Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Prožijte magické Vánoce s parádní nadílkou

NOVINKY | Prožijte magické Vánoce s parádní nadílkou

Finbar Hawkins - Čarodějnice

Vánoce se kvapem blíží a nakladatelé si pro nás připravili pěknou várku knižních novinek, především pak pro ty nejmenší. Vždyť kniha je to nejkouzelnější, co můžete nalézt pod stromečkem, co myslíte?


Fantasy pro děti

Tanya Stewnerová - Písnička pro GilfyTanya Stewnerová – Písnička pro Gilfy
Série: Alea – dívka moře (6)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 16.11.2021

Podaří se Alee a jejím kamarádům potěšit hudbou podmořské bytosti? Napsáno na míru začínajícím čtenářům.
Příběh o Alee, dívce moře, napsaný na míru začínajícím čtenářům! Alfa Cru složili písničku pro podmořský svět. Jak ale zařídit, aby ji uslyšeli Gilfové – magické bytosti, které žijí na dně moře? Hudbu milují a bez ní je jim smutno. Alea a její kamarádi netuší, kde leží jejich město, ani jak pod vodu melodii písničky dostat. Najde se někdo, kdo jim poradí?

Dori Butlerová Hillestad - Duch na stroměDori Butlerová Hillestad – Duch na stromě
Série: Strašidelná knihovna (7)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 16.11.2021

Chcete, aby děti rády četly? Nabídněte jim příběh, který je bude bavit. Pozvěte je do Strašidelné knihovny!
Kaz není obyčejný kluk, je to duch. Klárka zas není obyčejná holka – na rozdíl od ostatních lidí totiž dokáže vidět duchy. Jejich detektivní kancelář je proto jako stvořená pro řešení zapeklitých záhad! Z domku na stromě, kde se schází dívčí klub, se začaly ozývat podivné zvuky a vzdechy. Má je na svědomí konkurenční chlapecký klub, který chce holky postrašit, nebo je to duch? Klárka s Kazem se ihned pustí do pátrání. Je šance, že by se tam mohl skrývat některý ze ztracených členů Kazovy rodiny?

Pavel Horna - Klíč k minulostiPavel Horna – Klíč k minulosti
Série: Tajemství kamenného království Middlestone (1)
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 18.11.2021

První díl fantasy trilogie o tajích skřítčího světa
Pod zemí se skrývá tajemství, které vždy ovlivňovalo chod dějin – vyspělá kamenná království obývaná skřítky. Ti odjakživa v tajnosti vychovávali a dodnes vychovávají nejvýznačnější lidské vynálezce a myslitele. Po stopách této záhady se teď vydává třináctiletá Terezie, adoptovaný sirotek bez minulosti. Podaří se jí spolu s kamarády Lenkou a Albertem zjistit, kdo jsou její skuteční rodiče? A odhalí při tom i podivuhodná tajemství skřítčího světa? První díl fantasy trilogie o tajích skřítčího světa.

Richard Vokůrka - Emy a DrakRichard Vokůrka – Emy a Drak
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 11.11.2021

Co zmůže jedna malá holčička? No přece všechno!
Nad Prahou se vznáší Drak. Celé město je v jeho moci a nikdo nedokáže být šťastný. Co by na tom mohla změnit jedna malá holčička? No přece všechno! Statečný totiž není ten, kdo se nebojí, ale ten, kdo dokáže svůj strach překonat. A proto, když vás příběh zavolá, nebojte se stát jeho součástí! Magická Praha a její historie i současnost ožívají v hravém, jazykově vytříbeném a literárně poučeném debutu, který si zamilují děti i dospělí. Mistrné vypravěčství provází něžné ilustrace oceňované Terezy Ščerbové.

Ukázka z knihy Alea, dívka moře: Písnička pro Gilfy

Tanya Stewnerová - Písnička pro Gilfy 01 Tanya Stewnerová - Písnička pro Gilfy 02 Tanya Stewnerová - Písnička pro Gilfy 03

Dále vychází:

 • Lucia Magašvári – Dole (Albatros)
 • Astrid Lindgrenová – Skřítek Nils (Albatros)
 • Harnach – Zahrada a legenda o zachránci (cPress)
 • Chapmanová Linda – Kouzelný jednorožec (6): Dotek magie (cPress)
 • Sabrina D. Harris – Luna, kouzelný jednorožec bez rohu (cPress)
 • Kolektiv autorů – Encanto (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Disney: Pohádkové Vánoce (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Jak vycvičit draky: Jezdci z Blpu (5): Legenda Ragnaroku
 • Kolektiv autorů – Jak vycvičit draky: Jezdci z Blpu (6): Podsvětí
 • Jack Meggitt-Phillips, Isabelle Follath – Bethany a netvor (2): Pomsta je sladká (Fragment)
 • Sue Bentleyová – Kouzelné štěňátko: Zablácené tlapky (Fragment)

Fantasy pro mládež

Tracy Deonn - MýtonošiTracy Deonn – Mýtonoši
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 4.11.2021

Magie artušovských legend ožívá v urban fantasy hitu z americké univerzity!
Po smrtelné nehodě své matky už šestnáctiletá Bree Matthewsová nechce mít nic společného s domem, kde vyrůstala a který je plný vzpomínek. Rezidenční program pro nadané středoškoláky na Severokarolinské univerzitě vypadá jako dokonalý únik – dokud první noci v kampusu není Bree svědkem magického útoku. Létající démon, který se krmí lidskou energií. Tajná společnost lidí, kteří si říkají mýtonoši, studenti, kteří démony loví. A taky záhadný mág, který si říká merlin, co se neúspěšně pokusí Bree vymazat paměť. Jeho pokus však probudí Breeinu jedinečnou magii i pohřbené vzpomínky – té noci, kdy její matka zemřela, byl v nemocnici někdo jiný, kdo si říkal merlin. Teď když Bree ví, že je na matčině smrti víc, než prohlašovala policie, udělá cokoli, aby zjistila pravdu – i kdyby to mělo znamenat, že se sama infiltruje mezi mýtonoše a stane se jedním ze zasvěcenců. Na svou stranu dostane také odpadlického mýtonoše Nicka, který nemá spolek o nic radši než ona, a jejich spojenectví je vtáhne hlouběji do tajemství společnosti – a také blíž k tomu druhému. Ale když jí mýtonoši odhalí, že jsou potomky rytířů krále Artuše, a vysvětlí, že se blíží magická válka, Bree se musí rozhodnout, jak daleko kvůli pravdě zajde a jestli by měla své schopnosti použít ke zničení spolku – nebo se k němu připojit.

Aranzazu Serrano Lorenzo - Loki a soumrak bohůAranzazu Serrano Lorenzo – Loki a soumrak bohů
Nakladatelství: cPress
Datum vydání: 4.11.2021

Tak se rodí oheň!
Po první válce světů mezi Ásy a Vany nebyly hradby Ásgardu dlouho obnoveny. Nyní se v sídle bohů se objevuje nový host – mladý Loki, potomek nenáviděných obrů, kterého však Otec veškerenstva Ódin z nějakého tajemného důvodu chrání a vydržuje. Brzy Ásgard navštíví další host – záhadný Mistr stavitel. Nabízí, že sídlu bohů vybuduje nové úžasné hradby, které nikdo a nic nepřekoná. Nebude to však zadarmo – nežádá nic menšího než slunce, měsíc a ruku bohyně Freyi! Jaká to nehoráznost! Ale nebyl by to Loki, kdyby nevycítil svou příležitost. A tak začne splétat vychytralý plán, který z něj udělá opěvovaného hrdinu… a nebo mu připraví nezáviděníhodný konec a věčné zatracení!

Finbar Hawkins - ČarodějniceFinbar Hawkins – Čarodějnice
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: listopad 2021

Dechberoucí příběh ze sedmnáctého století o ženské síle, čarodějnictví, zlobě, pomstě a poutech, která nás svazují… Potom, co byla Evey svědkem brutální vraždy své matky spáchané lovci čarodějnic, chce jediné – vystopovat vraha a pomstít se. Zlost v ní sílí… Nezbývá jí však, než být rozumná. Dala totiž matce slib, že ochrání svou malou sestru Dill a za všech okolností ji udrží v bezpečí. Touha po pomstě je ale stále větší. Dodrží Evey svůj slib, nebo se vydá za svým osudem?

Alexis Hendersonová - Rok čarodějnicAlexis Hendersonová – Rok čarodějnic
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 25.11.2021

Čarodějnický příběh o útlaku a vzpouře
V zemích Bethelu, kde je Prorokovo slovo zákonem, je samotná existence Immanuelle Mooreové hřích. Svazek její matky s mužem jiné rasy uvrhl dříve váženou rodinu v nemilost, a tak se Immanuelle snaží co nejlépe uctívat Otce, řídit se Svatým protokolem a žít pokorně, zbožně a v naprostém podrobení, stejně jako všechny ostatní ženy v Bethelu.
Jenže jednoho dne ji nešťastná náhoda zavede do zapovězeného Černolesa obklopujícího Bethel, kam první prorok kdysi zahnal čtyři mocné čarodějnice a potom je tam zavraždil. Jejich duše lesem stále obcházejí, a když jim Immanuelle stane tváří v tvář, věnují jí dar — deník její mrtvé matky, která k Immanuellinu překvapení kdysi v lese hledala útočiště.
Immanuelle je tajemstvími deníku fascinovaná, ale nedokáže pochopit, jak se její matka mohla s čarodějnicemi spolčit. Jenže když se začne dozvídat strašlivou pravdu o Církvi a její minulosti, uvědomí si, že skutečná hrozba pro Bethel tkví v jeho vlastní temnotě. A pochopí, že pokud se Bethel má změnit, musí vše začít u ní.

Ukázka z knihy Čarodějnice

Dále vychází:

 • Brigid Kemmererová – Temné a osamělé prokletí (1): Temné a osamělé prokletí (CooBoo)
 • Radek Starý – Arila (2): Poslední hvězda (CooBoo)
 • Shelby Mahurinová – Holubice a had (3): Bohové a monstra (CooBoo)
 • Natalie Mae – Laskavý jed (1): Laskavý jed (Fragment)
 • Kevin Sands – Alchymistova šifra (5): Zrádcova dýka (Fragment)
 • Robert Jackson Bennett – Záhutí (2): Světatvůrci (Host)
 • Laurie Forest – Kroniky Černé čarodějky (3): Stínová hůlka (KING COOL)
 • Genevieve Cogman – Neviditelná knihovna (6): Tajná kapitola (Omega)

Fantasy

Matthew Ward - Odkaz popelaMatthew Ward – Odkaz popela
Série: Trilogie Legacy (1)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 23.11.2021

Velkolepé vyprávění o intrikách a revoluci, vojácích a nájemných zabijácích, prastaré magii a věčném střetu říší
Na Trezijskou republiku padl stín. Vládnoucí rody, někdejší ochránci spravedlnosti a demokracie, proti sobě intrikují ostrými slovy a ještě ostřejšími noži. Jsou zaslepeni svými ambicemi a neberou ohled na hrozbu ze strany invazních vojsk Chadárské říše.
Ale hrdinové povstávají, i když Trezie padá. Viktor Akadra je hrdinou republiky, válečníkem, který nemá sobě rovného. Zamlčuje však tajemství, kvůli němuž by ho upálili jako kacíře. Džosiri Trelan je Viktorův zapřisáhlý nepřítel, politický vězeň snící o znovuvzkříšení matčina neúspěšného povstání. A Džosiriho sestra Kalenna Trelan se jen snaží odpoutat od poskvrněného odkazu svého rodu a uniknout očekáváním a předsudkům spjatým s jeho jménem.
Zatímco republiku zachvacuje válka, všichni tři se musejí povznést nad vzájemné neshody a zachránit svou vlast. Avšak nechat za sebou celá desetiletí špatné krve není nic lehkého. A vítězství, pokud k němu vůbec dojde, si vyžádá strašlivější cenu, než si kdokoli z nich umí představit.

Nick Martell - Království lhářůNick Martell – Království lhářů
Nakladatelství: Laser-books
Datum vydání: 22.11.2021

Michael Kingman vyrůstal s cejchem syna zrádce a vraha prince. Vysmíván a opovrhován v sobě dusí nenávist k vládcům svého města a snaží se všemi prostředky ochránit zbytky své rodiny. Když dostane nabídku stát se společníkem urozeného výstředního šlechtice, musí překonat své předsudky. Odměnou totiž nebudou pouze peníze a příslib výuky magie. Především je to šance znovu se dostat ke královskému dvoru. Protože právě tam se pohybují lidé, kteří znají pravdu o tom, co se před lety skutečně stalo. Jenže právě tito lidé také chtějí Michaela vidět poníženého… nebo rovnou mrtvého. Zatímco se král zoufale snaží zabránit pouličním nepokojům stát se skutečnou občanskou válkou, Michael nastupuje svou cestu za vykoupením. A pokud při tom rozvrátí celou zemi? Tak ať, pokud si pomsta podá ruce se spravedlností pro jeho otce… Strhující debut o zradě, povinnostech a poutech, které nepřerve ani smrt.

Tamsyn Muirová - Harrow DevátáTamsyn Muirová – Harrow Devátá
Série: Zapečetěná hrobka (2)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 16.11.2021

Vyslyšela císařovo volání do zbraně. Přijela se svým nadáním, bystrým mozkem a jedinou kamarádkou. Zvítězila, ale současně přišla o všechno.
Na císařově vesmírné stanici není nic takové, jak se na první pohled zdá, a osud celé galaxie spočívá na ramenou jediné ženy.
Harrowhark Nonagesima, poslední Devátá nekromantka, byla císařem povolána do války, kterou není možné vyhrát. Harrow a její nenáviděná rivalka musejí obě dokonale ovládnout umění nekromancie a stát se anděly nesmrti… jenže Harrow slábne, z vlastního meče se jí dělá zle a nemůže se spolehnout dokonce ani na svou jindy bystrou mysl.
Je uvězněná v pochmurných chodbách císařovy vesmírné stanice a v patách jsou jí nejen tři nepříjemní učitelé, ale také šílený duch a zavražděná planeta. Nekromantce nezbývá než se postavit dvěma nevítaným otázkám: Snaží se ji někdo zabít? A nebyl by na tom vesmír náhodou líp, kdyby její atentátník uspěl?

Miroslav Žamboch - KapitánMiroslav Žamboch – Kapitán
Série: Veterán (2)
Nakladatelství: Triton
Datum vydání: 10.11.2021

Lidské armády, vojáci i čarodějové, desetitisíce mužů – všichni vybavení tou nejmodernější a nejničivější technikou, postupují do Pustiny na území, kam lidská noha už stovky let nevstoupila. Max Bronštejn se jako velitel průzkumného tankového oddílu musí vypořádat jak s nástrahami magií pozměněné reality, tak i se smrtelně nebezpečnými nepřáteli, které si udělal doma, v obydleném světě. K tomu všemu se soukolí válečné mašinérie postupně zadrhává, jak do něj někdo, nebo něco, sype písek. Lidská civilizace se najednou nejeví tak mocná a neotřesitelná, jak o tom byli všichni ještě nedávno přesvědčeni.

Ukázka z knihy Veterán: Kapitán

Dále vychází:

 • Dmitrij Rus – Hraju, abych žil 6: Válka (Fragment)
 • Anthony Ryan – Čepel krkavce (2): Černá píseň (Host)
 • Kevin Hearne – Kroniky železného druida: Inkoust a pečeť: Příběh ze světa Železného druida (Laser-books)
 • Kolektiv autorů – Žoldnéři fantazie (12): Zplozenci temnot (Straky na vrbě)
 • Tomáš Bandžuch, Marek Skřipský – Archivy tajné války (1): Úsvit černého slunce (Straky na vrbě)

Sci-fi

Susan M. Wilsonová - Záznamy nekonečnaSusan M. Wilsonová – Záznamy nekonečna
Série: Záznamy nekonečna (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 16.11.2021

Lze vesmír zachránit před sebezničením?
Ash se touží stát pilotkou, aby se mohla účastnit boje v meziplanetární válce a pomstít svoji rodinu. Během zkušebního testu však naprosto selže. Zdánlivá prohra se otočí ve výhru, když jí nabídnou prestižní práci strážkyně Knihovny na konci vesmíru. Dostane za úkol sbírat a chránit artefakty, informace a důležité záznamy o všech planetách tak, aby chod vesmíru zůstal v harmonii. Po vlně prvotního nadšení však následuje tvrdý náraz. V Ash totiž začne narůstat podezření, že Knihovna není až tak bezchybná a všemocná, jak působí…

Mary Robinette Kowal - Počítání hvězdMary Robinette Kowal – Počítání hvězd
Série: První astronautka (1)
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 1.11.2021

V roce 1952 dopadne na Zemi obří meteorit a zničí celé východní pobřeží Spojených států. Kvůli následné změně klimatu se naše planeta stane brzy neobyvatelnou a lidstvo má jedinou šanci na přežití. Musí se urychleně pokusit o kolonizaci vesmíru. Vznikne mezinárodní koalice, jejímž cílem je osídlit nejprve Měsíc a následně Mars. Matematička Elma Yorková na projektu spolupracuje jako výpočtářka, ale sní o tom, že se stane astronautkou. V cestě jí však nestojí jen technické obtíže, ale především předsudky většinové společnosti tehdejší doby, bránící ženám účastnit se letů do vesmíru. Jako bývalá armádní pilotka se s tím nehodlá smířit.
Jak by lidé v padesátých letech reagovali na takovou katastrofu a následnou akutní hrozbu změny klimatu? Jak bude probíhat pokus o záchranu lidstva v době, kdy je rasismus a sexismus společenskou normou? Příběh alternativní historie se nezabývá jen technickou stránkou dobývání vesmíru, ale především společenskými problémy, kterým lidstvo čelí i tváří v tvář nevyhnutelné záhubě.
Přední současná americká autorka sci-fi a historické fantasy Mary Robinette Kowalová získala za svoji trilogii o Lady astronautce řadu prestižních ocenění včetně ceny Hugo za nejlepší román roku 2019 či cenu Nebula za nejlepší román roku 2018.

Golden Christie - Východní královstvíGolden Christie – Východní království
Série: World of Warcraft – Putování Azerothem (1)
Nakladatelství: Fantom Print
Datum vydání: 8.11.2021

Od blyštivých věží Silvermoonu přes sirnou horu Blackrock až k bílým kamenným zdím Stormwindu, Východní království jsou rozlehlá a plná divů. Každý kout majestátního kontinentu v sobě nese nespočet příběhů, pokladů a více než několik tajemství, která by si někteří přáli nechat spát. Sledujte, jak mistr špeh Mathias Shaw a kapitán Flynn Fairwind vyráží z pověření krále a jeho země na expedici po Východních královstvích, zaznamenávají tamní historii a katalogizují zbraně, brnění a nevýslovně mocné síly, kterými je tento širý kraj posetý.
Putování Azerothem: Východní království pochází z pera autorky bestsellerů New York Times a spisovatelky Blizzard Entertainment, Christie Golden, a bude vaším prvním krokem na skutečně pozoruhodné cestě napříč oblíbenými zeměmi Azerothu.

Brian Herbert, Kevin J. Anderson - Vévoda z CaladanuBrian Herbert, Kevin J. Anderson – Vévoda z Caladanu
Série: Duna, Caladan trilogy (1)
Nakladatelství: Baronet
Datum vydání: 3.11.2021

Vévodu Leta Atreida, muže ušlechtilé a spravedlivé povahy, zastínila sláva jeho syna Paula, jemuž bylo souzeno stát se nejmocnějším člověkem v historii.
První román třídílné série líčí dobu bezprostředně předcházející událostem legendárního románu Duna, období, v němž šlechtický rod Atreidů stěhuje své operace z domovské planety na neznámý svět, pouštní planetu Arrakis. Příběh vypráví o tom, jak si vévoda Leto vysloužil imperátorovu přízeň i zášť rodu Harkonnenů a nastoupil cestu, která ho nakonec dovedla k vlastní smrti.
Poodhalí vztahy mezi členy domácnosti, výchovu mladého Paula, složitý poměr mezi vévodou a jeho konkubínou, přiblíží pozadí významných postav, jako je Duncan Idaho, Gurney Halleck, Thufir Hawat nebo Wellington Yueh. Stranou nezůstanou ani další hybatelé příběhu a jejich machinace: baron Harkonnen, hrabě Hasimir Fenring a Ctihodná matka Bene Gesseritu Gaius Helena Mohiamová, mluvčí pravdy imperiálního dvora.

Ukázka z titulu Duna: Vévoda z Caladanu


Horor

Nelly Černohorská - Oko čarodějniceNelly Černohorská – Oko čarodějnice
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 22.11.2021

Sofie byla obyčejná osmnáctiletá dívka potýkající se s vlastními problémy dospívání a nevydařenými vztahy.
Vše se změnilo poté, co její matka, milovnice starožitností, pověsila na stěnu zrcadlo. Rázem se ocitla v soukolí bizarních událostí, jež hrozily skončit katastrofou.
Ve městě začaly mizet dívky. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy a policie tápe. Jakmile se ztratí i Sofiina mladší sestra Alice, začíná závod s časem a vítězství je nejisté.

Kolektiv autorů - České temnoKolektiv autorů – České temno
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 15.11.2021

Tajemno a temnota .
Obojí stejnou měrou láká jako děsí. Vyprávění plná přízraků, netušených hrůz, napětí, zoufalství i naděje odpradávna přitahují.
V této bohatě ilustrované antologii, která vzdává hold domácím klasikům žánru, najdete příběhy inspirované sny, povídačkami i skutečnými událostmi, a hlavně českou kotlinou.
Kniha České temno přináší průřez tuzemským literárním hororem za posledních dvacet let a představuje jak nejvýraznější autory žánru, tak i jeho nové tváře.

Michal Březina - Do smrti dalekoMichal Březina – Do smrti daleko
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 8.11.2021

Billy Cowen, veterán kosmické války Británie s Čínou, dostal za službu velkorysý dar – detektivní licenci. Myslel si, že je to terno. Opravdu si to myslel…
Jak se odhodlaný muž stane závislým na stavengeru, hořkém likéru s příchutí dešťové vody? Kdo mu nechává tajuplné, gramaticky vytříbené vzkazy? Jak to bylo tenkrát se sklepem paní Rennebu? A co se stalo na závodech genokrav?
Odpověď je někde tam uvnitř.

Ukázka z knihy Oko čarodějnice


Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz