Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky za září 2022

Zuzana Hartmanová - Bouřný úsvit

Tento měsíc jsou knižní novinky poněkud skromnější, své místo si vydobyly také dotisky a nakladatelé nejspíše nabírají dech na předvánoční knižní nálož. I přesto ačkoliv je září je spíše symbolem nástupu do školy a nákupu učebnic, jistě si i tentokrát najdete nějaký příjemný knižní svět, kam uniknete.


Fantasy novinky

Vanessa Len - Jenom nestvůraVanessa Len – Jenom nestvůra
Série: Monsters (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 29.9.2022

První díl fantasy trilogie z Londýna plného nestvůr, které cestují časem
Mělo to být dokonalé léto. Šestnáctiletou Joann pošlou do Londýna, aby tam strávila prázdniny s výstřední rodinou své zesnulé matky. Podaří se jí získat práci, která ji hrozně baví, a když ji ještě fakt pěkný kolega Nick pozve na rande, jako by se jí splnily všechny sny. Ale brzy zjistí pravdu. Její rodina není jen výstřední: jsou to nestvůry s děsivými skrytými schopnostmi. A Nick není jen pěkný kluk – je to legendární lovec nestvůr, který udělá cokoli pro to, aby je všechny povraždil. V boji s Nickem je Joan nucena spojit síly s krásným a nemilosrdným Aaronem Oliverem, dědicem jiného rodu nestvůr, který nesnáší její rodinu. Aby zachránila sebe a svou rodinu, bude muset přijmout svou pravou podstatu, to, že je sama nestvůrou. Protože v tomhle příběhu není Joan hrdinkou.

Zuzana Hartmanová - Bouřný úsvitZuzana Hartmanová – Bouřný úsvit
Série: Krysy apokalypsy (3)
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 22.9.2022

Vyvrcholení postapokalyptické trilogie Krysy apokalypsy
Příliš mnoho chyb — a jistá dávka šílenství — zapříčinilo pád samozvaného spasitele. Jeho moc visí na vlásku a možnosti rychle docházejí. Zatímco Hiramoto přichází vyrovnat účty, ruiny na východě slibují Arumielovým odpůrcům nové začátky a relativní bezpečí. Ovšem magie ještě neřekla poslední slovo.
Pokud se podaří stvořit nového boha a díky tomu přivést zpět Vulpeho, mohli by obyvatelé Leru získat aspoň trochu času navíc. Jenže snahy o návrat prapůvodní hlavy lerského panteonu mohou mít vyšší cenu, než jsou démoni ochotni zaplatit. Nezbývá než sesbírat střepy rozbitého světa i vlastních životů a doufat v to nejlepší.

Ukázka z knihy Jenom nestvůra

Vanessa Len - Jenom nestvůra Vanessa Len - Jenom nestvůra Vanessa Len - Jenom nestvůra

Olivie Blake - Atlasova šestkaOlivie Blake – Atlasova šestka
Série: The Atlas (1)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 2.9.2022

ŠEST NEOBYČEJNÝCH MÁGŮ, PĚT ŠANCÍ NA VÍTĚZSTVÍ, JEDEN TAJNÝ SPOLEK…
Tajemství. Zrada. Intriky.
Vítejte v Alexandrijské společnosti!
Přední tajný spolek na světě a pokladnice ztraceného vědění padlých civilizací. Ti, kdož si v něm vyslouží místo, získají život plný bohatství, moci a věhlasu, dalece přesahující naše nejdivočejší představy.
Při náboru nováčků se novici od tajemného Atlase Blakelyho dovědí, že mají přesně rok na to, aby se kvalifikovali k zasvěcení. Šest potenciálních kandidátů může mít všechno a vědět všechno.
Ale za jakou cenu?

King William - IllidanKing William – Illidan
Série: Warcraft
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 6.9.2022

Illidan Stormrage je jednou z nejmocnějších bytostí, které kdy procházely zeměmi Azerothu. Je také jednou z nejnepochopenějších. Pod rouškou legendy, za jeho záhadným posláním, se skrývá brilantní mysl, jejímž machinacím rozumí málokdo – a ještě méně jim věří. Illidanova spravedlivá vláda spravedlnosti a pomsty začala.
Kdysi dávno infiltroval čaroděj nočních elfů Illidan démonickou Plamennou legii, aby odvrátil její invazi do Azerothu. Místo aby ho oslavovali jako hrdinu, o něm jeho vlastní rasa začala pochybovat a označovat jej za Zrádce, jakmile zjistila, že nejspíš pomáhá démonům. Deset tisíc let Illidan strádal ve vězení – zhanobený a izolovaný. Na svůj úděl však nikdy nezapomněl.
Nyní se Legie vrátila a existuje pouze jeden šampion, který se jí může skutečně postavit. Illidan, osvobozený ze svých pout, se v cizokrajném Outlandu připravuje na finální střet s démony a shromažďuje pod sebou armádu groteskních fel orků, hadích nagů, mazaných krvavých elfů a zvrácených lovců démonů. Jen on ví, jaké hluboce skryté motivy vedou jeho ruku. Jen on chápe cenu, kterou je třeba zaplatit za porážku nepřátel veškerého stvoření. Leč stejně jako v minulosti jej i nyní napadají ti, kdo jeho plány považují za honbu za mocí. Čítá se mezi ně i jeho někdejší žalářnice, noční elfka Maiev Shadowsong. Dozorkyně Shadowsong a její věrní pronásledují Zrádce na Outland, aby si vymohli odplatu za jeho zločiny. Sama Maiev si nemíní dopřát pokoje, dokud Illidan nebude v řetězech… nebo v hrobě.

Jakub Hoza - Jako sama smrtJakub Hoza – Jako sama smrt
Nakladatelství: Mystery Press
Datum vydání: 26.9.2022

TEMNÁ A DRSNÁ „DEVIANT FANTASY“, PO JEJÍMŽ PŘEČTENÍ VÁM VYHŘEZNE MOZEK Z OČÍ…
V Karachu si na spravedlnost moc nepotrpí. Ani na prosté stínání odsouzenců. Zato lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku.
Útěk z vězení je v takovém případě pro vás a vaše kumpány jasná výhra. Problém ovšem je, když jediná cesta ke svobodě vede přes Galderské hory a místní domorodci touží položit vaše ještě kouřící vnitřnosti na oltář svých bohů.
Všichni mají nějaké ošklivé tajemství, i vy. Každý z vás. A Gothrid, tyran karažský, po vaší stopě vyšle smečku těch nejkrutějších hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků, kteří se nezastaví před ničím. A navíc si to vychutnají.
Jako by to nestačilo, máte v patách ještě někoho. Někoho, kdo vás sleduje ze stínů. Někoho, kdo ví víc, než by měl. Někoho, kdo dokáže víc, než by měl. Někoho, kdo ví o tajemstvích všechno.

Ukázka z knihy Atlasova šestka

Dále vychází

 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a Fénixův řád (5)(Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a vězeň z Azkabanu ILUSTROVANÝ (3)(Albatros)
 • J. K. Rowlingová – Famfrpál v průběhu věků (Albatros)
 • Michael Ende – Nekonečný příběh (Albatros)
 • Dawn Casey – Zimní pohádky (Albatros)
 • Victoria Aveyardová – Rudá královna (2): Křišťálový meč (CooBoo)
 • Sarah J. Maasová – Dvůr trnů a růží BOX (CooBoo)
 • Kiera Cassová – Selekce BOX (CooBoo)
 • Christopher Paolini – Odkaz Dračích jezdců BOX (Fragment)
 • Dan Simmons – Ílion (1): Ílion (Fobos)
 • Terry Pratchett – Poslední hrdina (Talpress)

Sci-fi novinky

Kristýna Sněgoňová - Svět v bouřiKristýna Sněgoňová – Svět v bouři
Série: Město v oblacích (3)
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: září 2022

Po mnoha letech nevědomosti a strádání se dal svět konečně do pohybu. Lidé schází na zem, mezi ty, které kdysi opustili, a stvůry z cizí planety. Aby se Země znovu stala bezpečným domovem, je třeba odhalit všechna tajemství zrůd i lidstva, které ta svá v době chaosu pečlivě ukrylo. Plán na záchranu světa existuje, cesta však nebude snadná a ti, kdo se po ní vydají, budou za každý krok platit krví. Třetí díl postapokalyptické série Města Kristýny Sněgoňové odhalí další střípky světa, který učaroval tisícům čtenářů.

Christian Cantrell - ŠkorpiónChristian Cantrell – Škorpión
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 29.9.2022

Změnili bychom svoji přítomnost, kdyby se nám naskytla možnost nahlédnout do budoucnosti? Můžeme se spolehnout na práci zpravodajských a tajných služeb a věřit jim, že se upřímně snaží zajistit obyvatelům této planety poklidný život v míru?
Analytička Quinn Mitchellová se celý život snažila být dobrou manželkou a matkou. Po tragické smrti dcery se ovšem ocitá ve víru událostí, o kterých se jí dřív ani nezdálo. Když se po světě bez zjevné souvislosti začínají objevovat oběti s vytetovaným číslem, pouští se Quinn, která spatřuje nový smysl života v užší spolupráci se CIA, po stopách tajemného sériového vraha. Nová práce vyšetřovatelky ji nutí opustit domnělé bezpečí kanceláře a virtuálního prostředí a vrhnout se do světa kruté reality.
Tento originálně napsaný román zavádí čtenáře do blízké budoucnosti a nabízí mu nevšední pohled na činnost tajných služeb a osudy lidí, kteří se rozhodli boji za spravedlnost zasvětit svůj život.

Jack McDevitt - DeepsixJack McDevitt – Deepsix
Série: Motory Boha (2)
Nakladatelství: Planeta9
Datum vydání: podzim 2022

V roce 2204 přinutila tragédie a hrůza vědecký tým předčasně evakuovat Maleivu Ill. O 21 let později se vědcům naskytla příležitost vrátit se a po krátkou dobu studovat tuto galaktickou raritu, exoplanetu, která může hostit život. Její čas se rychle krátí, protože do planetárního systému vtrhl zbloudilý plynný obr a jeho dráha má smrtící kolizní kurz se světem, kterému nyní říkají Deepsix. Zanedlouho navždy zmizí.
Priscilla „Hutch“ Hutchinsová, pilotka nadsvětelníku patřícího Akademii vědy a techniky, je jediným alespoň trochu kvalifikovaným odborníkem v okruhu několika světelných let od Deepsix. Do katastrofy zbývají necelé tři týdny, a v této krátké lhůtě sestoupí s malým vědeckým týmem na povrch, aby získali jakékoli poznatky o životních formách a ztracených civilizacích této k smrti odsouzené planety.
Tento podivný a složitý svět ale skrývá víc, než si kdokoli dokázal představit: dravce ukrývající se v džungli, kamenná města skrytá pod ledem, po zůstatky primitivní společnosti válečníků, která však nese nevysvětlitelné stopy užívání nesmírně pokročilých technologií pohřbené v sutinách … a na oběžné dráze planety. Čím hlouběji Hutch a její tým pronikají, tím více odhalují hádanky uvnitř hádanek, a překvapivé objevy vedou jen k dalším a zapeklitějším otázkám.

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (3): Pád do temnot (Argo)
 • Brian Herbert, Kevin J. Anderson – Školy Duny (2): Mentati Duny (Baronet)
 • Timothy Zahn – Star Wars: Thrawn Ascendence (3): Menší zlo (Egmont)
 • Joe Schreiber – Star Wars: Mandalorian (Egmont)
 • Michaela Merglová – Prázdnota (Epocha)
 • William Gibson – Sprawl (1): Neuromancer (Laser)
 • Ondřej Neff – Pán Modrého meče (5): Operace Armagedon (Mystery Press)

Své místo si tentokrát našly pokračování knižních sérií od českých spisovatelů, ale třeba také známé značky jako je Warcraft, takže rozhodně je z čeho zajetého a oblíbeného vybírat. Já bych se nebála sáhnout i do neprobádaných vod a osobně mne láká Atlasova šestka. která z knih tentokrát zaujala vás?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz