Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

NOVINKY | V kinech to rozvíří dva chlapíci v červeném, to budete koukat!

Image

Jste milovníci komiksů? Tak to budete mít co dělat, protože ať už máte raději temnější akčňáky nebo superhrdinské komedie, najdete na filmových plátnech to pravé pro vás. A hlavně, také už jste zvědaví, jak to s těmi Avengers nakonec dopadne?

Shazam!

CZ premiéra: 04. 04. 2019
Žánr: Dobrodružná fantasy komedie

V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama. Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou.

Poznámka pod čarou: Pokud se vám zdá, že poslední dobou jsou filmy podle komiksů takové vážnější, temnější a chybí tomu řádná dávka humoru, což takhle vyzkoušet osvěžení ve formě Shazam!?

Hellboy

CZ premiéra: 11. 04. 2019
Žánr: Dobrodružná fantasy

Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, kde se probrala ze záhrobí obávaná čarodějnice Nimue. Hellboy musí „Královně krve“ zabránit, aby seslala na svět lidí smrtící morovou ránu. Ta však potřebuje nejprve nabrat síly poté, co ji v dávných dobách zabil samotný král Artuš a její rozčtvrcené tělo ukryl napříč celou Anglií. Rohatý cynik má naštěstí k ruce svého nevlastního otce, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarádku Alice, mimořádně nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokující pravdu o svém původu i poslání.

Poznámka pod čarou: Jistě jste postřehli, že se vyměnil herec hlavní postavy Hellboye, kterého si místo Rona Perlmana střihnul David Harbour. A Hellboyovi se dostalo také trochu drsnějšího rázu. Není divu, vždy se vyměnil i režisér, kdy předchozí kouzelný pohádkovo steampunkový vzhled do filmu vpustil Guillermo del Toro. Tak se nechejme překvapit, jakoupak atmosféru bude mít snímek pod taktovkou Neila Marshalla.

Avengers: Endgame

CZ premiéra: 25. 04. 2019
Žánr: Dobrodružné, akční sci-fi

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Řbitov zvířátek

CZ premiéra: 11. 04. 2019
Žánr: Horor

Doktor Louis Creed se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall, najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější.

Poznámka pod čarou: Nebyl by to správný rok v kině, abychom si neužili na filmovém plátně některou ze zfilmovaných knih mistra hororu Stephena Kinga. Tak jako to byl před dvěma lety pověstný klaun To, tentokrát se dočká nového zpracování i Řbitov zvířátek. Tak jakýpak bude?

La Llorona: Prokletá žena

CZ premiéra: 18. 04. 2019
Žánr: Horor

La Llorona. Plačící žena. Děsivý přízrak uvězněný mezi nebem a peklem, stižený hrůzným osudem zpečetěným vlastní rukou. Celým generacím nahání hrůzu pouhá zmínka o jejím jménu. Když ještě žila, utopila v záchvatu zuřivého vzteku své děti, a když po svém hrůzném činu ronila slzy bolesti, sama se vrhla do zpěněných říčních vod. Nyní jsou její smrtící slzy věčné a těm, kdo v noci zaslechnou její posmrtný nářek volání, není pomoci. La Llorona se plíží ve stínech a loví děti v zoufalé snaze nahradit ty své. Během staletí její touha a nenasytnost roste… V Los Angeles sedmdesátých let minulého století se La Llorona plíží nocí – a pronásleduje děti. Sociální pracovnice, která ignoruje tajemné varování utrápené matky podezřelé z ohrožení svých dětí, se brzy sama i se svými dětmi ocitá v děsivém světě nadpřirozených jevů a bytostí. Vyvarujte se jejímu nekonečnému nářku… nezastaví se před ničím. Její muka nemůže nic utišit. Její duši se nikdy nedostane slitování. A před La Lloronou není úniku.

Poznámka pod čarou: Pokud máte rádi duchy a lekací scény, jistě pro vás bude také do kin mířící film inspirovaný mexickou legendou

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Lucy Lillianne napsal:

  Ja se rozhodne tesim na Avengers, to je pro me jasna volba a povinnost. A taky me docela laka novy Hellboy… :-)

  • Dragell napsal:

   To souhlasím, Avengers jsou stoprocentní volbou, jsem zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne vzhledem k závěru předchozího dílu.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz