Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

The Night of the Rabbit (2013) | Ve zvířecím světě se chystá oslava!

The Night of the Rabbit

Skleničky cinkají, modrá šťáva od trpaslíků se rozlévá bez skrupulí a všude je veselo. Támhle se široká rodina zajíců brebentí a tu zase ostýchavý myšák hledá odvahu k hvězdnému tanci na parketu. I tak může vydat svět, který existuje hned vedle toho našeho, panelákového. Tam hluboko v Myšilese.

Završení prázdnin je potřeba si pořádně užít

Poslední prázdninový den se nenávratně blíží a Jerry Oříšek si tak užívá závěrečného letního dobrodružství v příjemném stínu lesíku, než se bude muset vrátit do školy, do těch betonových svírajících ulic.

To ještě netuší, jak zajímavé obyvatele může v Myšilese potkat. Jako zapálený kouzelník si totiž nenechá uniknout chvíli, kdy se v poštovní schránce objeví dopis s podivným zaklínadlem, kterému Jerry musí přijít na kloub. To celé rozjede proud událostí, které jeho dětské srdíčko ani netušilo, že kdy zažije. Stromový portál ho totiž přenese do zcela nových světů.

Dobrodružství začíná Myšiles se svými obyvateli

Králičí norou tam a zase zpět v The Night of the Rabbit

Že jste měli co dočinění s Deponií a jejím hlavní egoistickým hrdinou s nezapomenutelným charakteristickým humorem? Tak tentokrát se připravte na něco jiného, tahle jízda je totiž pomalejší, pozvolná a doslova pohádková.

Uvede vás do zcela nového kouzelného světa plného stromochodců, tedy kouzelníků, kteří pomocí stromových portálů umějí procházet do jiných světů. Třeba zrovna do toho zvířecího, kdy se zmenšíte na velikost veverky a procházíte se po jejich městečku. A co ty podivné záře nad polem? Nikdy nevíte, kde vás překvapí a do toho zmenšeného obyčejného světa vstoupí další z kouzelných postav.

Odkaz na Alenku v Říši divů je více než očividný, vždyť co jiného budete dělat než následovat bílého králíka králičí norou, která se táhne od kořenů stromů až do neznámých končin?

Chystá se Festival ve větvích! The Night of the Rabbit

Kdo se stane stromochodcem?

Na první pohled půvabně kreslená adventura pro děti – vždyť kromě grafiky je také hlavní hrdinou mladý školák Jerry, která vlastně na druhý pohled pro děti není. Ačkoliv svým vzezřením láká mladší osazenstvo, kdy se s hlavním hrdinou dostáváme mezi zvířátka v lese, přeci jen obtížnost úkolů, které staví na spoustě mezikroků, nebude asi úplně ideální a jednoduchá.

Navíc nejprve pohádkový příběh o letním dobrodružství později dostává lehce temnější nádech a upozorňuje na problémy dnešní civilizace. Hra tedy definitivně necílí na děti, ale spíše starší milovníky přírody a hravé kresby. A že moje srdce si adventura The Night of the Rabbit rozhodně získala.

Nakouknutí do myšlenek a deníku The Night of the Rabbit

Zamotané úkoly a spousta lokací

Příběh je opravdu rozsáhlý, vždyť vás čeká zhruba 15 hodin hraní, což je na adventuru krásné číslo. Je to ovšem nejen o příběhu, ale také složitosti a počtu úkolů, kterými jste ze startu hry bombardovány. Jenže ne všechny je možné ihned splnit (a logickým způsobem), neboť k potřebným předmětům je možné se dostat až později, takže možná ponejprv budete mezi lokacemi bloudit a hledat předmět, ke kterému prostě ještě nemáte přístup.

Ještě že máme deník, který hravě napovídá všechny úkoly, na které bychom se měli zaměřit, a tak stačí hravě se soustředit na něco jiného. Žádný předmět vám v lokalizacích navíc neunikne díky kouzelné minci, která zobrazí aktivní místa. Bohužel jestli takový usnadňovák nechcete využívat, máte trochu smůlu, neboť mince občas odhaluje magické tvory, které jinak běžným okem nezahlédnete. Dalším příjemným odlehčujícím prvkem je situace, kdy je v inventáři potřeba spojit více prvků a hrdina se vás komentářem snaží popostrčit, co ještě ke kompletaci chybí.

Celkově jsou úkoly v Myšilese roztahány na spoustě lokací a je potřeba chodit tam a zpátky a pátrat. V pozdější fázi se tak představí překvapí prvek, kdy Jerry bude mít možnost svézt se na kole z jedné lokace ihned na jinou na úplně druhé straně Myšilesa, takže už žádné zdlouhavé putování přes všechny lokace do vytouženého cíle.

Kvarteto Kvarteto

Není to jen honba za stromochodcem, ale také další zábava

Nečekala bych, že něco takového u adventury lze udělat, vždyť už tak máte hlavu plnou hledání potřebných prvků, ale můžete zde najít také bonusové prvky. Samolepky, karty nebo dokonce příběhy, které vám jsou navíc odvyprávěny.

A tím bonus nekončí, neboť v adventuře se nachází hra kvarteto, kterou můžete hrát kdykoliv s kýmkoliv. Když si tak nebudete vědět rady, běžte si vyvětrat hlavu u partičky karet a třeba to příště půjde líp. Rozhodně příjemný a překvapivý prvek.

Závěrečné hodnocení

Pomalé pohádkové vyprávění s důležitým poselstvím, které vás chytne za srdce. Svojí grafikou i hudebním doprovodem jistě zasáhne nejednu duši, ačkoliv příběh dokáže i pěkně potemnět. Možná škoda toho množství úkolu, které nemůžete splnit hned a nahuštěného závěru.

Moje hodnocení: 7/10

The Night of the RabbitZajímavé odkazy

Můžete zakoupit: Steam | GOG

Název: The Night of the Rabbit
Rok vydání: 2013
Žánr: adventura
Délka hraní: cca 15 h
Vývojář: Daedalic Entertainment GmbH
Vydavatel: Daedalic Entertainment GmbH

 

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz