Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové novinky
 • NOVINKY | Březnovou filmovou nadílku završí boj o holý život od režiséra hororu Uteč

NOVINKY | Březnovou filmovou nadílku završí boj o holý život od režiséra hororu Uteč

Březen opět nabídne rozmanité příběhy a potěší jak malé milovníky filmů v kouzelných animovaných pohádkách, tak také milovníky akce a napětí. Já jsem tentokrát nejvíce zvědavá na hororový snímek My, jak se vydaří, kdežto přítel už pomalu kupuje lístky do kina na Marvelovku Captain Marvel. A na co zamíříte do kina tentokrát vy?

Kouzelný park

CZ premiéra: 14. 03. 2019
Žánr: Animovaná, dobrodružná komedie

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají.

Poznámka pod čarou: A začneme rovnou pohádkou pro malé i velké aneb vlastní představivost někdy dokáže opravdu velké zázraky a my bychom nikdy neměli přestat snít. Dokážete být ještě občasní snílci nebo se to kouzlo z vás vytratilo? Já zbožňuji animáky a tenhle si rozhodně nemůžu nechat uniknout!

Dumbo

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Rodinné fantasy

Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere, který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou. Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství.

Poznámka pod čarou: Z dílny Walta Disneyho míří i další předělávka jeho klasické kreslené pohádky. Tentokrát se v hraném provedení dočkáme malého cirkusového slůněte Dumba, které nevypadá tak, jako ostatní slůňata.

Captain Marvel

CZ premiéra: 07. 03. 2019
Žánr: Akční, dobrodružné sci-fi

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu.

Poznámka pod čarou: Jako každý měsíc se i tentokrát svého dočkají milovníci komiksů a superhrdinů. Do kin totiž vstupuje jedna silná žena, která se nebojí postavit osudu.

Arctic: Ledové peklo

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Drama

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a muž pochopí, že má jen dvě možnosti: zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky dlouhou pouť s nejistým koncem…

Poznámka pod čarou: Někdy může být neuvěřitelným příběhem nejen souboj superhrdinů s padouchy, ale i souboj obyčejného člověka a přírody. Dokázali byste přežít uprostřed nekonečně bílých plání bez přípravy a jakýchkoliv plánů? Spoustu příběhů o přežití v přírodě jsme již viděli, tak se nechejme překvapit, co dokáže nabídnout tento snímek.

My

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Horor

Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong’o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít.

Poznámka pod čarou: S tvorbou režiséra tohoto filmu, Jordana Peele, jsme se už měli možnost setkat v geniálním hororovém snímku Uteč (pokud jste neviděli, tak to rozhodně napravte). Tentokrát přichází s novým hororovým představením a já jsem zvědavá, co nás vlastně na filmovém plátně čeká.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Moc se těším na Dumba. Jako malá jsem ho zbožňovala, tak jsem zvědavá, zda se mi zalíbí i tahle hraná verze.

  • Dragell napsal:

   Já jako malá koukala pořád spíše na Tarzana, Aladina nebo Mauglího, takže Dumba si budu muset zopakovat :) Ale jsem zvědavá, myslím, že se jim ty hrané verze daří.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 31 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova.lu@gmail.com

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Můj web o cestování
  aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

  Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

  Co právě čtu

  Milenec z temnot
  Zaklínač: Liščí děti
  Uvězněni
  Klíč k času
  Císařovy čepele

  Reklama | Co mě zaujalo jinde

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

  Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

  Sejdeme se dne 31.března na Zoomu, kde vás čeká následující program:

  • 17:00 – debata o knize Železná vdova
  • 18:00 – beseda se spisovatelem Václavem Dvořákem, autorem série Písečníci a knihy Já, Finis

  | Tadytudy se připojte na Zoom
   |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
  Václav Dvořák