Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Můj pohled na sběratelskou kampaň Dětská knihovnička v řetězci Albert

Můj pohled na sběratelskou kampaň Dětská knihovnička v řetězci Albert

Image

Jak je známo, všechny větší obchodní řetězce se snaží nalákat zákazníky na rozličné akce, možnosti za nákupy sbírání známek, které je pak možné vyměnit za předem určené zboží. Tentokrát přišel řetězec Albert s knižní sérií, která přinesla rozporuplné názory.

Ačkoliv si nejspíše řeknete, že knihy výměnou za bodíky jsou výbornou příležitostí, přesto jsem se střetla na internetu i s názorem, že tyto knihy s výrazným logem Albertu na přední obálce knihy nejsou kvalitní a není tak o co stát. A jak se na tuto akci dívám já?

Vzhledem k tomu, že hned v úvodu můžete vidět fotografie knih, které jsem si díky Albertu pořídila, je vám nejspíše můj názor jasný. Předně si myslím, že je to výborná příležitost, jak do své nebo dětské knihovničky dostat nové knižní přírůstky. Knihy se totiž dají získat v podstatě zadarmo – jediné, co musíte udělat, je nakupovat v Albertu a za každých 2000 Kč máte knihu. A přiznejme si, že za jídlo a drogerii nemalý peníz měsíčně utratíme. Navíc se tak knihy mohou dostat ke všem, i k těm, kteří si je cíleně nekupují, protože na to třeba rodinný rozpočet nestačí.

Na jednu stranu je to fajn příležitost, jak sebe a svou rodinu obohatit, ale přeci jen pokud bych kupovala knihu jako dárek, raději bych sáhla po vydání z knihkupectví. Mně samotné logo Albert nevadí, ale dát to někomu k narozeninám bych si asi netroufla.

Albert již potřetí přišel s oblíbenou sběratelskou kampaní Dětská knihovnička, která přináší možnost získat až osm dětských knih v podstatě zadarmo. Vše co musíte pro získání knihy udělat, je sbírání bodů za nákupy a to 1 bod za každý utracených 200 Kč. Na jednu knihu je potřeba celkem 10 bodů, které se dají ovšem hravě získat, neboť Albert poskytuje vše od potravin po drogerii.

A co názor, že když knihy od Albertu a ne od nakladatelství, tak se jedná o nekvalitní výrobek? Možná některé překvapím, ale celou tuto kampaň zaštiťuje nakladatelství Albatros, jedno z nejstarších českých nakladatelství, které se na literaturu pro děti a mládež specializuje.

Knihy jsou navíc bohatě ilustrovány – Dášeňka černobíle a Malý princ barevně. Vydání jsou to opravdu pěkná a dětské oko jistě potěší (stejně jako to mé). Jedná se také o knihy s pevnou vazbou, takže opravdu něco vydrží.

 

Letošní edice Dětská knihovnička od Albertu obsahuje následující knihy:

 • Antoine de Saint-Exupéry – Malý Princ
 • Otfried Preussler – Malá čarodějnice
 • Denisa Kirschnerová – Hurvínkova nebesíčka
 • Josef Kolář – Z deníku kocoura Modroočka
 • Karel Čapek – Dášeňka
 • Vladislav Vančura – Kubula a Kuba Kubikula
 • Josef Lada – O chytré kmotře lišce
 • Martina Drijverová – České dějiny očima psa

Podle mne se tedy jedná o vynikající příležitost a jsem ráda, že jsem nakonec stihla nasbírat bodíky alespoň na dvě knihy. Letošní edice je opravdu bohatá na krásné knihy mého dětství, že bych nejraději sehnala celou sérii. Bohužel akce trvala jen měsíc a v příštích dnech bude končit. Pokud byste přeci jen chtěli využít možnosti zisku knih na poslední chvíli a udělat velký nákup, pak můžete nasbírat body navíc i na speciálně označených produktech.

Ze zkušenosti z minulých kampaní ovšem mohu říct, že kampaň se možná o trochu déle protáhne (informujte se na prodejnách), neboť knih jsem tam viděla ještě dostatek a i u předchozích akcí třeba o týden neoficiálně prodlužovali.
A kdybyste nestihli, pak tuhle sběratelskou kampaň opakuje Albert každoročně, jen s jinými knižními tituly, takže doufám, že se jí dočkáme i další rok.
Tak hodně zdaru při lovu knih.

Diskuze

Co si myslíte o této kampani vy? Pořídili byste si takovou knih?
Nebo máte některou z knih edice Dětská knihovnička už doma?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz