Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Přípravy na 2. ročník knižního festivalu Humbook jsou v plném proudu

Přípravy na 2. ročník knižního festivalu Humbook jsou v plném proudu

Image

Všude přetrvává mylná domněnka, že mladí lidé nečtou, jaké bylo ale překvapení, když se minulý rok na podzim objevil zcela nový knižní festival cílící na dospívající čtenáře a díky neočekávaně velkému množství návštěvníků doslova praskal ve švech.

Minulý rok na nás čekala perfektní trojice zahraničních autorů převážně fantasy literatury. Mohli jste se tak osobně setkat a popovídat si s Christopherem Paolinim, Rutou Sepetysovou nebo Nataljou Ščerbou. Na festivalu se objevili i další čeští autoři pro mládež a další osobnosti s připraveným doplňujícím programem.

 

   

Samozřejmě nemohl chybět i koutek s prodejem knih, který byl věčně obsazený. Odpočinout od besed s autory jste si mohli u psaní na psacím stroji, zahrát si pukec či únikovou hru. O své zážitky jste se také mohli podělit na Instagrafu – nástěnce, kde jste si mohli vyzvednout vytištěnou fotografii, kterou jste zaslali na Instagram s patřičným tagem.

Festival se patřičně vydařil a tak tedy není divu, že se ihned začaly chystat přípravy na další ročník a již nyní unikají první informace. Festival má již pevně dané datum, takže si nezapomeňte v kalendáři zakroužkovat 7. října. Tentokrát se ovšem změnily prostory a festival se bude konat v Praze v MeetFactory, tak uvidíme, jak si s náporem návštěvníků poradí toto místo.

Odhaleno bylo již i první jméno zahraničního autora, tedy autorky, která nás letos poctí svojí návštěvou. Je jí Joelle Charbonneau, které u nás vychází série Univerzita výjimečných a dále také čerstvě novinka Stačí jen chtít.

Jsme zvědavá, jak se tento ročník vydaří a už teď plánuji jeho návštěvu. A co vy – těšíte se na něj? Nebo slyšíte o festivalu poprvé?

Mohlo by vás zajímat

Fotografie Joelle Charbonneau a knihy pochází z Goodreads.com a Databazeknih.cz

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz