 2 – záběry z hry

Frostpunk 2 Trailer

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz