Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • O hrách
 • Super Mario slaví neuvěřitelné 35. výročí!

Super Mario slaví neuvěřitelné 35. výročí!

Super Mario Bros. 35th anniversary

Ačkoliv byl tento vousatý červenomodrý chlapík v montérkách jménem Mario vytvořen původně pro herní konzole Nintendo, rozšířil se přes ubíhající roky i na další platformy. I já jsem měla tu čest se s ním setkat na PC a proto jsem se rozhodla si s vámi připomenout jeho 35. výročí, při jehož příležitosti si Nintendo připravilo pár zajímavých novinek.

První krůčky Maria

Událo se to roku 1985, kdy se poprvé objevil na světle světa Mario v prvním dílu veleúspěšné série Super Mario Bros., tehdy ještě na 8bitové herní konzoli Nintendo Entertainment System. Nikdo netušil, že se stane tak úspěšným a dokonce předním maskotem společnosti Nintendo na další desítky let. Ovšem jeho úspěšnost jej následně dovedla i na další konzole, aby byl dostupný široké veřejnosti, která po něm tak prahla.

Ale počkat, to vlastně ještě předbíhám. Historie samotného Maria je totiž ještě o krapet delší, neboť prototypová postava byla vytvořena již v roce 1981 japonským herním designerem Shigeru Miyamoto. Prý to tehdy nebyl samotný Mario, ale jeho otec Jumpman, který se musel postavit gorile Donkey Kong. Jediným důvodem byla dáma v nesnázích, Pauline. A vlastně tuhle touhu zachránit křehkou bytost si odnesl do hry i samotný Mario, který se snaží prohopsat se a zachránit princeznu Peach.

Game&Watch v limitované edici s hrou Super Mario Bros.

K tomuto neuvěřitelnému výročí, kdy i po 35 letech oslovuje Mario malé i velké hráče, si pro nás připravila společnost Nintendo spoustu chuťovek. Jednou z nich je i retro konzole Game&Watch, kterou jsem s rozdílnými hrami té doby měla také jako dítě doma. Nostalgická vlna nyní přináší na Game&Watch právě hru Super Mario Bros. Pokud máte na tento kousek zálusk, pak vězte, že se na pultech objeví 13. listopadu 2020 a to pouze po omezený čas a limitovaném vydání. Jestliže tedy opět toužíte mít doma tuhle kapesní herní konzoli, neváhejte moc dlouho!

Konzole obsahuje

 • Super Mario Bros.
 • Super Mario Bros.: The Lost Levels
 • Game & Watch: Ball
 • Digitální hodiny

Trochu údajů o konzoli

 • herní doba: 8h
 • doba nabíjení: 3,5h
 • nabíjení skrze USB kabel (součástí balíčku)
 • rozměry: 6,7cm (výška) x 11,2cm (šířka) x 1,25cm (hloubka)
 • váha: 68g

Mario Kart živě ve vašem domě

Další parádní novinkou je Mario Kart Live: Home circuit, který závod na vaší konzoli převede také rovnou do vašeho obyváku. V balíčku obdržíte prvky, kterými sestavíte dráhu, také Maria či Luigiho v závodničce a ti se budou po prostorách pohybovat tak, jak je povedete v herní konzoli. K tomuto hraní je vyžadováno Nintendo Switch nebo Nintendo Switch Lite. Odstartovat své závody můžete již 16. listopadu 2020.

A pozor, užívat si tohoto netradičního závodu nemusíte sami, ale až se 3 přáteli zároveň. Stačí, aby měl každý svou konzoli Nintendo Switch a zároveň také závodničku s Mariem nebo Luigim.

Další bonusové hry a speciality pro hráče

Užijte si dobrodružství Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, které vás zavede do prostorového světa, ve kterém navíc vaši oblíbení hrdinové mohou získat spoustu kočičích abilitek, jako je třeba šplhání či škrábání, to vše v chlupatém kožíšku.

Další variantou je pak Super Mario 3D All stars, které bude dostupné do března 2021 a přináší tři největší Mariova dobrodružství v jednom balíčku: Super Mario 64, Super Mario Sunshine, Super Mario Galaxy.

Poslední specialitkou je také Super Mario Bros. 35 hratelné po omezenou dobu 1/10/2020 – 31/3/2021 pro členy Nintendo Switch Online. V této unikátní hře bude moci soupeřit 35 hráčů proti sobě v Super Mario Bros. Ti se utkají na stejném úseku a nejlepší skóre, kdy o všem může také rozhodnout čas navyšovaný za zneškodnění nepřátel. Mince se pak budou dát měnit za speciální schopnosti, které se vám jistě budou hodit při vaší jedinečné strategii – snad to bude ta vítězná. Tak kdo z 35 hráčů obstojí ve starém Super Mario Bros. nejlépe?

Nesmím zapomenout ani na spoustu nového merche, který vzniknul právě k této příležitosti. Tentokrát to ovšem nebudou jen čepice, trička či figurky, do Mario-mánie se totiž zapojilo také několik firem, takže můžete například zakoupit tenisky Puma v Mariových barvách, zahrát si Monopoly v novém kabátku nebo sáhnout rovnou po Lego Super Mario Bros.

Zasáhl také Super Mario někdy do vašeho života? Nebo jste doslova jeho velkými fanoušky už spousty let? Pokud ano, máte jedinečnou příležitost získat zajímavý obsah, tak neváhejte, protože některé nabídky jsou časově omezené. Já sama si brousím zuby na konzoli Game&Watch s hrou Super Mario Bros., tak snad se mi ji podaří získat, protože v říjnu vše startuje!

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz