Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Mořská příšera | Námořní dobrodružství mezi lovci děsivých monster

Recenze filmu Mořská příšera

Pokojnou idylku na moři naruší rozčísnutí hladiny. Veliký rudý přibližující se trojúhelník je předzvěstí útoku nejobávanějšího predátora. A když se mořská příšera vynoří, pak můžete už jen bojovat nebo se modlit, jak to tentokrát dopadne.

Když mořské příšery tyranizují svět

Maisie měla vždycky dobrodružné srdce jako její rodiče – slavní lovci mořských příšer, které dříve terorizovaly pobřežní města. To je ovšem minulostí, neboť lovecké lodě je již dávno zahnaly na širé moře a vybíjejí všechny kusy, které jim připlavou do cesty.

Bohužel pro Maisie, její rodiče padli při jednom z bojů proti těmto nestvůrám. Dívenka tak tráví své dny v sirotčinci a upírá se ke knize vyprávějící spousty oslavných příběhů o odvážných lovcích. Pak ale jednoho dne ve městě zakotví pravá lovecká loď a ona se rozhodne vzít svůj osud za pačesy a vmísit se mezi ty udatné mořské vlky.

Mořské příšery mohou být i roztomilé Na moři i na souši

Pod drobnohledem

Že veliké nestvůry nepatří do filmů pro děti? Ale kdeže, tento mýtus je už dávno vyvrácen a na vaše obrazovky tak zamířil nový snímek z produkce Netflixu pod názvem Mořská příšera. Animovaný film, ke kterému můžou zasednout společně malí i velcí, aby si užili jedno veliké námořní dobrodružství v boji proti tolik obávanému nepříteli v jeho přirozeném prostředí. Mají vůbec tak titěrné lodě šanci?

Film jako dělaný do letních veder s výbornou animací (viděli jste tu vodu?), doslova vás osvěží, vezme i na nějaký ten exotický ostrov, ale nebude to jen o pohodičce. Hlavní hrdinové totiž musí čelit v mnoha soubojích mocným nepřátelům, což se samozřejmě obejde bez kapky krve. Přesto zde byl jeden okamžik, kdy i mně srdce poskočilo a zatrnulo.

Mořská příšera se snaží vybudovat příběh s poučením, že nesmíte druhé soudit dle prvního pohledu či toho, co se povídá. Je potřeba je poznat hlouběji a třeba naleznete přátelství na zajímavém místě. Jenže ono přátelství zde trochu pokulhává a Mořská příšera tak vyznívá jako ‚Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.‘. Celkově ač charaktery Maisie a Jacoba jsou zajímavé a prokreslené, na jednu důležitou postavu se zapomnělo – na samotnou mořskou příšeru, což se ukáže jako slabina filmu.

Obdobný námět zde v minulosti již byl a pokud máte v paměti Jak vycvičit draka, bude vám připadat, že je tento film silně inspirován. Vlastně kromě samotného příběhu mi připomněla také hlavní příšerka tvarem hlavy Bezzubku. Těžko tedy říct, zda je ta podobnost čistě náhodná. Na druhou stranu tomu něco chybí, snad to přátelství, lepší humor, silnější dějová linka. Dračímu dobrodružství nemůže Mořská příšera konkurovat.

Námořní souboj a mořská příšera Dva nesourodí hlavní hrdinové Jacob a Maisie

Závěrečné shrnutí

Nakonec tak skončíte u snímku, který si rádi s dětmi pustíte, ale na pokoukání to jednou bude stačit, protože příběhu něco chybí, nevyužívá veškerý svůj potenciál a působí lehce ploše. Na patře budete cítit lehkou pachuť již viděného v Jak vycvičit draka. Animace je více než příjemná, střídají se zde akční chvilky s pokusem o humor, tak proč tomu nezkusit dát šanci?

Moje hodnocení: 5/10

Mohlo by vás zajímat
Pusťte si film na Netflixu

Film Mořská příšera 

Mořská příšera (The Sea Beast)
Animované rodinné fantasy
USA v roce 2022
Délka: 115 min
Režie: Chris Williams
Scénář: Chris Williams
Hudba: Mark Mancina
Hrají: Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris, Marianne Jean-Baptiste a další

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz