Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Mrtví a neklidní

Jelikož je ten Valentýn, rozhodla jsem si zpříjemnit den novodobým provedením Romea a Julie pro teenagerky. Cestu k sobě pro změnu budou hledat zombie a lidská dívka – jak tohle vlastně může dopadnout?

Zhlédnuto: VOYO, 2D, dabing, knižní předloha nečtena

Příběh

Mladík eR je tak trochu zvláštní, je totiž víceméně mrtvý. Ale i přesto se nevzdává, shromažďuje věci, které mu připomínají lidský život a… pochutnává si na mozcích lidí, aby prožil jejich vzpomínky. To vše mu dává sílu přežívat jako zombie. Když totiž zombie ztratí sílu „žít“, stává se z něj kostlivec, který sežere vše živé, co mu proběhne před nosem. Kostlivec nic necítí, je to jen tupé zvíře honící se za potravou.

Film Mrtví a neklidní

A pak jsou tu lidé, kteří žijí v jedné zabarikádované části města a snaží se zombíkům a kostlivcům bránit. Pro ně jsou to pouze hloupá stvoření, která jí vše, nač narazí. Nedá se s nimi komunikovat, jen je žene hlad, takže je nejlepší uštědřit jim z milosti kulku doprostřed čela.

Jenže pak se parta mladých lidí vyslaných pro zásoby léků pro jejich spoluobčany srazí se skupinkou zombíků, kteří si s nimi nemile poradí. A v té chvíli náš mladík eR něco pocítí k půvabné blondýnce, která zrovna vraždí okolní zombíky.

Trailer

Ach ta láska

Někdy si říkám, kde se berou tyhle filmy pro dospívající divačky, samí upíři, mimozemšťané, teď dokonce zombíci, kteří chtějí vztah s lidmi? Člověk na ten film kouká a přemýšlí, co si má myslet. Skloubit hororové prvky s těmi romantickými nemusí být zrovna výhra.
Ovšem je potřeba upornit, že příznivce hororu nejspíše film nenadchne. Přejímá pouze hororovou tématiku, temné prostředí, ale ústředním motivem je právě láska.

Na druhou stranu má film zcela jasné poselství – láska dokáže všechno a ten, kdo se nám snaží ublížit, špatně dopadne. Pokud tedy hledáte film, u kterého se nebudete nad vším zamýšlet a ještě můžete navíc sledovat novodobého Romea a Julii, jak k sobě hledají cestu, třeba právě tenhle film je to pravé.

Film Mrtví a neklidní

Moje hodnocení

Jak to vše shrnout? Je to taková oddechovka, u které prostě nemůžete přemýšlet, jen se nechat nést na vlně akce, humoru a vyvíjejícího se vztahu mezi touto prapodivnou dvojicí. Za mě velké plus obdržela hlavní hrdinka, která ukázala, že člověk na sobě nemusí mít tunu make-upu, aby byl krásný.

Moje hodnocení: 5/10

Základní údaje

Mrtví a neklidní
Horor, romantické, komedie
USA, Kanada, 2013, 97 min
Režie: Jonathan Levine
Knižní předloha: Isaac Marion
Scénář: Jonathan Levine
Kamera: Javier Aguirresarobe
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich a další

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama – moje tipy

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V listopadu čteme knihu Před bouří
od Zuzany Hartmanové, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihue-book a audioknihu. Společné setkání proběhne 1. prosince na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Před bouří
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Zuzanou Hartmanovou

 

| Odkaz na Zoom |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
Zuzana Hartmanová - Před bouří