Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmy
 • Pětice coverů soundracků ze známých filmů

Pětice coverů soundracků ze známých filmů

Dnešek jsem se rozhodla vám zpříjemnit pomocí výběru pěti různých coverů na soundtracky z filmů. Jedná se o zvláštní ztvárnění, která mne opravdu oslovila a třeba vám připomenou známé filmy, kdy jsem zapojila do výběru žánry sci-fi, fantasy, young adult, ale i muzikální pohádku.

Cello Wars (několik soundtracků)

Film: Star Wars
Cover: ThePianoGuys
Dvojice známá pod názvem ThePianoGuys je americká hudební skupina. Jejími členy jsou Jon Schmidt s hrou na klavír a Steven Sharp Nelson s hrou na cello. Některé klipy hrají společně, ale vytvářejí je i samostatně (viz níže hra S. S. Nelsona). Taktéž spolupracují s dalšími hudebními umělci a neváhají si přizvat i zpěváky, kteří nazpívají píseň v jazyce i stylu pro daný národ – vytváří tak společně nové, zajímavé covery.

Song of The Lonely Mountain

Film: Hobit
Cover: Peter Hollens
Americký zpěvák věnující se speciálnímu stylu a cappella – tedy nevyužívá hudební nástroje a písně jsou vytvořeny jeho hlasem. Spolupracoval již se spoustou známých i méně známých zpěváků, mimo jiné také se svojí ženou Evynne, která též zpívá a cappella. Vytváří především covery známých písní.

The Hanging Tree

Film: Hunger Games
Cover: Harp Twins – Camille and Kennerly
Opět můžu prozradit americký původ, ovšem nyní se jedná o identická dvojčata Camille a Kennerly, která hrají na harfu, ať již tradiční nebo elektrickou. Kromě hudby, kdy mají na svědomí velké množství coverů převedených pro hru na harfu, se také objevili v několika filmech.

Radioactive

Film: Hostitel
Cover: Lindsey Stirling a Pentatonix
Lindsey Stirling je americká houslistka a tanečnice, která získala řadu ocenění za svoji tvorbu po celém světě. Na kontě má nejen covery, ale také tvoří své vlastní písně.

Pentatonix je pětice zpěváků věnujících se stylu a cappela. Nazpívali již řadu coverů, občas zabrousí i na své vlastní písně, ale také si zahráli v hudebním filmu Ladíme 2.

Let It Go

Film: Frozen
Cover: Alex Boyé a One Voice Children’s Choir
Tentokrát se z Ameriky přesuneme do Anglie, odkud pochází Alex Boyé. Ačkoliv je Angličan, své písně stylizuje v africkém stylu. Právě díky své stylizaci se jeho písně stávají netradičním zážitkem. Kromě zpěvu se také věnuje herectví.

One Voice Children’s Choir je dětská skupina o neuvěřitelných 140 členech. Věnují se zpěvu tradičních písní nebo originální tvorbě. Mimo jiné se účastnili i America’s Got Talent, kde se dostali až do čtvrtfinále.

Diskuze

Který cover se vám zalíbil nejvíce?

Fotografie převzata ze stránky ThePianoGuys.com

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Ells napsal:

  Frozen se mi právě o dost víc líbí od Piano Guys, ale tam je to teda spojené i s Vivaldim, takže to není ta „čistá“ písnička. Jinak se mi ale soundtracky na ty jiné alternativní způsoby fakt líbí. :)

  • Dragell napsal:

   Souhlasím s tebou, ThePianoGuys mají moc pěknou Frozen, ale snažila jsem se o různorodost. Stejně tak třeba i The Hanging Tree, které pěkně nazpíval Peter Hollens a stojí za zhlédnutí :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Zde ke konci měsíce naleznete odkaz na Zoom, kde se sejdeme na společnou debatu nad knihou.
   
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Xiran Jay Zhao - Železná vdova