Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
  • Home
  • Knihy
  • Humbook přilákal spoustu milovníků knih na světové autory

Humbook přilákal spoustu milovníků knih na světové autory

Image

Ještě jste neslyšeli o Humbooku? Možná je to proto, že tento literární festival u nás zažil teprve svůj první ročník, ale i tak měl opravdu co nabídnout a kdo tam nebyl, ten prohloupil.

Na festival se totiž sjeli nejen čeští, ale i zahraniční spisovatelé, kteří byli opravdu velkým lákadlem. Není divu, že budova praskala ve švech, snad bude festival příště na větším místě, aby byl dostupnější více knihomolům. Světe div se, lístky se totiž předem vyprodaly a kdo se dlouho rozhodoval, ten už se neměl na festival jak dostat.

Festival Humbook Festival Humbook

Festival Humbook Festival Humbook .

Pro návštěvníky byl připraven hlavní přednáškový sál, v hale byl pak menší koutek pro další menší přednášky. Kdo nevěděl, kam zajít nebo se nevešel na danou přednášku, mohl využít zajímavých aktivit. Zabavit vás tak mohl pukec nebo psaní na psacím stroji, ale jelikož jsme době plné mobilů a internetu, velký zájem byl i o instagramovou zeď, na které byly vytištěné veškeré fotky z instagramu označené danými tagy.

Já většinu času strávila v hlavním přednáškovém sále, kde se nejprve slova ujala Natalja Ščerba s novinkou v naší zemi – Časodeji. Je to šestidílná série, které se v zahraničí velmi dobře daří. Mnohem širší publikum ovšem přilákala Ruta Sepetysová, které zde již vychází třetí kniha Sůl moře. Ruta je opravdu živelná a veselá osoba, ačkoliv píše o ne zrovna příjemných událostech. Přiznám se, že ačkoliv jsem milovnicí fantastiky, její knihy zaměřující se na fikci dle skutečné události pro dospívající mohu doporučit.

Záznamy z besed zahraničních autorů:

Nejočekávanější osobou dne byl ovšem Christopher Paolini s jeho Odkazem Dračích jezdců. I on si sám sobě odmoderoval besedu, aktivně komunikoval s návštěvníky a prozrazoval perličky ze svého života a z psaní jeho knižní série.

Všechny tyto tři besedy jsem se rozhodla natočit a během následujících dní tak budete moci zhlédnout autory, které jste třeba na festivalu nezastihli. Během pauz jsem tedy musela horlivě dobíjet baterie fotoaparátu, protože chudák má již něco za sebou a vedro v přednáškovém sále mu také dvakrát nesvědčilo.

Festival Humbook: Christopher Paolini Festival Humbook: Ruta Sepetysová

Festival Humbook: Natalja Ščerba Festival Humbook: České autorky Festival Humbook: Natalja Ščerba Festival Humbook: Ruta Sepetysová Festival Humbook: Christopher Paolini Festival Humbook

Ale ne, to nebyla hlavní náplň pauz, hlavně jsem se setkala s několika knižními blogery a dělili jsme se o své zážitky. Jsem moc ráda, že jsem se takto mohla s mnohými setkat osobně, je to vždy příjemnější vědět, jaký daný člověk je.

Každopádně festival jsem si opravdu náramně užila a doufám, že po úspěchu prvního ročníku naváže i druhý se stejně dobrými hosty. Ale to až za rok, tak doufejme, že se máme na co těšit.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz