Kingdom Come: Deliverance

Pozor, zbystřete – chystá se desková hra Kingdom Come: Deliverance!

|0 Komentářenapsala

Oblíbili jste si počítačovou hru Kingdom Come: Deliverance, RPG s tvorbou vlastního hrdiny, který plní rozličné úkoly napříč středověkým světem? Což takhle tenhle jedinečný zážitek přenést do deskové hry, kterou můžete prožít společně s přáteli.


Budiž desková hra

Přesně to si před dvěma lety řekli tvůrci z Boardcubator, kteří právě dokončují své finální práce na deskové hře Kingdom Come: Deliverance. Aktuálně je deskovka v testování, její uvolnění pro trh se plánuje v průběhu letošního podzimu a proběhne skrze crowfunding na portále Gamefound. Ke skutečné hmotné hře to tedy bude ještě nějaká ta doba, než se kampaň ukončí a bude se moci Kingdom Come: Deliverance ve své nové deskové podobě poslat do tisku.

Ale je opravdu na co se těšit. Boardcubator totiž na vývoji hry nepracovali sami a přizvali si Warhorse Studios, kteří pro svět stvořili originální počítačovou hru. Pro vytvoření deskovky tak přiložila ruce k dílu známá jména jako herní designér Ondřej Bittner, dále Adam Sporka, který se pro změnu podílel na soundtracku nebo třeba ilustrátor Tomáš Duchek.

Pro více nadcházejících videí nezapomeňte sledovat youtube kanál vývojářů Boardcubator.

Desková hra Kingdom Come: Deliverance v kostce

A na co se tedy můžeme těšit? Jak studio předeslalo, bude se jednat o deskovou hru pro 1-4 hráče o celkové herní době 90-150 minut. Čeká vás kooperativní příběhová hra umístěná do zemí Koruny české v období husitských válek. Deskovka se tedy odehrává pár let po původním příběhu videohry a nachystala si pro nás několik scénářů s bohatými questy.

Vaším úkolem bude ovládnutí svého charakteru, který postupně budujete, rozvíjíte a upravujete jeho dovednosti. TVůrci se tím chtěli co nejvíce přiblížit k původní počítačové hře Kingdom Come: Deliverance a celkově žánru RPG, který staví na budování postavy. Díky tomu nevytváříte jen samotný příběh, ale hlavně svého hrdinu, který svými přednostmi a zápory se snaží pomocí kostkového systému prorazit všemi obtížemi.

Kingdom Come: Deliverance desková hra Kingdom Come: Deliverance a fugirky k deskové hře

Čeká vás také objevování spousty lokací, interakcí se zdejšími obyvateli, plížení nebo souboje. Ale pozor tvůrci slibují, že veškeré vaše kroky se odrazí v pokračování celého příběhu, protože okolní postavy vnímají, co děláte a patřičně na to zareagují.

Kromě herní desky a doplňků si užijete také netradičně mobilní aplikace, která vám poskytne veškeré potřebné informace ke scénáři. Tohle ovšem není její jedinou předností, neboť kromě objevování koutů země se vám dostane také hudebního doprovodu, který podkreslí váš příběh. Překvapivě se dostane také na namluvené dialogy, které vás vtáhnou do děje ještě více. Jak se tvůrci vyjádřili, chtějí hráčům dopřát doslova kinematický zážitek.

Desková hra Kingdom Come: Deliverance


Fotografie převzaty z oficiálních zdrojů – twitter Boardcubator, facebook Boardcubator a facebook Kingdom Come: Deliverance – the Board Game

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *