Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Odstartujme společně nový rok s českou fantasy

Image

Už jste vzali do ruky první knihu letošního roku nebo stále váháte, co číst? Pak se pojďte inspirovat naším spoelčným čtením, kde jsme si tentokrát zvolili fantasy dobrodružství od české spisovatelky. Schválně, tipněte si jej správně?

Nepromeškejte páteční setkání!

Ještě než se pustíme do toho, co vlastně čteme v měsící lednu, jen chci připomenout, že v pátek 5. ledna máme setkání na Zoomu završující prosinec a celkově rok 2023. V 17:00 si budeme povídat o knize Les mytág a pokud jste ji nečetli, klidně dorazte až na 18:00. V ten čas nás totiž navštíví 4 čeští spisovatelé: Tereza Kadečková, Zuzana Hartmanová, Marie Domská a Michal Sirotek. Tito autoři nám přijdou přečíst ukázku z jejich chystané knižní novinky, kdy všechny zmíněné knihy vycházejí v průběhu jara 2024.

Zuzana Hartmanová – Kosti pod mechem
Michal Sirotek – Znamení padlých
Tereza Kadečková – Chapadla Černé hěvzdy
Marie Domská – Nejasné hranice

Společné čtení na leden

A co tedy čteme tento měsíc? Pustíme se do knižní novinky české spisovatelky Jitky Ládrové, která napsala příběh Němé duše. Ten se odehrává v jejím světě a ačkoliv jsou Němé duše jejím knižním debutem, můžete tento svět znát ze sborníků literární soutěže Zpívající věže, kterou dříve pořádala.

Jitka Ládrová - Němé duše

Jitka Ládrová – Němé duše

Každý si v sobě nese křivdu. Co když ale člověk přijde i o tu poslední šanci na zadostiučinění? Omden z duše nenávidí povolání svého otce, který je majitelem bordelu. A poté, co mu přijde dopis s oznámením, že ho nepřijali na univerzitu v hlavním městě, má jasno. Odmítli ho právě kvůli tomu. Studium ovšem nebylo příležitostí k lepšímu životu pouze pro něj, ale především pro jeho nevlastní sestru Namii, kterou nyní čeká osud prodejné dívky. Proto Omden začíná spřádat nový plán, jak se dostat z otcova domu.
Když zjistí, že do města přijel královský velvyslanec vyšetřující záhadná úmrtí v džungli, nabídne mu svou pomoc. Přesně tohle jsou kontakty, které tolik potřebuje. Jenže když se o něco zajímá sám panovník, znamená to nebezpečnou hru. Omden se tak zaplétá do něčeho daleko většího, než sám čekal.
V srdci neprostupného pralesa žije zlo, kterému je třeba dát jméno.

Autorka knihy také souhlasila, že nás na našem online setkání na závěr měsíce navštíví a můžeme ji společně vyzpovídat o její tvorbě. Máte tedy tak další motivaci, proč knihu přečíst – ať se můžete na vše zvědavě zeptat. Předběžný termín setkání byl stanoven na 2. února na klasickou pátou hodinu odpolední, kdy tedy s autorkou pobesedujeme o hodinu později, takže zapište si to do kalendářů a sledujte novinky a updaty buď skrze boční menu nebo skrze e-mailový newsletter týkající se čistě našeho čtenářského klubu.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz