Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Nikdy nepodceňujte moc lesa

Čtenářský klub - Les mytág

V prosinci celkově tak nějak vychází méně knížek a počítá se s tím, že čtenáři spíše než s dobrou knihou budou tento předvánoční a vánoční čas trávit spíše s rodinou a blízkými. I my na to v našem čtenářském klubu pamatujeme a proto jsme se rozhodli sáhnout po krátké jednohubce. Připojíte se k nám do společného čtení?

Mojí myšlenkou bylo v prosinci ten rok tak nějak uzavřít pozitivně s léty prověřenou knižní klasikou, která by se všem čtenářům mohla líbit. Co si budeme povídat, většina knih, kterou jsme měli ve společném čtení, vždy přinesla opravdu rozmanité názory z obou stran spektra a bylo to pak na Zoomu opravdu zajímavé povídání protichůdných názorů a jejich vysvětlování. Proč to ale tentokrát neudělat jako potěšující čtení pro všechny?

Můj návrh knižní klasiky byl jasný, tak jsem vznesla otázku do pléna, jestli je něco, co by si ostatní chtěli přečíst, kde mají resty. Ihned padlo fantasy Les mytág, které se mnohým velebí na poličce a v záplavě knižních novinek se k němu ještě nedostali. Co si budeme povídat, já jej na poličce také mám, dokonce dvakrát a také přečteného. Takže vím, že je to kniha, ze které jsem byla nadšená a ráda se pustím do re-readingu. Na on-line setkání jsme si tak velmi rychle odsouhlasili ke společnému čtení tento titul. A o čem že je?

Robert Holdstock - Les mytág

Robert Holdstock – Les mytág

Vstupte do lesa, jenž dokáže zhmotnit postavy z vašich snů, ale i z drsné, dávno zapomenuté minulosti. Do lesa, který je tím větší, čím hlouběji se do něho ponoříte, a z něhož nemusí být návratu… Když se Steven Huxley po válce vrátí do rodného domu na okraji zdánlivě nevelkého lesa uprostřed anglického venkova, zjišťuje, že už nic nebude jako dřív. Otec, který se snažil neprostupný hvozd zkoumat a často do něj odcházel na několikatýdenní výpravy, za podivných okolností zemřel. A bratr Christian, druh z dětských her, jako by jeho posedlost zdědil.
Kdo jsou tajemné postavy, které z lesa vystupují, a jsou vůbec z masa a kostí, nebo spíše z hlíny a větví? Čím víc se les brání Stephena pustit dovnitř, tím víc ho svými tajemstvími přitahuje. Osudově.

Les mytág u nás vyšel nejen kniže, ale také jako audiokniha. Pokud tedy preferujete poslech příběhů, můžete se do něj ponořit díky podmanivému hlasu Jakuba Gottwalda. Poslechnětě si ukázku z audioknihy Les mytág.

A jak to tentokrát bude s besedou? Rozhodla jsem se, když už je to jeden rok od založení našeho čtenářského klubu, že tentokrát uspořádám něco speciálního. Tentokrát k nám přijde několik českých autorů přečíst z knihy, kterou nedávno vydali nebo již brzy vydají. Aktuálně mám potvrzenu účast od Marie Domské, která bude předčítat z knihy Nejasné hranice (vychází březen 2024) a Zuzany Hartmanové, která bude číst ukázku z knihy Kosti pod mechem (vychází březen 2024).

Oslovování autorů a domlouvání akce aktuálně probíhá, takže pokud máte nějakého oblíbeného českého spisovatele, kterému něco vyšlo nebo brzy vychází, dejte mi vědět do komentářů a já se jej mohu pokusit oslovit, aby nám přišel kousek ze své knihy přečíst.

Závěr společného čtení, tedy naše on-line setkání na Zoomu je plánováno na 5. ledna 2024, kdy si v 17:00 popovídáme o svých dojmech z knihy Les mytág a v 18:00 za námi přijdou spisovatelé. Tak co, už se těšíte? Zapojíte se do společného čtení nebo vás láká jen spisovatelské předčítání?

Nezapomeňte, odkaz na Zoom začátkem ledna naleznete buď ve svých e-mailových schránkách nebo zde v bočním menu.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz