Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Filmové novinky
 • NOVINKY | Březnovou filmovou nadílku završí boj o holý život od režiséra hororu Uteč

NOVINKY | Březnovou filmovou nadílku završí boj o holý život od režiséra hororu Uteč

Image

Březen opět nabídne rozmanité příběhy a potěší jak malé milovníky filmů v kouzelných animovaných pohádkách, tak také milovníky akce a napětí. Já jsem tentokrát nejvíce zvědavá na hororový snímek My, jak se vydaří, kdežto přítel už pomalu kupuje lístky do kina na Marvelovku Captain Marvel. A na co zamíříte do kina tentokrát vy?

Kouzelný park

CZ premiéra: 14. 03. 2019
Žánr: Animovaná, dobrodružná komedie

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají.

Poznámka pod čarou: A začneme rovnou pohádkou pro malé i velké aneb vlastní představivost někdy dokáže opravdu velké zázraky a my bychom nikdy neměli přestat snít. Dokážete být ještě občasní snílci nebo se to kouzlo z vás vytratilo? Já zbožňuji animáky a tenhle si rozhodně nemůžu nechat uniknout!

Dumbo

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Rodinné fantasy

Majitel cirkusu Max Medici pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera a jeho děti Milly a Joe, aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere, který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou. Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství.

Poznámka pod čarou: Z dílny Walta Disneyho míří i další předělávka jeho klasické kreslené pohádky. Tentokrát se v hraném provedení dočkáme malého cirkusového slůněte Dumba, které nevypadá tak, jako ostatní slůňata.

Captain Marvel

CZ premiéra: 07. 03. 2019
Žánr: Akční, dobrodružné sci-fi

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu.

Poznámka pod čarou: Jako každý měsíc se i tentokrát svého dočkají milovníci komiksů a superhrdinů. Do kin totiž vstupuje jedna silná žena, která se nebojí postavit osudu.

Arctic: Ledové peklo

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Drama

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a muž pochopí, že má jen dvě možnosti: zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky dlouhou pouť s nejistým koncem…

Poznámka pod čarou: Někdy může být neuvěřitelným příběhem nejen souboj superhrdinů s padouchy, ale i souboj obyčejného člověka a přírody. Dokázali byste přežít uprostřed nekonečně bílých plání bez přípravy a jakýchkoliv plánů? Spoustu příběhů o přežití v přírodě jsme již viděli, tak se nechejme překvapit, co dokáže nabídnout tento snímek.

My

CZ premiéra: 28. 03. 2019
Žánr: Horor

Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong’o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít.

Poznámka pod čarou: S tvorbou režiséra tohoto filmu, Jordana Peele, jsme se už měli možnost setkat v geniálním hororovém snímku Uteč (pokud jste neviděli, tak to rozhodně napravte). Tentokrát přichází s novým hororovým představením a já jsem zvědavá, co nás vlastně na filmovém plátně čeká.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Moc se těším na Dumba. Jako malá jsem ho zbožňovala, tak jsem zvědavá, zda se mi zalíbí i tahle hraná verze.

  • Dragell napsal:

   Já jako malá koukala pořád spíše na Tarzana, Aladina nebo Mauglího, takže Dumba si budu muset zopakovat :) Ale jsem zvědavá, myslím, že se jim ty hrané verze daří.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz