Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové recenze
 • Wednesday | Seriál ze školního prostředí už prostě nemůže být temnější

Wednesday | Seriál ze školního prostředí už prostě nemůže být temnější

Seriál Wednesday

Chyběli vám Addamsovi? Tak si pojďte honem dát nášup v novém seriálu věnovaném především jedné postavě, Wednesday Addamsové, která s sebou nosí problémy všude, kam přijde. Protože ona je prostě svá a řeší je po svém. Protože ona strach nezná, ona ho rozsévá.

Gotičtí Addamsové opět na scéně

Wednesday nebyla nikdy obyčejnou dívkou, která by dokázala vydržet na obyčejné škole. Respektive, kterou by dokázala nějaká normální škola snést. Nakonec tak po dalším incidentu, kdy studentům tak trochu ublížila na zdraví, je přidělena na místo, kde si rozhodně s nikým už nebude moct zahrávat. Její novou školou je totiž Nikdyvíc, kde studují všichni vyvrhelové a nenormálové.

Vlkodlaci, upíři, sirény, medúzy a mnohé další stvůry, to vše tu vedle sebe žije, aby pochytilo pro život potřebné informace. Jenže aby to nebyla taková nuda, tento školní rok se v okolí školy Nikdyvíc začnou objevovat mrtvá těla. Nějaká nestvůra tu řádí a medvěd to rozhodně není. Otázkou je, co na to Wednesday. Nechá si líbit, že není největším postrachem okolí?

Trailer seriálu Wednesday

Pod drobnohledem

Rodinka Addamsových se opět dočkala nového ztvárnění, aby nám předvedla temně morbidně-komediální podívanou téhle gotické rodinky v novém, tentokrát seriálovém provedení. Do ústřední role se ovšem postaví pouze jedna členka této roztodivné rodiny a to Wednesday Addamsová.

Dostává se jí pro změnu nového rozměru, kdy kromě své podivnosti také mezi vrstevníky vyčnívá svojí nově nabytou schopností předvídání a vizí. Ale ne na dlouho, má se totiž brzy dostat mezi své, podivíny, padouchy a nestvůry. Překvapivý fantasy prvek sedne k této gotické osůbce jako prdel na hrnec.

Jinak právě díky zasazení do školních lavic vás jistě trkne cílovka téhle podívané. Dospívající Addamsová tak překvapivě i nepřekvapivě řeší kamarádské vztahy, rivalitu, šikanu, ale také milostný trojúhelník. Jediným mínusem je asi fakt, že si ji i přes její nespolečenskou osobnost poměrně dost spolužáků oblíbí.

Po všech těch pokusech filmových a seriálových škol ovšem musím naznat, že tentokrát je to nápadité, má to prostě Addamsovský šmrnc a osobitý humor, který předvede něco nového. Nemusíte se tedy bát usednout znovu do školních lavic, ačkoliv o ty tady až tak nejde.

Wednesday Addamsová si zahrává s temnými silami

Pro diváky je lákadlem nejen dobře znějící jméno Wednesday Addamsová, tedy dívka bez emocí a morbidním náhledem na svět. Za seriálem Wednesday totiž stojí také Tim Burton, který se ujal režie prvních dvou dílů a vdechl jim svůj potemněle pohádkový nádech. Pracoval sice pouze na prvních čtyřech dílech, ale díky tomu nastavil tomuhle příběhu nádech jeho kouzelného rukopisu.

Zajímavostí je, že do seriálu byla přizvána také herečka Christina Ricci, kterou můžete znát jako předchozí Wednesday z fimů Addamsova rodina (1991) a Addamsova rodina 2 (1993). Nyní si pro změnu zahrála postavu Marilyn Thornhill, učitelku specializující se na smrtící rostliny.

Nesmím tímto ovšem zapomenout zmínit také herečku, která byla nyní obsazena do role samotné Wednesday. Jí se nakonec stala Jenna Ortega, kterou můžete znát z filmů, jako je Chůva na zabití: Krvavá královna (2020) nebo nejnovější Vřískot (2022). Svojí role se zhostila s grácií, doslova bez mrknutí oka, bez prostupu jakékoliv emoce, aby rozehrála nezapomenutelný tanec. Díky ní si tuhle netradiční školačku zamilujete a všechna ta její řešení postavená na hlavu jí naprosto uvěříte, protože kdo jiný než tahle Wednesday by k věcem mohl přistupovat právě takhle osobitým způsobem? Jenna Ortega tak ukázala, že se opravdu nezalekne tak náročné role, že dokonce zastínila všechny ostatní v celém seriálu. Překvapila natolik, že doufám, že o ní brzy znovu uslyšíme.

Učitelka Marilyn Thornhill v nové temné komedii pro teenagery

Závěrečné hodnocení

Tak tohle bude rozhodně bavit nejen dospívající, ale vlastně všechny milovníky Addamsovy rodiny. Dočkáte se opět temného příběhu, morbidního humoru, tentokrát jako urban fantasy a to vše zabalené do Burtonovského kabátu. Hlavní roli kraluje Jenna Ortega, která to opravdu rozjela. Lepší seriál jsem dlouho neviděla a doporučuji všemi deseti.

Moje hodnocení: 10/10

Mohlo by vás zajímat
Pusťte si seriál na Netflixu

Seriál Wednesday 

Wednesday (Wednesday)
Fantasy hororová komedie
USA v roce 2022
Délka: 8 x 50 min
Režie: Tim Burton, Gandja Monteiro, James Marshall
Scénář: Alfred Gough, Miles Millar, Kayla Alpert, April Blair
Kamera: David Lanzenberg, Stephan Pehrsson
Hudba: Danny Elfman, Chris Bacon
Hrají: Jenna Ortega, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Isaac Ordonez, Emma Myers, Percy Hynes White, Hunter Doohan a další

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Tvořilka napsal:

  Seriál jsem viděla a musím říct, že jsem se těšila na každý díl. Jediné z čeho mám trošku strach je pokračování :/ Spoustu takhle skvělých seriálů mi znechutilo právě pokračování. Ale pokud zůstane myšlenka, nápaditost a humor, bude to super :D

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz