Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • Pětice coverů soundracků ze známých filmů

Pětice coverů soundracků ze známých filmů

Image

Dnešek jsem se rozhodla vám zpříjemnit pomocí výběru pěti různých coverů na soundtracky z filmů. Jedná se o zvláštní ztvárnění, která mne opravdu oslovila a třeba vám připomenou známé filmy, kdy jsem zapojila do výběru žánry sci-fi, fantasy, young adult, ale i muzikální pohádku.

Cello Wars (několik soundtracků)

Film: Star Wars
Cover: ThePianoGuys
Dvojice známá pod názvem ThePianoGuys je americká hudební skupina. Jejími členy jsou Jon Schmidt s hrou na klavír a Steven Sharp Nelson s hrou na cello. Některé klipy hrají společně, ale vytvářejí je i samostatně (viz níže hra S. S. Nelsona). Taktéž spolupracují s dalšími hudebními umělci a neváhají si přizvat i zpěváky, kteří nazpívají píseň v jazyce i stylu pro daný národ – vytváří tak společně nové, zajímavé covery.

Song of The Lonely Mountain

Film: Hobit
Cover: Peter Hollens
Americký zpěvák věnující se speciálnímu stylu a cappella – tedy nevyužívá hudební nástroje a písně jsou vytvořeny jeho hlasem. Spolupracoval již se spoustou známých i méně známých zpěváků, mimo jiné také se svojí ženou Evynne, která též zpívá a cappella. Vytváří především covery známých písní.

The Hanging Tree

Film: Hunger Games
Cover: Harp Twins – Camille and Kennerly
Opět můžu prozradit americký původ, ovšem nyní se jedná o identická dvojčata Camille a Kennerly, která hrají na harfu, ať již tradiční nebo elektrickou. Kromě hudby, kdy mají na svědomí velké množství coverů převedených pro hru na harfu, se také objevili v několika filmech.

Radioactive

Film: Hostitel
Cover: Lindsey Stirling a Pentatonix
Lindsey Stirling je americká houslistka a tanečnice, která získala řadu ocenění za svoji tvorbu po celém světě. Na kontě má nejen covery, ale také tvoří své vlastní písně.

Pentatonix je pětice zpěváků věnujících se stylu a cappela. Nazpívali již řadu coverů, občas zabrousí i na své vlastní písně, ale také si zahráli v hudebním filmu Ladíme 2.

Let It Go

Film: Frozen
Cover: Alex Boyé a One Voice Children’s Choir
Tentokrát se z Ameriky přesuneme do Anglie, odkud pochází Alex Boyé. Ačkoliv je Angličan, své písně stylizuje v africkém stylu. Právě díky své stylizaci se jeho písně stávají netradičním zážitkem. Kromě zpěvu se také věnuje herectví.

One Voice Children’s Choir je dětská skupina o neuvěřitelných 140 členech. Věnují se zpěvu tradičních písní nebo originální tvorbě. Mimo jiné se účastnili i America’s Got Talent, kde se dostali až do čtvrtfinále.

Diskuze

Který cover se vám zalíbil nejvíce?

Fotografie převzata ze stránky ThePianoGuys.com

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Ells napsal:

  Frozen se mi právě o dost víc líbí od Piano Guys, ale tam je to teda spojené i s Vivaldim, takže to není ta „čistá“ písnička. Jinak se mi ale soundtracky na ty jiné alternativní způsoby fakt líbí. :)

  • Dragell napsal:

   Souhlasím s tebou, ThePianoGuys mají moc pěknou Frozen, ale snažila jsem se o různorodost. Stejně tak třeba i The Hanging Tree, které pěkně nazpíval Peter Hollens a stojí za zhlédnutí :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz