Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky: Únor 2017

Image

Pátráte po únorových knižních novinkách, které by vám neměly uniknout a mohly by se zabydlet ve vaší knihovničce? Pojďme se společně podívat, co si pro nás česká nakladatelství na tento měsíc připravila

Adam Christopher - Zkorodovaný mužAdam Christopher – Zkorodovaný muž

Série: Dishonored 1
Žánr: Fantasy
Datum vydání: 1. 2. 2017

Císařovna Emily Kaldwinová vede dvojí život; vykonává své povinnosti císařovny, ale přitom se svým otcem, Corvem Attanem trénuje a zdokonaluje se v umění plížení, boje a vraždění.

V Dunwallu se objeví podivná zahalená postava, která údajně disponuje stejnou mocí, jakou kdysi vládl jistý zabiják známý pod jménem Daud. Protože existuje možnost, že se jejich nejnebezpečnější nepřítel vrátil, Emily a Corvo se po hlavě vrhnou do závodu na život a na smrt s časem. Pokud se jim nepodaří o tomto tajemném nepříteli zjistit pravdu, mohlo by to skončit zkázou nepředstavitelných rozměrů.

Ukázka

Trestanec se zastavil na okraji propasti a zahleděl se na krajinu před sebou. V prudkém větru, burácejícím z ledovcového údolí před ním, se mu šosy těžkého černého vlněného zimníku divoce třepaly. Vítr byl tak hlasitý, že stěží dokázal přemýšlet, natož aby mohl zvážit složitost úkolu, který před sebou měl.
Na nějaké lelkování nebyl čas, neměl ho nazbyt. Měl před sebou nějakou práci.
Zašel už příliš daleko – příliš daleko na to, aby zklamal, příliš daleko na to, aby to vzdal – zároveň ale zase tak moc daleko nebyl. Byl příliš blízko svých věznitelů, svých mučitelů. Věděl, že musí jít dál, a věděl také, že kromě něj na celém světě není nikdo, kdo by jej zastavil.
Upravil si černý cestovatelský klobouk, širokou krempu si stáhl těsně kolem obličeje, aby mu ve větru neodlétl, a zahleděl se na to, co se rozkládalo před ním. Bylo to vlastně jen vytí větru a sněhová pustina a studené slunce, zářící nic neříkajícím mrtvým světlem.
Tak tohle byla tundra.
Tohle byla Tyvie.

Victoria Schwabová - Divoká píseňVictoria Schwabová – Divoká píseň

Žánr: Fantasy, Dobrodružné, Young adult
Datum vydání: 13. 2. 2017

Vítejte v temném městě Verity, kde najdete všechno, jen ne bezpečí… protože tohle místo ohrožují monstra, která se zrodila z násilí.
Kate touží být tak nemilosrdná jako její otec, který vládne severní části Verity, nechává nestvůry potulovat po městě a vybírá od lidí peníze za jejich bezpečí. Po pěti letech na internátních školách se Kate konečně vrací domů a chce ukázat otci, že je stejně nelítostná jako on.
August chce být člověk. Ale není. Je nestvůrou, která dokáže krást duše pomocí hudby. Jeho otec řídí jižní část města a snaží se chránit nevinné. August je jeho tajná zbraň.
Jejich město je rozdělené.
Jejich město se rozpadá.
A Kate a August jsou jediní, kdo chápou obě strany, jediní, kdo jsou schopní něco udělat. A přitom tak rozdílní… Ale jak se může člověk rozhodnout, jestli bude hrdina nebo zloduch, když je tak těžké rozlišit, co je co?

Kiera Cassová - SirénaKiera Cassová – Siréna

Žánr: Fantasy, Romantika, Young adult
Datum vydání: 13. 2. 2017

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít.
Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce.
Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.

Ukázka

V zápětí jsem uviděla, jak se můj mladší bratr snaží chytat kapky deště do dlaní. Vypadal jako divoká kočka, která chvátí drápy syrové maso. Někdo vedle něj se pokusil o totéž začali se společně prát o vodu z nebe. Ustoupila jsem trochu zpět a rozhlížela se po druhém bratrovi. Vůbec se mi ho nepodařilo najít. Zmizel v davu a hnal se s ním k zábradlí. Byl pryč dřív, než jsem stačila pochopit, čeho jsem tu svědkem.
A pak jsem uviděla rodiče. Opřeli se o zábradlí a skočili z paluby do moře, jako by dělali něco naprosto přirozeného. Drželi se při tom za ruce a usmívali se. Zaječela jsem.
Co se to děje? Svět se zbláznil!
Vtom se mi k uchu doneslo pár tónů. A jak píseň pokračovala, svěsila jsem klidně ruce a všechen strach a obavy mizely. Sílil ve mně pocit, že mi bude líp, když mě přestane bičovat déšť, skočím do vody a nechám se místo toho obejmout vlnami. Moře teď působilo něžně, potřebovala jsem si jeho
vodou naplnit plíce, srdce, celé tělo.
K zábradlí mě hnala tahle jediná touha. Jak nádherné bude pít a pít, až bude každičký kousek mého těla úplně nasáklý. Skoro vůbec jsem si nedávala pozor, jestli spadnu přes palubu, bylo mi všechno jedno a probral mě teprve pořádný šplíchanec vody do obličeje.

Sarah J. Maasová - Krvavé ostříSarah J. Maasová – Krvavé ostří

Žánr: Fantasy, Dobrodružné, Young adult
Datum vydání: 13. 2. 2017

Celaena Sardothien je nejobávanějším zabijákem celého Adarlanu. Jako obyvatelka Tvrze vrahů musí bezvýhradně poslouchat svého pána Arobynna Hamela, přesto však důvěřuje pouze jedinému člověku – svému kolegovi a příteli Samovi. V těchto novelách nabitých akcí se Celaena vydává na několik odvážných misí, které mají prověřit její schopnosti. Ocitne se na vzdálených ostrovech, uprostřed nemilosrdné pouště i na výpravě za osvobození otroků. Ovšem ne vždy jedná v souladu s Arobynnovými příkazy a za to by mohla zaplatit vlastním životem.

Ukázka

„Jsem rád, že se tu cítíte jako doma.“ Vysoký tmavovlasý muž za sebou zavřel dveře. Odvážné gesto vzhledem k tomu, kdo čekal v jeho pracovně.
Celaena zůstala usazená v křesle. No, rozhodně nevypadal tak, jak si představovala. Nestávalo se často, že by ji něco překvapilo, ale… čekala někoho špinavějšího a daleko okázalejšího. Když uvážila, jaké příběhy slyšela o jeho divokých dobrodružstvích, měla potíž uvěřit, že tento muž – štíhlý, ovšem ne vychrtlý, dobře oblečený, avšak nikoli přehnaně, a podle všeho ještě ne třicetiletý – byl legendárním pirátem. Třeba i on tajil před nepřáteli svou pravou totožnost.
Sam se postavil a lehce sklonil hlavu. „Sam Cortland,“ řekl na pozdrav.
Rolfe mu podal ruku a Celaena sledovala jeho tetovanou dlaň a prsty, když sevřely Samovu širokou ruku. Ta mapa – byla to ona bájná mapa, kterou si nechal vytetovat na ruce a zaplatil za to svou duší. Mapa světových oceánů – mapa, která se měnila a ukazovala mu bouře, nepřátele… a poklady.

Daniel Tučka – Pelyněk

Žánr: Fantasy
Datum vydání: 28. 2. 2017

Lehkomyslný syn archipelagského lorda a pragmatický inženýr se pod vedením profesora Královské akademie věd vydávají na dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je nalézt bájnou Terru incognitu. Zemi oplývající dřevem, surovinou dražší zlata, k níž se upíná zájem velkého šáha i dalších světových mocností.

Svůj úkol má i prohnaný lupič s věrným společníkem, oba notně holdující pelyňku, narezlé rostlině stírající hranici mezi světem moderní mechanizace a nadpřirozena. Nechybí ani mladá šlechtična v nesnázích.

Není zde vyloučeno spatřit vedle vzducholodí, paromobilů a mechanických knih rovněž mytologické tvory či samotné bohy. Zatím naštěstí nikoli vše dohromady. Avšak na obzoru je válka, jejíž výsledek může změnit vše. Podaří se našim hrdinům odhalit tajemství ztracené elektřiny, nebo zvítězí šáh ovládající záhadné síly pelyňku?

Třídílný steampunkový román Daniela Tučky vás zavede do světa, kde je měna kryta knihami, dřevo je symbolem bohatství a kouzla jsou stejně skutečná jako pára.

Aguirre Ann - DiplomatkaAnn Aguirre – Diplomatka

Série: Siranta Jax 3
Žánr: Sci-fi

Není snadné lehce našlapovat v botách s ocelovou špičkou. Siranta Jaxová zrovna neproslula diplomatickými schopnostmi. Jako „skokan“, který naviguje lodi šeroprostorem, je zvyklá nejprve střílet, a až potom diskutovat. Nyní musí vyjednávat s Ithtoriany, kteří mají názor na lidi stejně tvrdý jako jejich exoskelet. Ale zasedání rady Ithiss-Toru nejsou jediným místem, kde musí velvyslankyně Jaxová opatrně manévrovat. Sirantin milenec March zamrzl v permanentním zabijáckém modu a jeho nedůtklivost by mohla ohrozit vyjednávání – o jejich vztahu nemluvě. Jaxová se však nehodlá vzdát ani mise, ani milovaného muže. Teď, když se Okraj nachází v obležení pirátů a Pajšláků, je aliance s Ithiss-Torem možná jedinou nadějí lidstva. Siranta si proto klade otázku, proč byl tento úkol svěřen právě potížistce, jakou je ona.

Matthew FitzSimmons - Příliš krátký provazMatthew FitzSimmons – Příliš krátký provaz

Žánr: Thriller, Mysteriózní

Je to už deset let, co beze stopy zmizela čtrnáctiletá dcera senátora Lombarda. Případ nikdy nebyl vyřešen. Když však Gibson Vaughn, bývalý mariňák a mimořádně schopný hacker, dostane fotografii, na níž je Suzanne, jeho nejlepší kamarádka z dětství, zachycena v době, kdy už se pohřešovala, pouští se do vlastního pátrání. Jenomže podle všeho není jediný, kdo se o osud ztraceného děvčete začne znovu zajímat… Vynikající, akcí nabitý politický thriller!

Ukázka

Suzanne se chvilku procházela uličkami s vystaveným zbožím, ale očima neustále fixovala výlohu obchodu. Uplynulo dalších sto sedmdesát devět vteřin. Pak si všimla čehosi venku a celé její vzezření se úplně změnilo. Možná auto. Rychle popadla tři věci z regálu: čokoládové sušenky s mléčnou náplní, colu a krabičku lékořicových bonbonů. Tuhle kombinaci teď celý národ znal jako „piknik ztracené dívky“. Také Suzanne zaplatila v hotovosti. Na pultu se objevila změť pomačkaných bankovek, čtvrťáků a desetníků. Pak rychle naspala nákup do batohu.
Poté si všimla bezpečnostní kamery a dlouho se dívala do objektivu – výraz zmrazený v čase, který podobně jako úsměv Mony Lisy ponoukal k tisícům interpretací.
Gibson pohled jako obvykle opětoval: hleděl Suzanne přímo do očí a čekal na okamžik, až se stydlivě usměje jako vždycky, když mu chtěla prozradit nějaké tajemství. Čekal, až mu řekne, co se vlastně stalo. Proč utekla pryč. Celá ta léta nikdy nepřestal doufat v odpověď. Jenže ta malá holka na záznamu neřekla ani slovo.
Jemu ani nikomu dalšímu.

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • Ettelwen napsal:

  Četla jsem pouze Sirénu v originále, a že by to bylo něco extra rozhodně říct nemohu, spíše taková jednohubka na zrelaxování. Nicméně pro Krvavé ostří půjdu hned jak mi to čas dovolí :)

 • Lauralex napsal:

  Já se rozhodně těším na Sirénu. Selekci jsem žrala, tak doufám, že i tato kniha se ponese ve stylu jejího psaní. A už vím, co se koupím k narozeninám. :P

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz