Nathaniel Wonderful & Theodora Stonewall - Nevyzpytatelné jsou cesty osudu

UKÁZKA Z KNIHY | Nathaniel Wonderful & Theodora Stonewall – Nevyzpytatelné jsou cesty osudu

Pojďte zakusit příběh z pera rovnou dvou spisovatelů, kteří spletli osudy tří tak odlišných hrdinů, aby je mohli postavit nejasné budoucnosti, za kterou je třeba tvrdě bojovat. Vyprávění plné soubojů na ostří meče, ale i tajuplné magie může začít právě teď!

Nathaniel Wonderful & Theodora Stonewall - Nevyzpytatelné jsou cesty osuduNathaniel Wonderful & Theodora Stonewall – Nevyzpytatelné jsou cesty osudu
Série: Božská tragikomedie
Ilustrace: Adam Windsor
Nakladatelství: Samonáklad
Rok vydání: 2020
Počet stran: 324
Vazba: měkká

Rozmarní bohové usedli opět ke stolu, aby rozehráli další ze svých tragikomických her. Osudy tří smrtelníků se nečekaně protnou na území Danrijského království. Jedné z největších říší v západní části Estellského kontinentu, kde vedle sebe po dlouhá staletí žijí lidé, nelidé i bytosti, pro něž v dnešním jazyce již nemáme jmen.

Pipin, prostoduchý elfí kouzelník, odchází s důležitým posláním do drsného světa, rozprostírajícího se za hranicemi rodné vesnice. Cestou potkává Eiri, zlodějku toužící zažít opravdové dobrodružství a Sebase, hraničáře ženoucího se pouze za pomstou a penězi.

Nesourodá trojice dostává nabídku, která se prostě neodmítá. Blyštivé zlaťáky jsou koneckonců nejenom potěchou oka všech hrabivců, ale je jich zapotřebí i pro každodenní přežití. Získat je, už tak snadné ovšem není a čím více po nich srdce jednoho prahne, tím vyšší cenu za to musí zaplatit.
Nevyzpytatelné jsou cesty osudu…

A stejně tak neexistují hranice zlomyslnosti bohů.

Kniha vyšla v dubnu 2020.
Více informací naleznete na stránkách autorů www.laughingbeasts.blogspot.com

Ilustrace

Knihu doprovázie série nádherných černobílých ilustrací od kreslíře a architekta Adama Windsora.

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu - Pipin se holí Nevyzpytatelné jsou cesty osudu - Eiri na střeše

Krátký úryvek z knihy

„Odměna?“ zopakoval překvapeně elf.

„Jo, odměna,“ přikývla vážně. „Dva tisíce zlatejch pro toho, kdo nás udá,“ sdělila sumu, o níž si většina prostých obyvatel Zlatouch mohla nechat jen zdát. To byl také jeden z důvodů, proč tomu stále nedokázala uvěřit.

Kdo by za nás dva chtěl dávat takový prachy? pomyslela si již poněkolikáté.

„Dva tisíce…“ zamumlal si Pip a začal počítat na prstech.

„Je to fakt velká spousta peněz,“ ujistila jej.

„Takže ze mě bude pracháč!“ vykřikl kouzelník slovo, jenž včera pochytil v hospodě. Radostně vyskočil na nohy, zapotácel se a tvrdě dosedl zpátky na stoličku, která se s ním nebezpečně zhoupla.

„Cože?“ pozvedla nechápavě obočí.

„Zamyslete se přeci, slečno Eiri,“ vybídl ji Pipin a zašermoval rukama. „Když nás oba udám, dostanu dva tisíce zlatých a budu pracháč!“ vysvětlil jí pro začátek a po krátké odmlce důležitě pokračoval. „Načež před vaším spravedlivým soudem prokážu, že jsme zcela nevinní! Takže nejen, že očistím naše jména, ale ještě se na tom pořádně napakuju!“

Panenky medových očí se rozšířily a dcera města ztratila řeč.

Audioknižní zpracování 1. kapitoly

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *