Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Terry Jones – Pohádky k neuvěření

Terry Jones – Pohádky k neuvěření

Image

Svezme se společně po proudu neuvěřitelných pohádek snoubících v sobě reálný svět s bláznivými představami autora Terryho Jonese. Pohádky k neuvěření jsou tak neuvěřitelné, až se dotýkají svým významem reálného světa. Nebojte se tedy nakouknout do této oddechové knihy.

Příběh

Originální zábavné pohádky inspirované nejen moderní dobou, historií, ale hlavně autorovou bláznivou fantazií. Dobrodružství budeme sledovat jak na souši, tak na moři, jak bohaté, tak chudé a přesvědčíme se, že moc nemůže být absolutní bez následků a i ten nejchudší může být nakonec svým způsobem nejbohatší.

Hned v první pohádce nás uvítá Loď bláznů, šílení námořníci, kteří by vlastně na moři neměli co dělat a k nim se nechá najmout chytrý klučík, kterému nejde počínání námořníků na rozum. Jak dlouho na lodi vydrží a jaká úskalí bude muset řešit?

Styl psaní

Pohádky jsou krátké i trošku delší, takže pokud jste nečtenáři nebo chcete knihu číst svým dětem, jsou opravdu výborné před spaním. Kratičké a zábavné příběhy doplněné nádhernými ilustracemi od Michaela Foremana. Náhled stylu jeho ilustrací naleznete ihned na obálce, kde nás uvítají piráti z první pohádky Loď bláznů.

Tyto pohádky jsou určené nejen pro malé, ale jistě pobaví i velké. Navíc v sobě přináší skryté ponaučení a naším úkolem je nad každým příběhem se zamyslet a přijít na to, co nám vlastně chtěl říct. Tohle na této knize velmi oceňuji.

Obálka

Krásná obálka s bláznivými piráty jistě přitáhne zrak každého. Ilustrace Michaela Foremana, perfektně oživí nejen první stranu, kterou z knihy uvidíte, ale další jeho ilustrace vás budou provázet celou knihou.

Terry Jones - Pohádky k neuvěření

A koukneme i do zahraničí na obálky této knihy, která vychází pro změnu v anglickém jazyce.

Terry Jones - Pohádky k neuvěření

Ukázka

Byl jednou jeden obr žrout, který rád baštil… ZELÍ! A ještě rád baštil… KLOBÁSY! A taky nadšeně baštil… ŘEDKVIČKY! Avšak ze všeho nejradši, ale úplně ze všeho nejradši baštil… LIDI!
Na tom by koneckonců nebylo nic tak světoborného, poněvadž to obři lidožrouti dělávají. Jenže tohle byl doopravdy mimořádný obr – a hned se dozvíte proč. Byl velice, převelice, ba neskutečně, nebývale a neuvěřitelně… LOUDAVÝ!
Když se ráno probudil, trvalo mu osm hodin, než se zvedl z postele. Devět hodin mu zabrala cesta po schodech do přízemí a potom strávil deset hodin kuchtěním snídaně – většinou si dával lidský ovar podlévaný vývarem z pánských ponožek. Dalších patnáct hodin ji pojídal. Dvacet hodin mu trvalo, než vstal od stolu, říhl si – uf – a narval se do lidojedských bot (mimochodem, ty škorně ho přišly na pěkné jmění). A příštích třiadvacet hodin se přemisťoval do chodby.

Hodnocení knihy

Opravdu výborné, zábavné a zároveň poučné příběhy, které si jistě oblíbí jak malí, tak velcí. I já v nich našla zalíbení, jsou takovým mým večerním únikem od náročného dne a přeci v sobě nesou moudrost života. Jistě si také jako já užijete naplno nádherných barevných ilustrací, kterými je kniha doplněna.

Moje hodnocení: 10/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Terry Jones
Název: Pohádky k neuvěření
Žánr: pohádky
Vazba: pevná
Počet stran: 152
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 10/10

Fotografie obálky a ukázka pochází z bux.cz, světové obálky pochází z goodreads.com.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz