Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Knižní novinky za měsíc červen nám ukáží, že i malí tvorové jsou odvážní

Knižní novinky za měsíc červen nám ukáží, že i malí tvorové jsou odvážní

Image

Vydávání některých knih se nám tak nějak pomalu překlenuje do letních měsíců, kdy nás bude čekat pořádná nálož, ale ještě tu máme malinkatý červen, který si jistě zaslouží svoji pozornost. Tak copak bude vaší volbou – kniha nebo komiks?

Komiksy

A jaké zajímavé komiksové kousky si pro nás připravil měsíc červen? Dočkáte se dalšího komiksové zpracování příběhu od Neila Gaimana, tentokrát můžete nahlédnout na sérii – Američtí bohové: Stíny (nakladatelství Crew). Hlavní hrdina se zrovna dostal z vězení, kde jej udržovali při životě a zdravé mysli pouze naděje k navrácení se k milované ženě. Ta bohužel ale umírá při autonehodě a pro Stína se svět převrací vzhůru nohama. Když už nemá co ztratit, přijme nebezpečnou a osudovou práci.

Ukázka z knihy Američtí bohové: Stíny

  

Lady Mechanika se dočkala dalšího souborného vydání steampunkových komiksů a tentokrát se s knihou Lady Mechanika: Tabule osudů (nakladatelství Argo) podíváme do Afriky, kde se má nacházet tajemný artefakt pro ovládnutí celého světa. A jak ji znám, dočkáme se jistě spousty akce. I tentokrát na formátu větším než A4 si můžete užít komiks jak v klasické, tak v limitované edici.

 

Ukázka z knihy Lady Mechanika: Tabule osudů

  

Pokud zbožňujete příběhy ze světa myší, kteří pro svoji obranu před velkými dravci založily myší hlídku, jistě vás potěší komiksově povídkové vydání Legendy o Myší hlídce: Kniha první (nakladatelství Comics Centrum). V hospůdce jsou všichni dlužníci hostinskou vyzváni, ať vyprávějí příběhy a ten nejlepší bude oceněn smazáním dluhu. Kniha tak dává prostor k vyprávění většího množství příběhů, na kterých se podílelo větší množství významných komiksových tvůrců, takže jednotlivé příběhy mají svůj osobitý ráz.

Jednotlivé příběhy si pro vás připravili Jeremy Bastian, Ted Naifeh, Alex Kain, Sean Rubin, Alex Sheikman, Terry Moore, Gene Ha, Lowell Francis, Jason Shawn Alexander, Nate Pride, Katie Cooková, Guy Davis, Karl Kerschl, Craig Rousseau, Mark Smylie, Joao M. P. Lamos a tvůrce celé série David Petersen.

Ukázka z knihy Legendy o Myší hlídce: Kniha první

   

Fantasy

První z novinek na poli fantasy, kterou vám představím, je nová série Licanius: Stín věcí ztracených (nakladatelství Host). Někdy se zdá, že prohrou ve válce vše končí, ale někdy to může být i naopak. Davian patří mezi ty poražené, zavržené a přesto u sebe objevuje zakázanou moc svých vládců. V lese se navíc probouzí mladík zbrocený krví, ale s absencí paměti. A na severu, tak tam se probouzí dávný nepřítel. Velké dobrodružství vás již očekává na stranách knihy Stín věcí ztracených, odvážíte se po ní sáhnout?

A pokud máte raději české knihy, brzy se dočkáte nového vydání knihy Šílený les (nakladatelství Brokilon) od Vladimíra Šlechty, volného pokračování ze série Krvavé pohraničí. Ačkoliv se o les Izironk vede válka, stalo se něco daleko horšího – les samotný zešílel a stal se tak největším nepřítelem pro všechny, kteří jsou právě teď nablízku. Les si nevybírá, bojovat musejí všichni, i ti, kteří po válce netouží a chtějí jen poklidně žít. Ovšem je v boji nějaký smysl? Dá se tohle všechno nějak zastavit a les vyléčit?

Jestliže rádi čtete o nestvůrách, dracích a jim podobná stvoření, jistě nepřehlédněte novou sérii Draconis Memoria: Oheň probuzení (nakladatelství Host). Bohužel, v zemi je nejcennější surovinou krev draggů, právě tvorů podobných drakům, takže jsou kvůli ní loveni. Z jejich krve se vytvářejí elixíry dodávající schopnosti menší skupince vyvolených lidí. To vše je potřeba právě kvůli blížící se válce, ale draggové jako by se pomalu z přírody vytráceli. Naděje lidí se tak upnou k legendárnímu druhu dragga, který je mocnější než všichni ostatní.

 

Ukázka z knihy Draconis Memoria: Oheň probuzení
– strana 14, Prolog
Černokožec vyskočil na robustní příbřežní parník Poctivý podíl, který potopil jen svou vahou, přičemž tlamou zbavenou náhubku porafal ve vodě se zmítající lodníky. Poté obrátil pozornost na sousední nákladní plavidlo Briteshorských nerostů o výtlaku asi dvou set tun, na němž začal ničit kormidelnu a komíny s neustále dokořán otevřenou tlamou, z níž se marně snažil vychrlit oheň. Na tomto místě musím zdůraznit prozíravost vykrvovačů, kteří netvora na úvod oslabili tím, že mu přeťali naftovody. Pokud by tak neučinili, nechci si vůbec představovat, jaké by to mohlo mít následky.
V dané chvíli jsem viděla, jak se Černokožec v ohromení zvedá poté, co ho do boku zasáhl výstřel z pušky, dává průchod nesmírnému zuřivému ryku a vrhá se na další loď u hráze, zatímco se mu škubaly kauterizované pahýly křídel, kterými se instinktivně pokoušel opřít do vzduchu. Záhy se mi podařilo identifikovat i původce výstřelu. Zahlédla jsem ho na jednom z vyšších, zatím nepoškozených jeřábů na molu. Díky působení právě pozřené Zelené jsem během několika vteřin na konstrukci jeřábu vyšplhala a našla na výztuži muže, který na Černokožce mířil dlouhou puškou. Vystřelil, bylo vidět, jak se Černokožec opět vzepjal a poté vyskočil dopředu, aby přistál na široké palubě Kovolodní Zášti dragga, Modrolovce, jenž se nedávno vrátil z jižních moří. Posádka se neprozíravě rozhodla, že se útočníkovi postaví, a napadla ho různými střelnými zbraněmi, které však neměly dostatečně velkou ráži, aby mu dokázaly způsobit větší tělesnou újmu.

Sci-fi

Pro mládež je také připravena knižní novinka Zvláštní oheň (nakladatelství CooBoo), která nás zavede do daleké budoucnosti. Lidstvo zkažené bohatstvím a honbou za mocí bylo sežehnuto ohněm a jen málokdo přežil. I tak se podařilo lidstvu jako takovému přežít a založili novou civilizaci založenou na víře a na poučení se z chyb minulých. Jenže pak se objeví malí komunita, která se opět pokusí obnovit rouhavé technologie z minulosti a nastanou nové rozbroje mezi lidmi a celými městy.

Tak která kniha pro vás bude tou pravou na první horké večery a nebo dny trávené u vody?

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • K napsal:

  Sestřence asi k svátku pořídím Myší hlídku. Vypadá to jako komiks, co by ji mohl zaujmout.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Reklama – moje tipy

  Nekroskop prodej

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
  od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Simon Jimenez - Ztracení ptáci

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz