Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Venom 2: Carnage přichází | Když je jedna planeta pro dva emzáky malá

Venom 2: Carnage přichází

Venom má s Eddiem dost svých starostí, vždyť přeci jen soužití s člověkem, ještě tak nudným a přízemním, který nechce po nocích lovit zločince a ukousávat jim hlavu, není tak jednoduché. Jenže brzy nastane chvíle, kdy bude mít Venom i Eddie naprosto jiné starosti.

Mít svůj život

Kariéra novináře Eddieho je nahnutá, a tak se rozhodne spravit si reputaci díky interview se sériovým vrahem Cletusem Kasadym. Ne, že by po tom toužil, ale je to pouze on, s kým chce Cletus mluvit o svém životě. Jeho oběti se totiž nikdy nenašly a rodiny doposud nemohly dojít klidu.

To ještě Eddie netuší, kam taková už dost nebezpečně znějící návštěva dokáže zajít, když s sebou vezme Venoma – vždyť to ani jinak nejde. Venom není zrovna ten typ osobnosti, která by se nechala druhými zastrašit a jeho přístup k celé věci nebude zrovna chladný a odměřený. To ještě netuší, že tím spustí řadu neblahých událostí, které pomohou Cletusovi v jeho dalších plánech.

Trailer k filmu Venom 2: Carnage přichází

Venom středem vesmíru

Opět se setkáváme tváří v tvář vetřelci na naší planetě, který se tady rozhodl usídlit a pokusit se žít nový život. Samozřejmě sdílený se svým hostitelem, protože jinak to ani nejde. Jenže ani tentokrát nebude Venom jediným mimozemšťanem na naší planetě, vždyť Carnage (v doslovném překladu z angličtiny Krveprolití) přichází!

Nejatraktivnějšími pasážemi jsou pokusy o soužití Eddieho a Venoma, kteří to nemají dvakrát jednoduché, protože chudák Venom chce jíst víc než jen čokošku a vyhodit si z kopýtka. Nejlepší scéna z celého filmu je tak situace, kdy Venom připravuje zdrcenému Eddiemu snídani na povzbuzení. Bohužel, právě tato scénka byla zvolena jako vhodná část pro kompletní zobrazení v traileru, což beru jako velké mínus.

Venom 2: Carnage přichází Venom 2: Carnage přichází

Jeden přešlap za druhým

Kromě spousty vtipných pasáží Venom opět sází na atmosféru, která ovšem tentokrát nebude tak temná jako v předchozím díle. Akce se zde dočkáme, ale díky cílení na nižší přístupnost filmu zde opět chybí jakákoliv kapka krve. Vlastně pár jich je, třeba při „nevinném zakousnutí se do ruky“, kdežto při zásadním či smrtícím souboji najednou hrdinové nekrvácí. Hlavy jsou ukousávány, údy trhány, ale vlastně všecko tak na půl záběru nebo ve stylu domyslete si, aby se zachovala přístupnost pro mladší publikum. Jenže právě tohle filmu hodně škodí, protože Venom a Carnage by vás měli děsit ve snu, což se jim po tomhle ztvárnění fakt nepovede.

Co tomuto filmu ovšem uškodilo nejvíce, je záporák. Chybí nějaký jeho hlubší charakter, který by diváka děsil a dával mu pocit malosti. Jenže tentokrát je záporná postava nikoliv charismatický psychopatický vrah, ale spíše hlupák s podprůměrným IQ, který prostě žije tak, jak to zrovna cítí. Nevím, zda to byl záměr, komiksy jsem nečetla, ale přesně takhle mi byl filmem podán. Není tam nic hlubšího. Koho má rád, ten si zaslouží jeho lásku, koho nemá rád, ten si zaslouží potrestat.

Vlastně i Carnage chce Venoma zabít prostě jen proto, ale dá se tomu divit na 1,5 hodině „dlouhého“ filmu? Není zde jakýkoliv prostor pro hlubší propracování postav, až na samotného Eddieho a Venoma, kteří svojí interakcí zachraňují film. A to byli v hlavních postavách obsazení tak špičkový herci jako je Tom Hardy a Woody Harrelson (Zombieland, Podfukáři). Škoda nevyužitého potenciálu.

Venom 2: Carnage přichází Venom 2: Carnage přichází

Slovo závěrem

Venom je s Eddiem vážně dvojka, dokážou zajistit dobrou zábavu a akčňák vyplnit svým vlastním humorem. Vidět tedy film Venom 2 ano či ne? Není na škodu na něj kouknout, ale že by to byl snímek, na který musíte zamířit hned do kina, to asi ne. Něco tomu chybělo, třeba takový pořádný záporák, z kterého by šel opravdu strach. A krev.

Moje hodnocení: 4/10

Venom 2: Carnage přicházíVíce informací o filmu na venomfilm.cz

Venom 2: Carnage přichází (Venom: Let There Be Carnage)
Sci-fi, akční
USA v roce 2021
Délka: 97 min
Režie: Andy Serkis
Scénář: Kelly Marcel
Kamera: Robert Richardson
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson a další

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz