Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Herní novinky
  • Tak tyhle počítačové hry pro vás chystají šikovné české ručičky!

Tak tyhle počítačové hry pro vás chystají šikovné české ručičky!

Phonopolis od Amanita Design

Na Steamu k probíhá do 20. listopadu československý herní týden k příležitosti našeho státního svátku 17. listopadu. Pokud jste tak neučinili, nezapomeňte na Steam nakouknout, protože je pro vás připravena nejen řada lákavých slev na československé tituly, ale třeba také živé streamy.

Já se rozhodla povrtat trochu v záložce s připravovanými tituly, tak pojďme nakouknout na to, co se ve zkratce chystá. A třeba si ještě stihnete některý ze zmíněných titulů vyzkoušet na Steamu ve formě malého dema.

Czech & Slovak Games Week na Steamu

Opět se předvádí půvabné adventury a já se přiznám, že se už nemůžu dočkat, až budou k dostání. Když se řekne Amanita Design, jistě víte, o kom je řeč a toto studio aktuálně pracuje na dalším parádním kousku, který nese název Phonopolis. Tentokrát se podíváme do antiutopického města Phonopolis, ve kterém žije Felix. Skrze něj musíte čelit nebezpečné hrozbě v podobě vůdce města, který chce ovládnout mysl lidí, když nechá rozeznít ampliony Absolutním tónem. I přes téma nás opět čeká hravý kreslený design.

Ve zpracování mu ovšem šlape na paty Scarlet Deer Inn, akční adventura inspirovaná slovanským folklórem, kterou má na svědomí manželský pár vystupující pod názvem Attu Games. Velkou zajímavostí této hry je fakt, že všechny postavy jsou vyšívané na plátno a poté zanimované do hry. Veškerá hudba je pak tvořena pomocí tradičních nástrojů.

Že vám je bližší nějaká ta stealth hra? Jedna tahovka, kde se snažíte vplížit do Slepičího impéria, abyste našli svoji kamarádku, už se chystá ve studiu Fairy Snail Games. Jedná se o titul Chicken Empire: Weasel in Shadows, která by dle všeho měla zanedlouho vyjít, takže pokud si chcete užít plížení s překvapivě líbivou a hravou grafikou, nezapomeňte si dát hru do wishlistu.

Mezi RPG hrami máme celou řadu zástupců, tak jsem se rozhodla vytáhnout ty nejzajímavější. V tom případě by vám rozhodně neměl uniknout Vranygrai od Dire Badger Studio. Ten vás zavede na území Velké Moravy a v nabízené lokaci zpracovává dobovou kulturu historicky podloženou, kterou doplňují také mytologická stvoření inspirovaná naším folklórem. Jako slovanský kněz se vydáte na nebezpečnou výpravu za svojí ztracenou sestrou, kterou nejspíše unesli Avaři při nájezdech.

Dalším zajímavým titulem inspirovaným středověkem je fantasy RPG Aledorn. I přes volný pohyb po lokalitách zajištěný přes netradiční pohled první osoby nakonec sází na tahový soubojový systém. Jako doposud nepřiznaný levoboček se nakonec vydáváte na pomoc svému tatíkovi hraběti, který je ve válce s orky. Při tom si užijete zajímavé dobrodružství společně se svojí družinou, která se postupně rozrůstá. Stylem hraní může připomenou třeba staré dobré Might and Magic.

Demo ke hře Aledorn si můžete zahrát nyní na steamu. Hra by se měla dočkat vydání ještě v letošním roce.

Oblíbili jste si sérii her Heroes of Might and Magic? Pak byste neměli přehlédnout Silence of the Siren od Oxymoron Games, která funguje na podobném principu s tahovým průzkumem prostředí a také tahovými souboji. Co je ovšem rozdílné, je tématika, protože tentokrát se dostaneme do vesmíru, kde budeme bojovat o obsazení planet naší frakcí.

Dne 9. prosince má letos vyjít také zajímavá sci-fi video hra Afterglitch, která vás vezme na průzkum napříč vesmírem při pátrání po mimozemské civilizaci. Na svědomí ji má Vladimir Kudelka, který na vývoji pracuje neuvěřitelných 7 let, aby přinesl neopakovatelný zážitek.

Netradiční zážitek také slibuje plánovaná hra pro rok 2023, MATCHO. Tu vyvíjí český tým FiolaSoft Studio, který se rozhodl pro netradiční kombinaci žánrů. Sice bojujete proti mimozemské civilizaci, která napadla svět, ale nikoliv se zbraní v ruce, ale díky zajímavé match-3 spojovačce vašich nepřátel. Připraveny jsou pro váš průzkum zajímavá prostředí a také několik variant konce.

Projekt, jehož vydání je otázkou trošku delší budoucnosti (předběžně rok 2025), je Brahman: The Gate of Salvation od vývojářů z Brahman Studio. Hra je představována jako průzkumná, kdy jste posláni na ostrov pro opravu velmi důležité multidimenzionální brány, abyste zastavili invazi. Kromě průzkumu zajímavého prostředí, kde vás čeká nejedna hádanka, se občas budete muset postavit také nevítanému nepříteli.

A závěrem si nejspíše trochu zarelaxujeme. Tedy, chtěla jsem říct, že hodně zrychlíme v parádní 2D skákačce BzzzT od studia KO.DLL. V ní se stanete malým robůtkem, který musí zachránit celé lidstvo, protože jeden šílený vědec už osnuje jeho zkázu. Nenechejte nic náhodě a ponořte se do pestrobarevného prostředí plného nástrah s retro hudbou v pozadí.

Hra se brzy dočká svého vydání, takže proč si nejít vyzkoušet demo na Steamu?


Tak schválně, která z her vás zaujala a už se ocitla na vašem seznamu přání? Jsou některé z nich pro vás překvapením nebo naopak máte konkrétní titul už v hledáčku nějakou tu dobu?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz