Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Pokémonní delegátka | Pokémonní svět z jiné perspektivy

Recenze Pokémonní delegátka

Přijměte pozvánku do pokémonního střediska plného relaxace a zábavy. Nic jiného vás s delegátkou Haru rozhodně nečeká. Zapomenete v cuku letu na shon velkoměsta a ponoříte se do konejšivého prostředí destinací letních dovolených.

Pokémoni tak trochu jinak

Haru potřebovala změnit svůj smolný život. Neuspokojivá práce, přítel, který se s ní rozešel. Ale kde najít vhodný start? Co třeba jako delegátka v pokémonním středisku? Stačí jen sbalit všechny své věci, nasednout na trajekt… a je tady.

A čeká na ni spousta úkolů a nejen těch kolem chodu celého střediska, ale hlavně se bude starat o pokémony. Bude jim obstarávat zábavu, poznávat se s nimi a řešit jejich menší či větší obtíže. No není to práce snů?

Trailer seriálu Pokémonní delegátka

Pod drobnohledem

Seriál Pokémonní delegátka vychází z celosvětového fenoménu světa Pokémon. Tentokrát se ovšem nedočkáme žádných soubojů. Pokémoni se svými trenéry tady relaxují, dopřávají si masáže, lekce jógy nebo jiné speciální zábavné programy. Jezdí sem ale také pokémoni, kterým něco málo chybí do jejich dokonalosti a právě o tom každý z jednotlivých dílů je.

Haru se ponejprve rozkoukává, aby si tady nakonec našla své místo a nové přátele. Mezitím nám ukazuje, jak celé středisko funguje, objevuje tamní pokémony a celkově ukazuje kouzelné dovolenkové místo, které byste určitě velmi rádi také navštívili.

Díky všemu tomu nenásilí a přátelství je seriál vhodný pro malé děti a za sebe mohu říct, že moje dvouletá dcera si ho zamilovala. Pokémonní delegátka představuje něco trochu jiného, než jsme u pokémonů zvyklí – svět bez konfliktů, lásku a zábavu.

Možná proto bude tento seriál pro vás vhodný třeba na zapnutí po perném dni v práci. Je nenáročný, uvolňující a hrozně „miloučky“. To vše podporuje také krátká stopáž, kdy jednotlivé díly mají 15, nejvýše pak 20 minut. Celkově má seriál čtyři díly, což si myslím, že je velká škoda a doufám, že se brzy dočkáme dalších.

Ačkoliv jsme u pokémonů zvyklý na rozmanité animované zpracování, tentokrát se dostane prostoru zpracování v tzv. stop-motion animaci, kdy pomocí figurek poskládáte scénu, kterou vyfotíte. Z fotografií řazených za sebe sestavujete výslednou pohyblivou animaci. Není tak k podivu, že má tento seriál tak málo dílů, neboť musela jeho výroba spolknout velkou spoustu času.

Jednotlivé figurky, postavičky a prostředí nejsou z jednoho a téhož materiálu, ale naopak korespondují s texturami. Postavy jsou oblečeny v látce, chlupatí pokémoni jsou na pohled jako plyšáci.

Za zmínku stojí také výborné a bohaté výrazy jednotlivých postav, které vás jistě ohromí. Jedinou výtku zde mám k nedostatečné animaci úst během mluvení. Možná mi tahle drobnost vadila také kvůli tomu, že samotná Haru je nadabovaná takovým způsobem, že mluví lehce zpomaleně (asi jako můj profesor na vysoké, kterého jsem si musela pouštět ze záznamu s dvojnásobnou rychlostí, aby to znělo normálně).

Závěrečné hodnocení

Hrozně miloučká věc o přátelství, pokémonech, zábavě a řešení trablat – protože vše má své řešení, ačkoliv třeba nečekaným způsobem. Příběh o pomáhání pokémonům, ale také učení se od nich. Velmi příjemná záležitost především pro děti díky neagresivnímu chování a pestrým barvám. A samozřejmě pokémonům!

Moje hodnocení: 9/10

Seriál Pokémonní delegátka

Pokémonní delegátka (Pokémon Concierge)
Animované fantasy
Japonsko v roce 2023
Délka: 4 x 20 min
Tvůrce: Satoši Tadžiri
Režie: Iku Ogawa
Scénář: Harumi Doki
Kamera: Juki Sukegawa
Hudba: Moe Hjúga, Džuniči Masuda

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz