Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Ostravský knižní veletrh 2018 nabídl nové stánky a nakladatelství

Ostravský knižní veletrh 2018 nabídl nové stánky a nakladatelství

Image

Jako každý rok, tak i letos se v Ostravě na Černé louce konal knižní veletrh, tedy spíše takový malý knižní veletržík, kam si vždy ráda zajdu, ať už kvůli stánkům, tak kvůli připravenému programu.

Tentokrát se koná ve dnech 2.-4. března, takže máte ještě příležitost na něj jet nakouknout. A jaké to tam bylo tentokrát? Nakladatelství Fantom Print se bohužel jako minulý rok nedostavilo, ačkoliv je právě z Ostravy a o to více mne to mrzí. Letos to ovšem napravilo nakladatelství Epocha, které se po dlouhé době ukázalo na zdejším veletrhu. Z jejich novinek toho mám doma spoustu, ale také vsadili na bedničku kus za 50 Kč a já si dokoupila starší série, které ještě nemám kompletní – no kdo by to neudělal. Překvapila mne účast nakladatelství Albatros Media, ovšem u nich sleduji pouze YA novinky, které mi cenově přijdou výhodnější přes jejich projekt Humbook (mnohdy akce 25% + poštovné zdarma). Nakonec jsem si udělala radost plackami u stánku Knižního vesmíru, který je zaměřen na knihomolské drobnosti od záložek přes svíčky po polštáře.

 

Pokud jste cestovatelsky založeni, velmi mne potěšila účast dvou stánku s knižními průvodci. Jeden takový se mi například osvědčil letos v Krakově, takže pokud se někam chystáte, určitě neváhejte po nějakém sáhnout. Objevíte nakonec více než běžný návštěvník, který jde po turisticky nejznámějších místech.

Co se týče programu, určitě si zde každý najde to své. Já osobně se nejspíše objevím na veletrhu ještě v neděli, kdy zde bude mít besedu spisovatelka Petra Štarková (14:00-15:00). Specializuje se na dětskou literaturu a u mne jste mohli zahlédnout recenzi na její knihu Lukáš a profesor Neptun.

Její návštěva Ostravy a beseda je vcelku logická vzhledem k tématu letošního veletrhu, kterým je Dětská kniha. Pokud máte doma nějaké dětské knihy, které už neslouží svému skvělému účelu (nejsou čteny dětmi), můžete je přinést na veletrh a darovat je do Ostravských nemocnic a ambulancí s dětskými odděleními.

 

Také zde probíhala soutěž pro základní školy o nejhezčí básničku na téma Moje rodina. Ta je již vyhodnocena a všechna díla si můžete přečíst na výstavkách v prostorách knižního veletrhu.

Knižní veletrh v Ostravě je sice malinký, ale vždy máte vedle ještě za jedno vstupné možnost nakouknout také na cestovatelský veletrh. Tam se dá objevit spousta materiálů a inspirace při cestování po České republice.

Veletrh je otevřen od pátku do soboty v čase 10:00 – 18:00 a v neděli ve zkráceném čase 10:00 – 16:00. Vstupné pro dospělé je 80 Kč a snížené vstupné pak 50 Kč. Pokud jste dospělí a máte čtenářský průkaz do Moravskoslezské vědecké knihovny nebo Knihovny města Ostravy, získáte 50% slevu na vstupné.

Moje knižní úlovky? Nakonec jsem si odnesla 8 knih od Epochy a dvě placky z Knižního vesmíru.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Na veletrh jsem se původně planávala přijet podívat, bohužel na poslední chvíli se změnily plány a nakonec jsem to musela vynechat. Loni jsem ho navštívila a byla jsem nadšená. No snad příští rok :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Reklama – moje tipy

  Nekroskop prodej

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
  od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Simon Jimenez - Ztracení ptáci

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz