Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Pozor, zbystřete – chystá se desková hra Kingdom Come: Deliverance!

Kingdom Come: Deliverance

Oblíbili jste si počítačovou hru Kingdom Come: Deliverance, RPG s tvorbou vlastního hrdiny, který plní rozličné úkoly napříč středověkým světem? Což takhle tenhle jedinečný zážitek přenést do deskové hry, kterou můžete prožít společně s přáteli.


Aktualizace k 3.10.2022

Bohužel i přes velmi úspěšnou kampaň na Gamefound, kdy byla vybrána cílová částka na tuto deskovou hru, nakonec deskovka na motivy Kingdom Come nevyjde.

Jak se tvůrci vyjádřili, požadovanou částku v kampani dali výrazně nižší, aby nevyděsili potřebným cílem přispěvovatele. Bohužel tak nakonec nedosáhli na finance, které by jim umožnily hru zrealizovat. Dokonce situace Boardcubator poškodila natolik, že toto studio muselo ukončit svoji činnost.

Budiž desková hra

Přesně to si před dvěma lety řekli tvůrci z Boardcubator, kteří právě dokončují své finální práce na deskové hře Kingdom Come: Deliverance. Aktuálně je deskovka v testování, její uvolnění pro trh se plánuje v průběhu letošního podzimu a proběhne skrze crowfunding na portále Gamefound. Ke skutečné hmotné hře to tedy bude ještě nějaká ta doba, než se kampaň ukončí a bude se moci Kingdom Come: Deliverance ve své nové deskové podobě poslat do tisku.

Ale je opravdu na co se těšit. Boardcubator totiž na vývoji hry nepracovali sami a přizvali si Warhorse Studios, kteří pro svět stvořili originální počítačovou hru. Pro vytvoření deskovky tak přiložila ruce k dílu známá jména jako herní designér Ondřej Bittner, dále Adam Sporka, který se pro změnu podílel na soundtracku nebo třeba ilustrátor Tomáš Duchek.

Pro více nadcházejících videí nezapomeňte sledovat youtube kanál vývojářů Boardcubator.

Desková hra Kingdom Come: Deliverance v kostce

A na co se tedy můžeme těšit? Jak studio předeslalo, bude se jednat o deskovou hru pro 1-4 hráče o celkové herní době 90-150 minut. Čeká vás kooperativní příběhová hra umístěná do zemí Koruny české v období husitských válek. Deskovka se tedy odehrává pár let po původním příběhu videohry a nachystala si pro nás několik scénářů s bohatými questy.

Vaším úkolem bude ovládnutí svého charakteru, který postupně budujete, rozvíjíte a upravujete jeho dovednosti. TVůrci se tím chtěli co nejvíce přiblížit k původní počítačové hře Kingdom Come: Deliverance a celkově žánru RPG, který staví na budování postavy. Díky tomu nevytváříte jen samotný příběh, ale hlavně svého hrdinu, který svými přednostmi a zápory se snaží pomocí kostkového systému prorazit všemi obtížemi.

Kingdom Come: Deliverance desková hra Kingdom Come: Deliverance a fugirky k deskové hře

Čeká vás také objevování spousty lokací, interakcí se zdejšími obyvateli, plížení nebo souboje. Ale pozor tvůrci slibují, že veškeré vaše kroky se odrazí v pokračování celého příběhu, protože okolní postavy vnímají, co děláte a patřičně na to zareagují.

Kromě herní desky a doplňků si užijete také netradičně mobilní aplikace, která vám poskytne veškeré potřebné informace ke scénáři. Tohle ovšem není její jedinou předností, neboť kromě objevování koutů země se vám dostane také hudebního doprovodu, který podkreslí váš příběh. Překvapivě se dostane také na namluvené dialogy, které vás vtáhnou do děje ještě více. Jak se tvůrci vyjádřili, chtějí hráčům dopřát doslova kinematický zážitek.

Desková hra Kingdom Come: Deliverance


Fotografie převzaty z oficiálních zdrojů – twitter Boardcubator, facebook Boardcubator a facebook Kingdom Come: Deliverance – the Board Game

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz