Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Noc s Andersenem dnes opět láká děti na přespání do knihoven

Noc s Andersenem dnes opět láká děti na přespání do knihoven

Image

Již 19. ročník úspěšné celonoční akce Noc s Andersenem přivede právě dnes večer do knihoven a dalších městských budov spoustu malých čtenářů. Ti se dočkají bohatého zábavného i vzdělávacího programu za doprovodu některých známých knižních postav z dětských knih.

Jak to tak bývá, moderní technologie čím dál více pronikají do našeho život a na knihy se již nenajde tolik času. A děti, ty jsou naše zrcadla. Když nás nevidí číst, samy nemohou nikdy zjistit, jak úžasná je to věc a jaká kouzelná dobrodružství se nacházejí na těch papírových stránkách.

Právě proto v roce 2000 vznikla v uherskohradišťské knihovně první knižní noc s Andersenem připravovaná speciálně pro děti a jejich seznámení s bohatým knižním světem. Tato myšlenka se ovšem zalíbila i dalším knihovnám a z akce Noc s Andersenem se stala každoroční tradice, do které se zapojují již i slovenské knihovny.

Do letošní noci se zapojí třeba takový Dům knihy v Ostravě, kde bude nocovat až 80 dětí. Na programu jsou rozličné hry připomínající pohádky od Hanse Christiana Andersena. Děti se také vydají po stopách přízraku H. Ch. Andersena a večerem je provede Strašfuňák s Funilkou díky podpoře divadla Loutkový svět. Samozřejmostí je i bohaté občerstvení a dárečky pro malé čtenáře, které je budou těšit po skončení akce také doma.

O tuto událost je u nich opravdu velký zájem a místa bývají dětmi a rodiči zaplněny velmi brzy. „Přípravy na Noc s Andersenem startují většinou už v prosinci, takže trvají zhruba čtvrt roku. Na samotném průběhu večera se pak podílí kolem 20 zaměstnanců. Je to opravdu jediná noc, kdy v práci i spíme. S kolegy se však na tuto akci každý rok těšíme,“ zmiňuje event manager společnosti Knihcentrum Hana Šromová.

A jakpak to tam vypadalo minulý rok, to se můžete podívat na následujících fotografiích.

 

Plánujete i vy letos obohatit své děti o tento zajímavý večer? Poohlédněte se na oficiálních stránkách projektu NocSAndersenem.cz, kde naleznete soupis všech zapojených knihoven, škol, nemocnic či třeba zoo seřazených dle kraje.

A že už nezbylo nikde žádné místo? Nezoufejte a udělejte si knižní či audioknižní večer doma. Vydavatelství Audiotéka si připravilo pro tuto příležitost audioverze dvou Andersenových pohádek, Princeznu na hrášku a Ošklivé káčátko. Právě tyto pohádky budou poslouchat děti v knihovnách, ale i vy máte tu jedinečnou možnost se do nich ponořit, neboť jsou 29.-30.4. ke stažení zdarma na stránkách vydavatelství a eshopu Audiotéka.cz. Stačí jen zadat ten správný slevový kód, který tentokrát zní: ANDERSEN2019.

Tak jak letošní Noc s Andersenem prožijete vy? Doufám, že s nějakou pěknou knihou v ruce.
Přeji krásně strávený knižní večer!

Zdroj doprovodných fotografií či ilustrací: www.knihcentrum.cz, www.audioteka.cz, www.nocsandersenem.cz

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • K napsal:

  Tu akci jsem jako malá zbožňovala :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz