Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky na září 2023

Knižní novinky za září 2023

Škola začala a možná by bylo příjemné si první školní dny zpestřit nějakou tou knižní novinkou. Ale vycházejí nejen novinky, ale také dotisky žádaných a vyprodaných sérií, takže tentokrát je opravdu z čeho si vybírat. Tak prodlužte si s knihou léto.


FANTASY NOVINKY

Susanna Isernová - Hrozálie se chce stát čarodějnicíSusanna Isernová – Hrozálie se chce stát čarodějnicí
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 6.9.2023

Každá generace by měla mít svoji malou čarodějnici.
Proč všechny holčičky chtějí být princezna Elsa, když Anna je stejně hezká, a k tomu ještě o dost vtipnější? Přece proto, že Elsa umí čarovat!
Magie, kouzla, tajemství… to je zaručené lákadlo. A když je navíc hlavní hrdinka natolik svérázná jako Hrozálie, nehrozí, že by se malé adeptky čarodějnického řemesla u této knížky nudily. Kouzlit se nejspíš nenaučí, i když na míchání elixírů samozřejmě také dojde, ale možná zjistí něco o sobě, o tom, že je dobré jít si za svým a nenechat se odradit prvním nezdarem.
Příběh využívá pohádkový půdorys, ale nebojí se bořit stereotypy. Hlavní hrdinka vtáhne děti do příběhu od první stránky. Koktejl přiměřeného napětí, roztomilosti a vtipu vám možná připomene malou čarodějnici z večerníčku, Hrozálie však bude řešit i aktuálnější problémy, než jak vyzrát na tetu Bimbulu. Hrozálie musí zrušit pár zlých kleteb, obhájit si svůj přístup ke světu, a navíc v jednu chvíli najde skutečného kamaráda. A s ním to bude napříště ještě zábavnější, to si pište.

Tamzin Merchantová, Paola Escobarová - Kordélie a kreslozemciTamzin Merchantová, Paola Escobarová – Kordélie a kreslozemci
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 11.9.2023

Vstupte do fascinujícího světa odvážné Kordélie Kloboučníkové plného dobrodružství a divoké magie.
Kordélie Kloboučníková zachránila Anglii před válkou, překazila zlověstné plány lorda Macešky a zachránila nejen krále a princeznu, ale i rodiny řemeslných cechů. Stále však nenašla svého ztraceného otce.
Od té doby, co malá kloboučnice objevila skrytou mapu ve vzácném teleskopu svého otce, prohledává ve světle hvězd ulice Londýna a snaží se odhalit pravdu o jeho zmizení.
Díky mapě narazí na tajný spolek kreslozemců – tvůrců map – a zjistí, že magickými schopnostmi a prastarými dovednostmi neoplývají jen významné rodinné řemeslné cechy. Magie je všude kolem, pokud víte, kde ji hledat…
Nebezpečí číhá na každém rohu a Kordélie musí opět čelit nelehkému úkolu – přesvědčit znesvářené řemeslné rodiny, aby spojily síly a společně zabránily lordu Maceškovi zničit samotnou existenci magie.

Lucy Fleming - Lily, víla z tůňkyLucy Fleming – Lily, víla z tůňky
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 28.9.2023

Nádherný příběh o přátelství a odvaze od autorky hitu Ela a noční světýlka
Tůňky jsou kouzelná místa překypující životem. A některé dokonce skrývají i tajemství: vodní víly! Lily je jednou z nich. S láskou pečuje o svoji tůňku a hraje si s rybkami, šneky, vážkami a dalšími zvířátky. Přesto ji někdy přepadají obavy. Dokáže tůňku a její obyvatele ochránit, ať se děje cokoli? Když se přižene ničivá bouřka, přepadne Lily bezmoc. Pak se ale odhodlá požádat ostatní o pomoc. Díky tomu zjistí, že v tom vůbec není sama… a že skutečné přátelství je jedna z nejdůležitějších věcí na světě.

Ukázka z knihy Lily, víla z tůňky

Sophie Andersonová - Dívka v medvědí kůžiSophie Andersonová – Dívka v medvědí kůži
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 27.9.2023

Říkají jí Medvědice Janka. Není to kvůli místu, kde ji našli — ale proto, že je jiná.
Janku našli jako miminko u medvědí jeskyně a ona celý život přemýšlí, odkud vlastně pochází. Tváří se, že nevidí, jak se na ni ostatní vesničané dívají a špitají si. Janka je na svůj věk vysoká, statná a silná a zoufale si přeje být i uvnitř stejně silná jako navenek. Podivné okolnosti Janku přimějí opustit dosavadní domov a vydat se hledat odpověď na otázku, co je ve skutečnosti zač a kam patří. To ovšem ještě netuší, že ji čeká výprava, jakou by si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Putování ji zavede od břehů ledové řeky až k vrcholku běsnící sopky — a na cestě potká i celé stádo úžasných nových přátel. A možná narazí i na chaloupku na muřích nožkách…

Alena Adrianet Heinrichová - SlovodějkyAlena Adrianet Heinrichová – Slovodějky
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 28.9.2023

Slova mají moc!
Amáliina otce, nejvyššího slovodějce, popravili za kolaboraci s nepřítelem. Podědila jeho moc a s ní spojené povinnosti. Pod přísným dohledem představenstva města a nové starostky musí pracovat pro ty, kteří jejího otce nechali pověsit, aby očistila rodinné jméno. Vůbec jí nepomáhá, když se k tomu všemu potýká s klavíristou Arturem, který do města přináší svěží vítr v podobě nové hudby i svůj neodolatelný šarm. Amálie ale není jedinou ženou, u níž se projevila kouzelná moc. Město se mění. Ne každému se to bude líbit…

Alžběta Bílková - Balada mrtvého světaAlžběta Bílková – Balada mrtvého světa
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 5.9.2023

Nezkrotná magie Starého světa povstává. Fantasy od první vítězky Hvězdy inkoustu.
Před stovkami let rozdělila magická apokalypsa svět vedví. Nikdo přesně neví proč, a Hledačka Robin Pembertonová doufá, že se stane první vědkyní, která na to přijde. Neváhá proto riskovat a podnikat cesty do Starého světa, ve kterém magie ještě funguje, je ale vrtkavá a může zabíjet. Kai Austen – kapitán jednotky strážců Hranice o tom ví své. Jeho bratr vědkyni na jednu z výprav doprovázel a už se nevrátil. Kai jí to nemůže zapomenout a během vzájemné potyčky ji pronásleduje skrze Hranici až na druhou stranu. Kvůli všudypřítomným hrozbám uzavřou křehké spojenectví a brzy zjišťují, že magie Starého světa začala hnít. Dokážou včas odvrátit blížící se konec, který může pohltit celý kontinent?

Ukázka z knihy Balada mrtvého světa

Steven Erikson - Bůh nedbáSteven Erikson – Bůh nedbá
Série: Kniha svědků (1)
Nakladatelství: Planeta9
Datum vydání: 7.9.2023

Uplynulo mnoho let od chvíle, kdy do malé osady na břehu Stříbrného jezera přišli tři teblorští válečníci, a s nimi krvavé masakry a chaos. Ač se městečko vzpamatovalo a teblorské kmeny již na jih nevyrážejí, vzpomínka na minulé hrůzy zůstává. Karsa Orlong, jeden ze tří, je nyní považován za boha, i když je to bůh odtažitý a lhostejný. Jeho kult je jedním z mnoha, které se objevily v celém malazském světě, včetně uctívačů Coltaina, boha s černými křídly, a kultu průvodce mrtvých Iskara Jaraka, oblíbený mezi říšskou soldateskou.
Legie malazských mariňáků je na pochodu ke Stříbrnému jezeru. Objevily se zprávy, které naznačují, že kmeny za hranicemi se daly do pohybu. Mariňáci si nejsou jistí, čemu budou čelit. Třebaže malazská armáda prošla vývojem a dnešní mariňáci nejsou jako to ze starých časů, jedna věc se nezměnila: zvládnou všechno, co se jim postaví do cesty. Nebo při tom zemřou.
V témže čase ve vysokých horách, kde žijí teblorské kmeny, povstal nový válečný vůdce. Poznamenán skutky Karsy Orlonga se hodlá svému bohu postavit, i kdyby to znamenalo prosekat si krvavou cestu skrz Malazskou říši. Výše v horách se vynořila nová hrozba a Teblorům se krátí čas. Invaze, jejíž hrozba dlouho visela ve vzduchu, má začít každou chvíli. Tentokrát to nebudou tři obyčejní válečníci. Tentokrát se země na jihu chystají zaplavit tisíce Treblorů. A v cestě jim stojí jen jediná legie malazských mariňáků…

Chelsea Abdullah - Zloděj hvězdného prachuChelsea Abdullah – Zloděj hvězdného prachu
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: září 2023

Bylo nebylo – dávno tomu… Loulie al-Nazari, proslulá Půlnoční obchodnice, si se zákony příliš hlavu nedělá. Se svým osobním strážcem, který je džin, hledají a prodávají zakázané magické předměty. Když zachrání život zbabělému princi, přitáhne k sobě pozornost jeho mocného otce – sultána – a ten ji pomocí výhrůžek pošle na výpravu za pokladem. Jde o čarovnou lampu, jejíž pomocí by ožila pustá země. Ale jen za cenu smrti všech džinů na světě. Loulie musí vybírat mezi touto výpravou nebo popravou, takže se vydá na cestu s nejstarším sultánovým synem a jednou z neblaze proslulých čtyřiceti loupežníků. Za pomoci osobního strážce, který má vlastní tajemství, musí přežít útoky ghúlů, přechytračit pomstychtivou vládkyni džinů a postavit se zákeřnému zabijákovi z vlastní minulosti. Ve světě, kde se vyprávění mění ve skutečnost a iluze v pravdu, Loulie zjistí, že nic – včetně nepřátel, magie a její vlastní minulost – není tím, čím se zdá. Nyní se bude muset rozhodnout, kým se stane.

Tereza Matoušková - Pláč němého bohaTereza Matoušková – Pláč němého boha
Série: Pláč němého boha (2. svazek)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: září 2023

NAD SVĚTEM PODMOŘÍ SE STAHUJÍ MRAČNA. „Nemusíte přede mnou utíkat. Nic špatného jste neprovedl, vše padá na mou hlavu. Já vám poručil, abyste skříňku otevřel. Kvůli tomu jste se ocitl v temnotě. Je na mně, abych vás dostal zpátky.“ Velemágova dcera Denyela si zvyká na život ve vyhnanství. Podařilo se jí omotat si kolem prstu velitele Oázy i většinu kolonistů. Blíží se však katastrofa, která může její život znovu převrátit naruby. Mezitím vůdce povstalců Worlih a nekromant Toreus nedbají varování dětí pouště a vstupují do prastarých tunelů pod městem Mornean. Chtějí pátrat po zapomenuté nekromantské technologii, která jim může přinést vítězství. Magie smrti je však zrádná a Toreus už nejednou podlehl jejímu šepotu. Na dalekém severu se nová vílí královna nezastaví před ničím. Ve skrytu duše touží po tom, aby města s továrnami znovu pohltil les. Také dračí král se snaží dosáhnout cíle všemi prostředky. Pokud má znovu spojit dvě poloviny svého těla, musí prve porazit staré bohy. Podmoří se proměňuje a každý východ mechanického slunce je nejistý.

Ukázka z knihy Pláč němého boha

 

Dále vychází

 • Laura Sampson – Čarovné pohádky (Albatros)
 • Daniela Krolupperová – Kouzelná aktovka (Albatros)
 • Lucia Magašvári – Strašidelnická (3): Z ohně a písku (Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harrz Potter: Fantastická zvířata (Albatros)
 • J.R.R. Tolkien – Pád Númenoru (Argo)
 • Juraj Červenák – Bohatýr (3): Hořící říše (Argo)
 • Kiera Cassová – Selekce: Šťastně až navěky (CooBoo)
 • Mary E. Pearsonová – Kroniky pozůstalých (3): Temná krása (CooBoo)
 • Kerstin Gierová – Stříbrná kniha snů: První stříbrná kniha snů (CooBoo)
 • Dana Böhm – Lukáš superhrdina (2): Hororové prázdniny (CooBoo)
 • Soman Chainani – Škola dobra a zla (3): Poslední navěky (CooBoo)
 • Soman Chainani – Škola dobra a zla (4): Vzhůru za slávou (CooBoo)
 • Stacey Marie Brown – Divoká říše (2): Nezkrotná říše (CooBoo)
 • Kolektiv autorů – Slovenský nářez (Epocha)
 • Stella Taraksonová – Magická zvířecí kavárna: Myšák domovník (Fragment)
 • Leigh Bardugo –
 • Devátý spolek (2): Brána pekel (Fragment)
 • Allison Saftová – Nezkrotná magie (Fragment)
 • Amanda Foodyová, C. L. Herman – All of Us Villains (2): Pád všech neřádů (Host)
 • Oksana Bula – Tales for the Sun and the Moon: Vřesová můrka (Host)
 • R. F. Kuangová – Maková válka (2): Dračí republika (Host)
 • Nicole Arend – VAMPS: Čerstvá krev (Laser)
 • Robert Jordan – Kolo času (4): Stín se šíří (Laser)
 • Shigor Birdman – Stará béčková legenda (2): Brutální béčkový masakr (Mystery Press)
 • Laurie Forest – Kroniky Černé čarodějky (4): Příliv démonů (King Cool)
 • Paula Brackston – Starožitnosti (3): Zahrada slibů a lží (Red)
 • Stella Tack – Noční partie (1): Hraj o svůj osud (KING COOL)
 • T. Kingfisher – Monin kouzelný průvodce obranným pečením (#booklab)
 • Piers Anthony – Začínající Adept (2): Modrý Adept (Triton)
 • Miroslav Žamboch – Koniáš a Bakly: Mrtví muži (Triton)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (1): Domovina (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (3): Útočiště (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (5): Stříbrné prameny (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (6): Rubínový klenot (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (7): Odkaz (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (9): Obklíčeni temnotou (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (10): Cesta k úsvitu (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (12): Páteř světa (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Legemda o Drizztovi (13): Mečové moře (Fantom Print)
 • R.A. Salvatore – Forgotten Realms: Tisíc orků (Fantom Print)

SCI-FI NOVINKY

Petr Heteša - NecroboxPetr Heteša – Necrobox
Nakladatelství: Brokilon
Datum vydání: září 2023

Když je vztek silnější než smrt, tak vás ani ta nezastaví. Zvlášť když se v tom šíleném elektromagnetickém dešti před vámi rozvine skutečné bojiště, které chtěli utajit a kvůli kterému vás dostali. Netušili ale, že si v tom datovém kráteru sami vykopali virovou past.
Byli příliš sebejistí a jejich nabubřelost a arogance z nich tryskala v gejzírech. Na věčně zamrzlém Atammiku měli k dispozici stovky kilometrů síťových rozvodů propojujících desetitisíce základových desek narvaných tak těsně k sobě, jak to jen dovolovala pravidla termodynamiky. Nezbylo mi nic jiného, než použít jejich vlastní zbraně. Jejich stínové moduly genetického kmene, jejich kvantové tunelující nanočástice a jejich biotechnologické mozkové nanosystémy. Laura mi za to stála.

Obálka se připravujeOndřej Neff – Hvězda mého života
Série: Arkádie (3)
Nakladatelství: Mystery Press
Datum vydání: 26.9.2023

Představte si, že vás kamarádi podrazí a nechají chcípnout v pustině. A když se z toho náhodou dostanete, zjistíte, že vás mezitím okradli. Možná se jim zkusíte pomstít. Anebo dospějete k závěru, že bude lepší olízat si rány a nějak se s tím vyrovnat. Jenže to se lépe řekne, než udělá. Zvlášť pokud máte v zádech lovce těl, kteří vás plánují zabít a rozřezat na orgány.
Něco takového by naštvalo každého – tím spíš vznětlivého Kubu Nedomého, jemuž se přesně tohle stalo hned na začátku jeho působení v měsíčním habitatu Arkádie. Ocitl se sám proti gaunerům z Českopolské těžební i proti wudanské mafii, která se s nimi spolčila. Měl sice předpoklady k tomu jim zatopit, ale věděl, že to nebude snadné a potrvá to dlouho. A navíc na to byl sám.
Kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se k němu časem nepřipojili kyborg Dědek Čuchák a bojovnice Su Wang-li a nepomohli mu té partě grázlů zakroutit krkem…
Nové, přepracované vydání slavného románu z cyklu Arkádie, který dějově předchází knihám Ultimus, Hu! Povídky Dědka Čucháka a Ostrov nesmrtelných.

Eloy Moreno - ZeměEloy Moreno – Země
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 6.9.2023

Eloy Moreno tvrdí, že když navštívil Island, tamní krajina ho fascinovala natolik, že ho okamžitě napadlo: tady by se mohla odehrávat nějaká reality show. Unikátní islandskou přírodu proto učinil částečným protagonistou jedinečného příběhu, v němž nic není tím, čím se na první pohled zdá být.
Televizní magnát vytvoří formát reality show, která propojí celé lidstvo. Spočívá v tom, že odešle osm lidí, osm vítězů soutěže, osm vyvolených, na Mars, aby na této planetě vybudovali první lidskou kolonii. Zároveň s tím musejí dcera a syn tohoto kontroverzního muže uspět ve zvláštní hře, kterou navrhne jen pro ně, aby se jim splnil jejich životní sen. Nic není takové, jak to vypadá, je třeba pochybovat úplně o všem.
Co je pravda a co lež? A je to vůbec podstatné?
„Zásadní problém v pátrání po pravdě může nastat, když ji naleznete, ale nevíte, co si s ní počít.“

Isaac Asimov - Kosmické proudyIsaac Asimov – Kosmické proudy
Nakladatelství: Argo, Triton
Datum vydání: 26.9.2023

Země je radioaktivní a život na ní je možný jen v rezervacích. Trantor již ovládl polovinu Galaxie. Mezi světy, které jeho vlivu dosud odolávají, patří i Sark prosperující z vykořisťování své vazalské planety Floriny, odkud pochází kyrt, nejžádanější zboží ve vesmíru. Nyní však Florině hrozí kosmická katastrofa. Kdo má zájem na tom, aby pravda o blížící se apokalypse zůstala utajena a jedinému člověku, který o ní ví, byla vymazána paměť? Trantor? Sark? Nebo někdo jiný?

Ukázka z knihy Kosmické proudy

Ukázku si můžete přečíst v tomto PDF.

Dále vychází

 • Vladimír Šlechta – Poslední velkoměsto (5): Bílá jako sůl (Brokilon)
 • Neal Shusterman – Smrtka (4): Kosení (YOLI)
 • James S. A. Corey – Zástup vzpomínek (Triton)
 • Kir Bulyčov – Osada (Triton)
 • Arkadij a Boris Strugačtí – Dravé věci naší doby (Triton)
 • Dayton Ward – Star Trek: Epilog osudu 1/3 (Laser)
 • Hugh Howey – Silo (Laser)
 • Brian Herbert, Kevin J. Anderson – Historie Duny (1): Služebnický džihád (Baronet)
 • James Luceno – Star Wars: Rogue One: Katalyzátor (Egmont)
 • Star Wars: Mandalorian 2.řada (Egmont)

HOROROVÉ NOVINKY

Rosie Talbot - Šestnáct dušíRosie Talbot – Šestnáct duší
Nakladatelství: YOLI
Datum vydání: 19.9.2023

Šestnáctiletý Charlie má problémy. Žije v Yorku, nejstrašidelnějším městě v Anglii, a všichni jeho přátelé jsou duchové. Sestry mu zase nalakovaly protézy a objekt jeho milostného zájmu chodí s někým novým. Navíc z yorských uliček záhadně mizí slavní duchové. Charlie je odhodlaný se do toho nemíchat, ale Sam, otravný kluk, který rovněž vidí mrtvé, od něj očekává, že vypátrá, kdo – nebo co – je za to zodpovědný. Když se ale vypaří i duch, jemuž je Charlie zavázaný, nezbývá mu než se skutečnosti postavit čelem, stejně jako citům, které začíná chovat k Samovi. Chlapci musí spojit síly a připravit se na nejhorší, protože jejich protivník se nezastaví před ničím. V sázce jsou posmrtné životy a Charliemu dochází čas…

F. X. Svoboda - Noční hostF. X. Svoboda – Noční host
Nakladatelství: Carcossa
Datum vydání: 20.9.2023

V devatenácti povídkách vybraných z rozsáhlého díla F. X. Svobody (1860–1943), rodáka z Mníšku pod Brdy, navštívíme především brdské lesy a vesnice, a to převážně za tmy, ve chvílích, kdy se na odlehlých místech zjevují duchové, ďáblové, lesní skřeti a víly, kdy se nad lukami vznášejí přízraky vojáků z dávných bitev, na polní cestě se kodrcá povoz s vodníkem a své prazvláštní historky vypráví sadař Janatka nebo Anna Kroupová, vdova po správci bažantnice, která měla blízko k záhadnému výraři Poupovi, jenž v sobě nosil duši lesa…
Knihu sestavil a doslovem opatřil Petr Boček. Je určena všem literárním dobrodruhům a hledačům temných kuriozit, kteří se chtějí obeznámit s výrazným představitelem staročeské venkovské gotiky a jeho působivě psanými díly, jež tiskem naposledy vyšla leckdy i před více než sto lety.

Laird Barron - Černá tma zapomněníLaird Barron – Černá tma zapomnění
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: září 2023

Don Miller žije ve šťastném manželství se ženou, která je pro něj vším. Zároveň však celý život trpí záhadnými výpadky paměti a jen zřídkakdy se rozpomíná na některé podivné příhody z jejich společné minulosti. Teprve na sklonku života Don odhaluje, proč se vlastně bojí tmy, proč ho tak děsí dveře do sklepa ve venkovském domě, který jeho manželka zdědila, a co všechno se skrývá v okolních lesích. Laird Barron předkládá v tomto románu zatím nejkomplexnější obraz svého lovecraftovského hororového mýtu o bytostech z jiného světa, nazývaných „Děti Staré pijavice“, který nastínil již v několika kultovních povídkách.

Ukázka z knihy Černá tma zapomnění

 

Dále vychází

 • Olga Tokarczuková – Empusion (Host)
 • Suyi Davies – Stranger Things: Lucas v ohrožení (Argo)
 • Adalyn Grace – Beladona (YOLI)

Po čem tento měsíc plánuji sáhnout já? Láká mne oddych u dětské pohádky Hrozálie se chce stát čarodějnicí. Také se vyrýsovalo pokračování fantasy Pláč němého boha a já už se nemůžu dočkat, jak to vše dopadne. A do třetice všeho dobrého také vychází v novém vydání další díl ze série Arkádie, takže i ta se bude muset připojit do mé knihovničky. A vlastně těžko říct, jestli u těchto knih skončím a nebo toho budu vybírat více, protože lákavých příběhů je mezi knižními novinkami teď v září nepočítaně.
A co padlo do oka vám?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz