Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Zakuste pouto vesmírné lásky

Čtenářský klub únor 2024

Ve společném čtení v rámci února 2024 se ponoříme do hlubin vesmíru, abychom pohlédli nejenom na křehké lidské vztahy. Čeká nás také beseda s jednou českou fantasy spisovatelkou. Připojíte se tento měsíc k nám?

Společné čtení na únor

Pokud bedlivě sledujete boční menu webu nebo odebíráte newsletter, tak již jistě víte, copak tento měsíc čteme. Jestliže ne a checete se zapojit do společného čtení nebo jen hledáte inspiraci, pak bych vám ráda představila titul na únor.
Tentokrát byla společně vybrána kniha, která překvapivě unikla mé pozornosti, takže jsem sama zvědavá, co nás čeká. Před námi je sci-fi počtení Ztracení ptáci od spisovatele Simona Jimeneze.

Simon Jimenez - Ztracení ptáci

Simon Jimenez – Ztracení ptáci

Záhadné dítě se ocitá v péči osamělé ženy na pouti vesmírem, což jim oběma navždy změní život.
Kapitánka lodi, osvobozená od plynutí času. Němé dítě, které si s sebou nese břemeno nepředstavitelné moci. Tisíciletá žena pronásledovaná vlastními chybami, jež by vydaly na mnoho lidských životů. V uhrančivém příběhu, který se klene napříč prostorem a časem, v sobě tito vyděděnci navzájem objevují to, co jim v životě schází: lásku a vědomí, že někam patří. Pocit domova. Nový začátek. Minulost po nich ale stále prahne, a pokud je dožene, hrozí, že tuto provizorní rodinu roztrhá na kusy.
Ve výpravném sci-fi Simona Jimeneze se proplétají silné a hluboce lidské příběhy, polemika o důsledcích environmentální krize i odvážné vize budoucích technologií a politických uspořádání.

Beseda s českou spisovatelkou

I tentokrát si nenecháme ujít příležitost vyzpovídat některého českého spisovatele. Moje pozvání do našeho čtenářského klubu tentokrát přijala spisovatelka Lucie Ortega, která napsala již celou řádku knih, v poslední řadě pak fantasy Soumrak Edenu, o kterém bude také řeč. Tak pokud se chcete řádně připravit na besedu a mít své vlastní otázky na autorku, neváhejte si něco z jejího díla načíst.

Mimochodem v průběhu měsíce uveřejním na Patreonu ukázku z knihy, kterou přečte samotná autorka. Video bude pro tentokrát přístupné všem, tak číhejte a přijďte si Lucii Ortegu poslechnout. Na Patreonu mimo jiné naleznete záznamy z již proběhnutých autorských besed.

Na Zoomu se společně setkáme 1. března, kdy v 17:00 prodiskutujeme knihu Ztracení ptáci a v 18:00 nás čeká beseda se spisovatelkou Lucií Ortegou. Odkaz na Zoom objevíte v posledním týdnu měsíce v bočním menu nebo ve vašich e-mailových schránkách.

Už jste přihlášení do newsletteru?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz