Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Divergence

Image

Představte si svět, kde je řád nade vše. Kde si ve svých 16 letech vyberete jednu frakci, které zasvětíte celý svůj život a budete v ní pracovat pro spokojenost společnosti. Jenže co když chce společnost nastolit ještě větší řád a vyhladit ty, co vyčnívají?

Zhlédnuto: VOYO, 2D, dabing

Příběh

Svět je rozdělen do pěti frakcí podle lidských dovedností a preferencí. Během svých šestnáctých narozenin se musejí mladí lidé přiřadit k Mírumilovným, Upřímným, Sečtělým, Odevzdaným nebo Neohroženým. Každého právě jedna tato frakce prezentuje, ale jsou i výjimky, které by mohly patřit pod více frakcí.

Přesně takovou výjimkou je i Beatrice, které vše odhalí test. Beatrice je divergentní a divergentní lidé si musejí dávat pozor, aby se neprozradili. Společností jsou neuznávaní, znamenají pro ni nebezpečí, a tak jsou na ně uspořádány nenápadné hony. Divergentní mají být vyhlazeni, ovšem to není to jediné, protože se šušká o velkém převratu.

Divergence - film YA pro dospívající, sci-fi, akční

Probíháme dějem

Film zakládá na stejnojmenné knižní předloze, takže již nyní můžeme vědět, že nás čeká více dílu. Konkrétně knižní série Divergence má tři díly a já si na filmové pokračování určitě zajdu do kina.
Cílovou skupinou tohoto příběhu jsou především dospívající dívky, takže pokud máte rádi pořádně sci-fi, možná v tomhle nenajdete svůj šálek kávy. Naopak pro mladé je zde nachystán i drobný románek, který do takovýchto příběhu neodmyslitelně patří.

Právě i díky tomu je hlavní hrdinka ve věku cílové skupiny. Je takovou křehkou dívenkou, která je ovšem odvážná, nebojácná a snaží se docílit svého. To, že ne na vše má dostatek sil, ji neobírá o zápal a odhodlání. Nastupuje totiž do frakce, která je jejímu srdci nejbližší, ovšem připraví pro ni nemálo překážek.

Filmem nás místy doprovází hudba, kterou má na svědomí Junkie XL. Výborně vybrané scény podkresluje, hraje si s nimi. Není to ovšem pouze hudba, co ve filmu funguje.
Příběh staví nejvíce na akčním žánru, nabízí nám nemálo napjatých situací, při kterých se vám zatají dech. Stejně tak se ovšem nebojí nádherných rozsáhlým scénám pro potěchu oku.

Divergence - film YA pro dospívající, sci-fi, akční

Moje hodnocení

Dle mého názoru jeden ze zdařilých filmů v kategorii pro dospívající dívky. Výborně zpracované, akční, lehký románek (který prostě nemůže chybět). Hlavní hrdinku, která chce změnit svůj osud a musí bojovat proti proudu, si určitě zamilujete. Je možná slabá, ale odvaha a odhodlání ji nechybí.

Moje hodnocení: 9/10

Základní údaje

Divergence
USA, 2014, 139 min
Režie: Neil Burger
Knižní předloha: Veronica Roth
Scénář: Vanessa Taylor, Evan Daugherty
Kamera: Alwin H. Kuchler
Hudba: Junkie XL
Hrají: Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Miles Teller, Jai Courtney, Kate Winslet, Ray Stevenson, Ansel Elgort a další

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz