Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

V Ostravě se včera konal menší knižní veletrh a nebyli by to správní knižní blogeři, aby se nerozhodli se sejít v rámci tohoto veletrhu. I já se k tomuto menšímu ostravskému setkání připojila a nakoukla na veletrh.

Na výstavišti Černá louka jsme se tedy začali pomalu scházet, někteří dříve, někteří později. Ti druzí to tedy měli lehčí, protože tak trochu jsme stáli mimo domluvené místo setkání. Ale očividně to nikomu nevadilo, jen já jsem lehce zazmatkovala, to bych ani nebyla já.

Jelikož nás bylo poměrně dost s ohledem na prostory výstaviště – sešlo se nás 14 z celkově 21 přihlášených – rozhodli jsme se rozdělit na menší skupinky. Všichni jsme se rozprchli po části výstaviště, kde se konal Ostravský knižní veletrh.

Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

Bylo zde zastoupeno přiměřené množství nakladatelství (možná jsem čekala krapet víc), dokonce se zde objevili i vydavatelé her. Na Albi jsem se těšila a doufala jsem, že si odnesu nějakou pěknou hru, bohužel zde vystavovali jen Kouzelné čtení. U Mindoku jsem si pro změnu vyzkoušela hru Milostné dopisy, nakonec jsem ji ovšem nekoupila. Ale je to přeci jen knižní veletrh, takže jsem se nakonec několikrát pozastavila u Fantom Printu. To je prostě můj magnet a odnesla jsem si od nich váhavě (jen) tři knihy.

Jinak zde mimo jiné bylo i menší pódium pro speciální hosty apod., ovšem čas celkem tlačil, takže jsme se rozhodli prošmejdit zbytek výstaviště. Tam totiž mimo jiné probíhali také výstavy Dovolená a Region, Lázeňství a výstava Svatba.

Nakoukli jsme do části Dovolená a region, odkud jsem si odnesla nejen nějaké ty letáčky, hlavně ohledně Lednicko-valtického areálu, kam se plánuji letos podívat. Nakonec jsem ovšem odcházela i s taškou plnou jídla – kdo by totiž odolal klobáskám a koláčkům s cukrovou řepou a mákem.

Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu Ostravský knižní sraz v rámci veletrhu

Ale čas se nám krátil, víc jsme toho nestihli, takže obtěžkání knihami, edičními plány, letáčky a já extra ještě jídlem, jsme odešli z výstaviště. Jak jsme zjistili, velká část veletrh vzdala a raději šla nakupovat knihy do města. Já jsem ovšem ono propojení výstav naopak uvítala a času jsem měla málo.

Každopádně nakonec jsme se nějak všichni sešli v pizzérii, pojedli, pokonverzovali a to nejen o knihách. Byl to hodně příjemný den, škoda jen, že celkem dost lidí po jídle odešlo. Každopádně jsem ráda, že jsem potkala nové tváře (nebo se shledala po roce s těmi známými :))

Podělte se o článek s přáteli

4 Komentáře
 • Q.ee napsal:

  Achjo, fakt mě mrzí, že jsme s Davčou nemohli dorazit,zvlášť když je zase něco tak blízko. :-( Ale ty víkendy nám prostě nevyjdou nikdy. Vypadá to super a nejvíc teda závidím Fatom print stánek. :-D

 • Meghan napsal:

  Z toho počtu nahlášených lidí jsem měla trochu obavy, ale nakonec to bylo hodně fajn! :) Veletrh je trochu skromný, ale u Fantom Printu, Hostu a pár dalších stánků se dalo vybrat. Mít na to ty penízky, tak odejdu s mnohem větší náloží knížek :D Na „cestovatelský“ veletrh jsem taky nakoukla, i když jen tak narychlo :) Posezení v pizzerce bylo fajn, u většího počtu lidí je vždycky problém, aby se bavili všichni spolu, a když část odešla, tak mě to mrzelo, ale i tak jsme si to myslím užili :) Už se těším na nějaké další setkání! :D

  • Dragell napsal:

   Jojo, bylo to tak akorát :) Já jsem zase byla spokojená, alespoň jsem neodešla zatížená mnoha knihami, ale jen tak přiměřeně :D
   Také se těším, tak snad se brzy nějaká příležitost naskyne :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Knižní podcast

  Nový knižní podcast Knižní drbárna si můžete již nyní poslechnout na Spotify. Nová epizoda vás čeká každé úterý.

  Nejnovější díl: K čemu jsou literární skupiny a kdy to autoři konečně pochopí?

  Společné čtení

  V lednu čteme knihu Píseň oceli od Michaely Merglové. Závěrečné online setkání proběhne 3. února 2023.

  • 17:00 – debata o knize
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou

   

  Zde očekávejte odkaz na debatu i besedu.