Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • NOVINKY | Jablko pokušení číhá na každém kroku

NOVINKY | Jablko pokušení číhá na každém kroku

Knižní novinky březen 2021

Ačkoliv některé knihy se kvůli situaci musejí posouvat na další měsíc, jiné již jako žhavé novinky míří na knižní pulty. Odoláte tomu pokušení nebo propadnete příběhům skrývajícím se na jejich stránkách i tentokrát?


Fantasy

Jeniffer Donnellyová - OtrávenáJeniffer Donnellyová – Otrávená
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 25.3.2021

Rozbijte očarované zrcadlo! Feministický retelling pohádky o Sněhurce.
Bylo nebylo, dívka jménem Sophie projížděla lesem po boku královnina lovčího. Její rty měly barvu zralých třešní, její kůže byla bílá jako čerstvě napadlý sníh, její vlasy černé jako půlnoc. Když se zastavili, aby si odpočinuli, lovčí vytáhl nůž a… vzal si Sophiino srdce. Nemělo ji to tak překvapit. Zaslechla přece pomluvy, šepoty. Říkali o ní, že je moc laskavá a naivní na to, aby vládla. Zbytečná princezna. Příšerná budoucí královna. A Sophie jim věřila. Věřila všemu, co o sobě zaslechla, každému slovu, jež otravovalo její duši, které lidi pronesou, aby zajistili, že se dívky jako Sophie nestanou příliš mocnými, příliš silnými. S pomocí sedmi záhadných cizinců se Sophii povede přežít. Ale když jí dojde, že za všechno možná nemůže žárlivá královna, musí najít odvahu čelit ještě nebezpečnějšímu nepříteli. A dokázat, že ani nejtemnější magie neuhasí oheň, který plane v každé dívce, a že laskavost je tou největší silou vůbec.

Stephenie Meyerová - Půlnoční slunceStephenie Meyerová – Půlnoční slunce
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 4.3.2021

Osudové setkání Edwarda Cullena a Belly Swanové obrátilo oběma život vzhůru nohama. Až dosud jsme jejich dramatický vztah znali jen z dívčina vyprávění, ale teď nadešel čas na Edwardův pohled. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jaké pocity ho ovládly? A jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací v temně velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky.

Margaret Owen - Milosrdná vránaMargaret Owen – Milosrdná vrána
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 23.3.2021

Temná fantasy ve stylu knih Leigh Bardugo.
Fie se připravuje na to, že se stane kapitánkou Vran: skupiny zabijáků a hrobníků, jimiž všichni jen opovrhují. Když přijde příkaz najít tělo šlechtice, cítí, že za svou práci konečně dostane pořádně zaplaceno. Jenže se ukáže, že korunní princ Jasimir svoji smrt nafingoval, čímž připravil Fie o peníze. Místo toho jí výměnou za ochranu dá nabídku, kterou nelze odmítnout. Je možné, že po letech utrpení a výsměchu se Vránám konečně blýská na lepší časy?

Ukázka z knihy Milosrdná vrána

Ukázka z knihy Milosrdná vrána Ukázka z knihy Milosrdná vrána Ukázka z knihy Milosrdná vrána

Martin Bečan - HvězdopravecMartin Bečan – Hvězdopravec
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 23.3.2021

Výjimečná představivost, originální vize, úžasný příběh. Novinka od autora titulu Kaziměsti.
Jsou světy v našich hlavách opravdovější než ty, ve kterých skutečně žijeme? Konec studia na vysoké se blíží a Mikuláš Koperník by měl už brzy vykročit do dospělosti. Ta představa ho ale vůbec netěší. Když se mu naskytne možnost tento okamžik oddálit a vstoupit místo do reality do světa fantaskních příběhů, neváhá ani minutu. Dostane se do snových krajin, jimž ze svého trůnu na hoře z pánevních kostí vládne despotický tyran. Dokáže ho Mikuláš jen s pomoci mrtvé neandertálské ženy a sourozenců tvořených hvězdným prachem svrhnout? Snový svět, ve kterém se oceán vlévá do nebe a po zemi kráčí medvědice velikosti pohoří, se může jevit jako úžasné místo. Je život v něm ale opravdu lepší než vyhlídka na běžný život a obyčejnou práci v kanceláři? Vrátí se Mikuláš do reality, nebo se rozhodne upadnout do věčného spánku a svět snů už nikdy neopustí? Leda že by existovala možnost pobývat v obou realitách zároveň…

Deborah Harkness - Syn časuDeborah Harkness – Syn času
Série: Čas čarodějnic
Nakladatelství: Laser-books
Datum vydání: 22.3.2021

Co je třeba, aby se z člověka stal upír?
Na bojištích americké revoluce se Matthew de Clermont setká s Marcusem MacNeilem, mladým vojenským lékařem z Massachusetts, a to v době politického probuzení, kdy se zdá, že svět stojí na prahu lepší budoucnosti. Když Matthew nabídne mladíkovi šanci na nesmrtelnost a nový život, bez omezení vštípených puritánskou výchovou, Marcus se jí chopí a stane se upírem. Avšak jeho proměna není snadná a pradávné tradice a závazky rodu de Clermontových se srážejí s Marcusovou hlubokou vírou ve svobodu, rovnost a bratrství.
Skok do současné Paříže, kde se Phoebe Taylorová – mladá zaměstnankyně aukční síně Sotheby’s, do níž se Marcus zamiloval – chystá na vlastní cestu k nesmrtelnosti. Ačkoli moderní verze celého procesu působí na první pohled nekomplikovaně, Phoebe s Marcusem brzy zjistí, že úskalí čekající na člověka, který se chce stát upírem, jsou stejně zrádná jako v osmnáctém století. A stíny, kterým Marcus unikl už před staletími, jak aspoň věřil, se možná vrátí, aby je pronásledovaly oba – navždy.
Syn času vypráví příběh vášnivé lásky, a zároveň zkoumá i sílu tradice a možností nejen změny, ale přímo revoluce. Propracovaný nadpřirozený svět a fascinující, zvolna se rozvíjející romance, které udělaly z trilogie Čas čarodějnic okamžitý bestseller, jsou zpět – tentokrát v jiném dějinném období a v osudech překlenujících staletí.

Alistair Rennie - Chmurný válečníkAlistair Rennie – Chmurný válečník
Nakladatelství: Planeta9
Datum vydání: 1.3.2021

Co je smyslem tvého bytí?
Prastaří a mocní Metaválečníci se celé věky vraždí, trýzní a zrazují v neustálé honbě za naprostým vzájemným zničením.
Chmurného Válečníka začne nesmyslné zabíjení nudit, a tak se vydá hledat pravdu o svém životě.
Kdo je a co je zač. Proč existuje…
Ponořte se do světa temné metafyziky, ultranásilí, šílené řeže a odvázaného sexu v brutálním a současně brilantním fantasy románu, jaký tu ještě nebyl.

Ukázka z knihy Chmurný válečník

Ukázka z knihy Chmurný válečník Ukázka z knihy Chmurný válečník Ukázka z knihy Chmurný válečník

 • Kieran Larwood – Podkin Jednoouško: Podkin Jednoouško a dar Temnory (Albatros)
 • Linda Chapmanová – Hvězdný prach: Svůdná moc (cPress)
 • John Flanagan – Bratrstvo kniha šestá (6): Umrlčí tváře (Egmont)
 • Kolektiv autorů – Raya a drak (Egmont)
 • Rick Riordan – Apollónův pád (5): Neronova pevnost (Fragment)
 • Philip Pullman – Kniha Prachu (2): Tajné společenství (Argo)
 • Sarah J. Maasová – Dvůr trnů a růží (1): Dvůr trnů a růží (CooBoo)
 • Maria V. Snyderová – Studie jedu (2): Studie kouzel (CooBoo)
 • Shelby Mahurinová – Holubice a had (2): Krev a med (Fragment)
 • Kristina Hlaváčková – Dračí oči (2): Černý jezdec (Fragment)
 • Bridget Collinsová – Vazač vzpomínek (Jota)
 • Silvia Moreno-Garcia – Bohové jadeitu a stínu (Jota)
 • Scott Reintgen – Vládci popela (1): Vládci popela (Naše nakladatelství)
 • Charlie Higson – Brány smrti (Naše nakladatelství)
 • Terry Brooks – Shannarův temný odkaz (3): Čarodějný přízrak (Naše nakladatelství)

Kieran Larwood - Podkin Jednoouško a dar Temnory Maria V Snyderová - Studie kouzel Silvia Moreno-Garcia - Bohové jadeitu a stínu


Sci-fi

Laura Rubyová - YORK: Stínová šifraLaura Rubyová – YORK: Stínová šifra
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 8.3.2021

Dobrodružná výprava uličkami New Yorku!
V roce 1798 dorazila dvojčata Morningstarrovi do New Yorku s vizí velkolepého města: tyčící se mrakodrapy, oslňující stroje a klikaté vlakové tratě, to vše fungující díky technologii, kterou nikdo nikdy předtím neviděl. O padesát sedm let později tito dva architekti záhadně zmizeli a zanechali pro obyvatele New Yorku hádanku umístěnou do zářícího města, které postavili. A kdo ji rozluští, obdrží nepředstavitelné bohatství. Do dnešních dnů však hádanka nikdy nebyla vyřešena a největší záhada moderního světa není nic jiného než turistická atrakce. Tess a Theo Biedermannoví a jejich přítel Jaime Cruz žijí v bytovém domě postaveném bratry Morningstarrovými – dokud developer neoznámí, že město souhlasilo s jejich prodejem. Pravděpodobné zničení těchto původních domů znamená konec snu o rozluštění hádanky, v který tak dlouho doufali obyvatelé New Yorku. A pokud Tess, Theo a Jaime chtějí zachránit svůj domov, musí dokázat, že šifra je skutečná a nejde o pohádku pro turisty. A jediným způsobem, jak to dokázat, je rozluštit ji. A tak se pouští do tajuplných zákoutí New Yorku a netuší, že je čeká největší dobrodružství jejich života!

Danny Tobey - Božská hraDanny Tobey – Božská hra
Nakladatelství: Naše nakladatelství
Datum vydání: 8.3.2021

Vyhraj a splní se všechny tvé sny!
Charlie a jeho přátelé obdrží pozvánku, kterou nemohou odmítnout, a vstoupí do hry G.O.D.
Úkoly dostávají přes telefony a chytré brýle. Když splní misi, hra je odmění. Charlie by mohl vyřešit své finanční potíže. Vanhi si chce vymazat jednu špatnou známku na přihlášce na vysokou. Zezačátku je to jen neškodná zábava.
Pak ale začnou chodit hrozivé zprávy. Uctívej mě. Poslouchej mě.
U nich doma se objeví záhadné balíčky. Sledují je tajuplné postavy.
Kdo ještě hraje a jak daleko zajde, aby vyhrál?
Když Charlie začne hledat únikovou cestu, zjistí, že „Bůh“ ho neustále sleduje. Jen On řekne, kdy hra skončí.
A když zemřete ve hře, zemřete doopravdy.

Christopher Paolini - Spát v moři hvězdChristopher Paolini – Spát v moři hvězd – Kniha II.
Série: Spát v moři hvězd (2)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 23.3.2021

Strhující závěr epické vesmírné ságy od autora bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců.
Xenobioložka Kira Navárezová na průzkumné misi objevila mimozemský organismus a celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Měkké ostří – jak organismus pojmenovala – ukrývá řadu děsivých tajemství. Poté, co se Kiře a jejím přátelům nepodaří najít mystický artefakt pro boj s medúzáky a strašlivými nočními můrami, představuje poslední naději pouto, které mezi Kirou a Měkkým ostřím vznikne. Pouto, které může pro lidstvo znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Ukázka z knihy YORK: Stínová šifra

Ukázka z knihy YORK: Stínová šifra Ukázka z knihy YORK: Stínová šifra Ukázka z knihy YORK: Stínová šifra

Oskar Fuchs - Pekelný pastýřOskar Fuchs – Pekelný pastýř
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: březen 2021

Chtít řídit Peklo jako firmu není ten nejlepší nápad. Spousta problémů se nakupí, hrozí, že vás zavalí, protože nepružnost a zkostnatělost dosavadního feudálního systému nedovolí převést dobré úmysly do praxe. A nakonec se všichni bývalí přátelé a stoupenci obrátí proti vám, protože dojdou k názoru, že vaše skvělé nápady, ty geniální pokrokové ideje, jim vlastně nejsou po chuti. Je to tak – nevděk Peklem vládne a cesta do něj bývá dlážděna dobrými úmysly. A tak se mrtvoly hromadí, stejně jako další potíže. Z místního problému se stává globální apokalypsa a řešení zmatků je v nedohlednu. A ten, kdo měl být obětním beránkem, stane se sám mstitelem připraveným zúčtovat se samotným Peklem. Jenže Peklo se jen tak nevzdává…

Neal Stephenson - KryptonomikonNeal Stephenson – Kryptonomikon
Nakladatelství: Argo, Triton
Datum vydání: 5.3.2021

Děj Kryptonomikonu se odvíjí souběžně ve dvou časových rovinách: za druhé světové války a na přelomu tisíciletí. V kapitolách ze starší doby vystupuje mimo jiné Lawrence Pritchard Waterhouse, matematický génius, který má za úkol zamaskovat skutečnost, že Spojenci prolomili proslulou německou šifru Enigma. Protagonistou současné linie je Lawrenceův vnuk Randy Waterhouse, programátor a spolutvůrce „datového ráje“ v sultanátu Kinakuta. Oba příběhy ruku v ruce osvětlují dva různé světy, přičemž jeden přímo vyrůstá z vyhraných bitev druhého.
Kryptonomikon je epos naší doby, někdy děsí, často rozesměje a hlavně chrlí informace ze všech oborů od kryptoanalýzy přes hledání pokladů po správnou metodu konzumace křupek s mlékem. Na jedné úrovni poskytuje strhující a navýsost originální pohled na svět zmítaný válkou. Na druhé jde o provokativní úvahu, jak věda a technika utvářejí a proměňují běh dějin. Autorova nesmírná erudice a stejně mohutná imaginace daly vzniknout jednomu ze zásadních literárních děl moderního věku.

Jakub Ćwiek - BestieJakub Ćwiek – Bestie
Série: Grimm City (2)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 4.3.2021

Náhlá smrt hlavy jedné z mafiánských rodin znamená porušení dohody. Grimm City hrozí totální válka. Na pozadí těchto událostí a snad nejvýznamnějšího soudního procesu v historii města se dokonce i chycení nebezpečného psychopata zvaného Drvoštěp zdá čímsi druhořadým. Inspektor Evans má tu smůlu, že tato záležitost je svěřena právě jemu a že se jí musí zabývat společně se samozvaným strážcem práva z chudinských čtvrtí na druhé straně mostu Emethem Braddockem, bývalým boxerem, Bestií. Druhý příběh o Grimm City je opět černou detektivkou, tentokrát obsahující prvky soudního dramatu. Především je to však příběh města jiného než všechna ostatní – ale možná úplně stejného.
TRILOGIE: Město Grimm je ponurá, mastnými, černými mraky zahalená metropole vystavěná na těle obra, poháněná jeho dehtovou krví a kousky uhelného srdce, ovládaná několika mafiánskými rodinami spolupracujícími úzce s policií. Cwiekova trilogie Grimm City je pak hořký, brutální, noir z postapokalyptického světa inspirovaného americkým mafiánským podsvětím z dvacátých a třicátých let minulého století. Ze světa, kde vše řídí strach… a taky Příběh založený na nejznámějších legendách a mýtech. Zde se však tyto mýty podobají spíš hororům než pohádkám pro děti.

Ukázka z knihy Bestie
„Pane Walshi, přišli za vámi agenti Ušlechtilé služby.“
Nakrčil nos, jako by náhle něco ošklivě zasmrdělo, a ukryl obličej za šálkem.
„Mám pauzu,“ zabručel. „Ať si objednají u tebe.“
„Nejsme tady, abychom si něco objednali, pane Walshi,“ ozval se hluboký mužský hlas a zpoza Killary vyšel obtloustlý muž v černém koženém plášti se vztyčeným límcem. Měl husté tmavé licousy sahající až ke koutkům úst a delší vlasy, než bylo obvyklé, lesknoucí se brilantinou a pečlivě sčesané dozadu. Na první pohled mohl být v květinářově věku. Padesát, možná o trochu víc. „Máme příkaz.“
„Příkaz?“ Oleander odložil šálek na talířek, zavřel oči a ukazováčky si stiskl kořen nosu. „Jaký příkaz?“
„K zajištění a prohledání vašeho květinářství i s veškerým příslušenstvím.“
To řekl někdo jiný. Oleander chtěl v prvotním reflexu okamžitě zjistit kdo, ale rozhodl se, že ještě chvíli nechá oči, aby si odpočinuly. Zároveň se pokusil představit si druhého agenta jen podle hlasu. Ten vysoký, i když ještě ne pištivý, patřil někomu mladšímu a rozhodně spokojenému se sebou samým. Zvolená slova a způsob, jakým je pronesl, evokovaly elegantně a moderně oblečeného muže, hladce oholeného, možná s tenkým, úzkým nosem. Nadprůměrně vysokého, což je pro něj důvod k pýše a příležitost vyvyšovat se, k tomu atletická postava. Na hlavě určitě klobouk, rozhodně ne obyčejná čepice. Rozepnutý tmavě modrý plášť a pod ním oblek dokonalého střihu…
Otevřel oči, aby zjistil, že se zmýlil téměř ve všem. Na místě, kde se ještě před okamžikem nacházela jeho sekretářka, stál krátkonohý tlouštík, mladíček s kozí bradkou a řídkými vlasy pokrytými brilantinou, sčesanými do stran a s výraznou pěšinkou. V rukou opravdu držel klobouk, ale plášť barvy bouřkových mraků měl až na poslední knoflík zapnutý.
Oleander položil ruce na opěrky křesla a pomalu vstal. Přešel pár kroků, které ho dělily od dveří, a podal ruku nejdříve staršímu z návštěvníků a potom i mladšímu.
„Oleander Walsh,“ představil se.
„My přece víme, kdo…,“ začal mladší, ale kolega ho umlčel zvednutým prstem.
„Agent McShane, pane Walshi,“ řekl tiše. „A tohle je agent Labrou. Patříme k Ušlechtilé službě.“

 • Tim Dedopulos – Kniha hádanek ze světa sci-fi (Naše nakladatelství)
 • Vilém Koubek – Posmrtná predace (Host)
 • Roman Bureš – Planeta idiotů (Epocha)
 • Pao-Šu – Vzpomínka na Zemi: Nesmrtelnost (Host)
 • Michael A. Martin – Star Trek: Typhonský pakt (2): Plamenům navzdory (Laser-boks)
 • Andrzej Ziemiański – Cyberpunk (Naše nakladatelství)

Vilém Koubek - Posmrtná predace Pao-Šu - Nesmrtelnost Michael A. Martin - Star Trek Plamenům navzdory


Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Tvořilka napsal:

  Půlnoční slunce je strašně vtipná knížka. Ono celé Stmívání…bylo to krásně nostalgické a zároveň pozitivní v tom, že to bylo psané s odstupem. Fakt jsem si čtení užila! (nečíst to před lety, asi si to ani nepřečtu)
  Studii kouzel si chci přečíst, ale njdřív musím zmáknout ten první díl, co na mě čeká doma. A Spát v moři hvězd…první část jsem nečetla a zatím vyčkávám. Nezní to špatně, ale pro jednou si počkám na recenze i druhé části, než se do toho pustím.

  • Dragell napsal:

   Já jsem právě přemýšlela, jestli Půlnoční slunce nezkusit, přeci jen, po letech jiný pohled na příběh mého dospívání :) Ale slyšela jsem, že je to až přemíra chyb, což mě trochu odrazuje :(
   A s tou Studií kouzel jsme na tom stejně, zrovna jsem si na čtecí poličku přidala první díl, do kterého se teprve musím pustit :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz