Zuzana Hartmanová - Bouřný úsvit

Knižní novinky za září 2022

Tento měsíc jsou knižní novinky poněkud skromnější, své místo si vydobyly také dotisky a nakladatelé nejspíše nabírají dech na předvánoční knižní nálož. I přesto ačkoliv je září je spíše symbolem nástupu do školy a nákupu učebnic, jistě si i tentokrát najdete nějaký příjemný knižní svět, kam uniknete.


Fantasy novinky

Vanessa Len - Jenom nestvůraVanessa Len – Jenom nestvůra
Série: Monsters (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 29.9.2022

První díl fantasy trilogie z Londýna plného nestvůr, které cestují časem
Mělo to být dokonalé léto. Šestnáctiletou Joann pošlou do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Podaří se jí získat práci, která ji hrozně baví, a když ji ještě fakt pěkný kolega Nick pozve na rande, jako by se jí splnily všechny sny. Ale brzy zjistí pravdu. Její rodina není jen výstřední: jsou to nestvůry s děsivými skrytými schopnostmi. A Nick není jen pěkný kluk – je to legendární lovec nestvůr, který udělá cokoli pro to, aby je všechny povraždil. V boji s Nickem je Joan nucena spojit síly s krásným a nemilosrdným Aaronem Oliverem, dědicem jiného rodu nestvůr, který nesnáší její rodinu. Aby zachránila sebe a svou rodinu, bude muset přijmout svou pravou podstatu, to, že je sama nestvůrou. Protože v tomhle příběhu není Joan hrdinkou.

Zuzana Hartmanová - Bouřný úsvitZuzana Hartmanová – Bouřný úsvit
Série: Krysy apokalypsy (3)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 22.9.2022

Vyvrcholení postapokalyptické trilogie Krysy apokalypsy
Příliš mnoho chyb — a jistá dávka šílenství — zapříčinilo pád samozvaného spasitele. Jeho moc visí na vlásku a možnosti rychle docházejí. Zatímco Hiramoto přichází vyrovnat účty, ruiny na východě slibují Arumielovým odpůrcům nové začátky a relativní bezpečí. Ovšem magie ještě neřekla poslední slovo.
Pokud se podaří stvořit nového boha a díky tomu přivést zpět Vulpeho, mohli by obyvatelé Leru získat aspoň trochu času navíc. Jenže snahy o návrat prapůvodní hlavy lerského panteonu mohou mít vyšší cenu, než jsou démoni ochotni zaplatit. Nezbývá než sesbírat střepy rozbitého světa i vlastních životů a doufat v to nejlepší.

Ukázka z knihy Jenom nestvůra

Vanessa Len - Jenom nestvůra Vanessa Len - Jenom nestvůra Vanessa Len - Jenom nestvůra

Olivie Blake - Atlasova šestkaOlivie Blake – Atlasova šestka
Série: The Atlas (1)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 2.9.2022

ŠEST NEOBYČEJNÝCH MÁGŮ, PĚT ŠANCÍ NA VÍTĚZSTVÍ, JEDEN TAJNÝ SPOLEK…
Tajemství. Zrada. Intriky.
Vítejte v Alexandrijské společnosti!
Přední tajný spolek na světě a pokladnice ztraceného vědění padlých civilizací. Ti, kdož si v něm vyslouží místo, získají život plný bohatství, moci a věhlasu, dalece přesahující naše nejdivočejší představy.
Při náboru nováčků se novici od tajemného Atlase Blakelyho dovědí, že mají přesně rok na to, aby se kvalifikovali k zasvěcení. Šest potenciálních kandidátů může mít všechno a vědět všechno.
Ale za jakou cenu?

King William - IllidanKing William – Illidan
Série: Warcraft
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 6.9.2022

Illidan Stormrage je jednou z nejmocnějších bytostí, které kdy procházely zeměmi Azerothu. Je také jednou z nejnepochopenějších. Pod rouškou legendy, za jeho záhadným posláním, se skrývá brilantní mysl, jejímž machinacím rozumí málokdo – a ještě méně jim věří. Illidanova spravedlivá vláda spravedlnosti a pomsty začala.
Kdysi dávno infiltroval čaroděj nočních elfů Illidan démonickou Plamennou legii, aby odvrátil její invazi do Azerothu. Místo aby ho oslavovali jako hrdinu, o něm jeho vlastní rasa začala pochybovat a označovat jej za Zrádce, jakmile zjistila, že nejspíš pomáhá démonům. Deset tisíc let Illidan strádal ve vězení – zhanobený a izolovaný. Na svůj úděl však nikdy nezapomněl.
Nyní se Legie vrátila a existuje pouze jeden šampion, který se jí může skutečně postavit. Illidan, osvobozený ze svých pout, se v cizokrajném Outlandu připravuje na finální střet s démony a shromažďuje pod sebou armádu groteskních fel orků, hadích nagů, mazaných krvavých elfů a zvrácených lovců démonů. Jen on ví, jaké hluboce skryté motivy vedou jeho ruku. Jen on chápe cenu, kterou je třeba zaplatit za porážku nepřátel veškerého stvoření. Leč stejně jako v minulosti jej i nyní napadají ti, kdo jeho plány považují za honbu za mocí. Čítá se mezi ně i jeho někdejší žalářnice, noční elfka Maiev Shadowsong. Dozorkyně Shadowsong a její věrní pronásledují Zrádce na Outland, aby si vymohli odplatu za jeho zločiny. Sama Maiev si nemíní dopřát pokoje, dokud Illidan nebude v řetězech… nebo v hrobě.

Jakub Hoza - Jako sama smrtJakub Hoza – Jako sama smrt
Nakladatelství: Mystery Press
Datum vydání: 26.9.2022

TEMNÁ A DRSNÁ „DEVIANT FANTASY“, PO JEJÍMŽ PŘEČTENÍ VÁM VYHŘEZNE MOZEK Z OČÍ…
V Karachu si na spravedlnost moc nepotrpí. Ani na prosté stínání odsouzenců. Zato lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku.
Útěk z vězení je v takovém případě pro vás a vaše kumpány jasná výhra. Problém ovšem je, když jediná cesta ke svobodě vede přes Galderské hory a místní domorodci touží položit vaše ještě kouřící vnitřnosti na oltář svých bohů.
Všichni mají nějaké ošklivé tajemství, i vy. Každý z vás. A Gothrid, tyran karažský, po vaší stopě vyšle smečku těch nejkrutějších hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků, kteří se nezastaví před ničím. A navíc si to vychutnají.
Jako by to nestačilo, máte v patách ještě někoho. Někoho, kdo vás sleduje ze stínů. Někoho, kdo ví víc, než by měl. Někoho, kdo dokáže víc, než by měl. Někoho, kdo ví o tajemstvích všechno.

Ukázka z knihy Atlasova šestka

Dále vychází

 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a Fénixův řád (5)(Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a vězeň z Azkabanu ILUSTROVANÝ (3)(Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Famfrpál v průběhu věků (Albatros)
 • Michael Ende – Nekonečný příběh (Albatros)
 • Dawn Casey – Zimní pohádky (Albatros)
 • Victoria Aveyardová – Rudá královna (2): Křišťálový meč (CooBoo)
 • Sarah J. Maasová – Dvůr trnů a růží BOX (CooBoo)
 • Kiera Cassová – Selekce BOX (CooBoo)
 • Christopher Paolini – Odkaz Dračích jezdců BOX (Fragment)
 • Dan Simmons – Ílion (1): Ílion (Fobos)
 • Terry Pratchett – Poslední hrdina (Talpress)

Sci-fi novinky

Kristýna Sněgoňová - Svět v bouřiKristýna Sněgoňová – Svět v bouři
Série: Město v oblacích (3)
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: září 2022

Po mnoha letech nevědomosti a strádání se dal svět konečně do pohybu. Lidé schází na zem, mezi ty, které kdysi opustili, a stvůry z cizí planety. Aby se Země znovu stala bezpečným domovem, je třeba odhalit všechna tajemství zrůd i lidstva, které ta svá v době chaosu pečlivě ukrylo. Plán na záchranu světa existuje, cesta však nebude snadná a ti, kdo se po ní vydají, budou za každý krok platit krví. Třetí díl postapokalyptické série Města Kristýny Sněgoňové odhalí další střípky světa, který učaroval tisícům čtenářů.

Christian Cantrell - ŠkorpiónChristian Cantrell – Škorpión
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 29.9.2022

Změnili bychom svoji přítomnost, kdyby se nám naskytla možnost nahlédnout do budoucnosti? Můžeme se spolehnout na práci zpravodajských a tajných služeb a věřit jim, že se upřímně snaží zajistit obyvatelům této planety poklidný život v míru?
Analytička Quinn Mitchellová se celý život snažila být dobrou manželkou a matkou. Po tragické smrti dcery se ovšem ocitá ve víru událostí, o kterých se jí dřív ani nezdálo. Když se po světě bez zjevné souvislosti začínají objevovat oběti s vytetovaným číslem, pouští se Quinn, která spatřuje nový smysl života v užší spolupráci se CIA, po stopách tajemného sériového vraha. Nová práce vyšetřovatelky ji nutí opustit domnělé bezpečí kanceláře a virtuálního prostředí a vrhnout se do světa kruté reality.
Tento originálně napsaný román zavádí čtenáře do blízké budoucnosti a nabízí mu nevšední pohled na činnost tajných služeb a osudy lidí, kteří se rozhodli boji za spravedlnost zasvětit svůj život.

Jack McDevitt - DeepsixJack McDevitt – Deepsix
Série: Motory Boha (2)
Nakladatelství: Planeta9
Datum vydání: podzim 2022

V roce 2204 přinutila tragédie a hrůza vědecký tým předčasně evakuovat Maleivu Ill. O 21 let později se vědcům naskytla příležitost vrátit se a po krátkou dobu studovat tuto galaktickou raritu, exoplanetu, která může hostit život. Její čas se rychle krátí, protože do planetárního systému vtrhl zbloudilý plynný obr a jeho dráha má smrtící kolizní kurz se světem, kterému nyní říkají Deepsix. Zanedlouho navždy zmizí.
Priscilla „Hutch“ Hutchinsová, pilotka nadsvětelníku patřícího Akademii vědy a techniky, je jediným alespoň trochu kvalifikovaným odborníkem v okruhu několika světelných let od Deepsix. Do katastrofy zbývají necelé tři týdny, a v této krátké lhůtě sestoupí s malým vědeckým týmem na povrch, aby získali jakékoli poznatky o životních formách a ztracených civilizacích této k smrti odsouzené planety.
Tento podivný a složitý svět ale skrývá víc, než si kdokoli dokázal představit: dravce ukrývající se v džungli, kamenná města skrytá pod ledem, po zůstatky primitivní společnosti válečníků, která však nese nevysvětlitelné stopy užívání nesmírně pokročilých technologií pohřbené v sutinách … a na oběžné dráze planety. Čím hlouběji Hutch a její tým pronikají, tím více odhalují hádanky uvnitř hádanek, a překvapivé objevy vedou jen k dalším a zapeklitějším otázkám.

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (3): Pád do temnot (Argo)
 • Brian Herbert, Kevin J. Anderson – Školy Duny (2): Mentati Duny (Baronet)
 • Timothy Zahn – Star Wars: Thrawn Ascendence (3): Menší zlo (Egmont)
 • Joe Schreiber – Star Wars: Mandalorian (Egmont)
 • Michaela Merglová – Prázdnota (Epocha)
 • William Gibson – Sprawl (1): Neuromancer (Laser)
 • Ondřej Neff – Pán Modrého meče (5): Operace Armagedon (Mystery Press)

Své místo si tentokrát našly pokračování knižních sérií od českých spisovatelů, ale třeba také známé značky jako je Warcraft, takže rozhodně je z čeho zajetého a oblíbeného vybírat. Já bych se nebála sáhnout i do neprobádaných vod a osobně mne láká Atlasova šestka. která z knih tentokrát zaujala vás?

0 Komentáře

Komentovat

Přidejte se do diskuze.
Jsem ráda za každý komentář!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *