Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky na listopad 2023

Knižní novinky na listopad 2023

Další měsíc už jsou Vánoce, takže to chce pořádný nášup na knižních pultech, ať je z čeho vybírat. A´t už malé nebo ty velké čtenáře potěší rozmanitá nabídka žánru fantasy, sci-fi a hororu, který se opět rozrostl o zajímavé kousky. Tak pojďte nakouknout, z čeho je tentokrát možné vybírat.


Fantasy novinky

Jaroslav Tichý - Veselé pohádky ze všech končin světa

Jaroslav Tichý – Veselé pohádky ze všech končin světa
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 13.11. 2023

Pohádkový poklad pro veselé usínání
V barevné truhličce plné pohádek najdete veselé příběhy z různých zemí světa: ze Španělska, Anglie, z Indie a Číny, také pohádku eskymáckou, arabskou, brazilskou… Všude na světě si totiž lidé vyprávějí o mluvících zvířatech, o lidech vykutálených i hloupých, hodných i zlých. A všude na světě se lidé rádi smějí. Třeba příběhu o tom, jak srneček napálil sto padesát zubatých krokodýlů. Anebo povídání o panu Octovi z láhve od octa, který se svou ženou sice obral loupežníky o hromadu zlaťáků, ale co si za ně koupil, tomu byste neuvěřili. Vydejte se do pohádkové říše s námi – uvidíte, že se vám odtamtud nebude chtít odejít!

Sandra Dražilová Zlámalová, Vojtěch Dražil - Modrý drak

Sandra Dražilová Zlámalová, Vojtěch Dražil – Modrý drak
Nakladatelství: Grada
Datum vydání: 8.11. 2023

Petr ví, že se do skladu vyřazených knih chodit nesmí. Ale jako by ho nějaká tajemná síla právě do této místnosti táhla. A když se svou sestrou objeví velmi starou a poničenou knihu, ve které narazí na dračí formuli, ještě netuší, že je čeká to největší a nejbláznivější dobrodružství…
Vydejte se s dětmi a modrým drakem na napínavou výpravu do říše pohádek. Na hřbetě draka navštivte kouzelné světy a pusťte se do řešení záhadných zmizení částí pohádek i krádeže té nejvzácnější knihy. Povede se ji dětem a modrému drakovi zachránit?

Liz Flanaganová - Strážkyně draků

Liz Flanaganová – Strážkyně draků
Série: The Wildsmith (1)
Nakladatelství: cPress
Datum vydání: 20.11. 2023

Ilustrovaný příběh plný tajemství, kouzel a draků
Když začne válka ohrožovat její milované rodné město, musí Rowan se svou maminkou uprchnout do Temného lesa, kde se poprvé v životě setkává se svým dědečkem a jeho bílým vlkem Artem. Rowan se sice strašně stýská po tatínkovi, ale i tak si rychle najde nové přátele, mezi které patří i tři mocné čarodějky.
Ve chvíli, kdy Rowan zachrání dračí mládě před pytláky, začíná postupně odhalovat tajemství své vlastní identity. Je možné, že je opravdu strážkyní kouzelných tvorů, stejně jako její dědeček?
Zanedlouho je Rowan nucena starat se o celé menší dračí hejno, a letní dny tak vesele ubíhají. Ovšem jenom do okamžiku, kdy se tvorové žijící v Temném lese ocitnou v ohrožení. Tehdy musí Rowan s dědečkem spojit síly a povolat na pomoc všechny své přátele, aby hrozící nebezpečí společně odvrátili.

Matt Haig - Holka, která zachránila Vánoce

Matt Haig – Holka, která zachránila Vánoce
Série: Christmas (2)
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 10.11. 2023

Jestliže měla kouzla svůj začátek, mohlo by se stát, že jednou taky skončí?
Je Štědrý den, ale malé kominici Amélii Darreckové není ani trochu do skoku. Trčí zavřená ve sklepení robotárny pana Plazila a pomalu ztrácí naději, že jí Otec Vánoce splní přání a vysvobodí ji. Jenže to byla právě ona, kdo v Otce Vánoce uvěřil jako první. A jelikož Amélie teď věřit přestává, jsou Vánoce v ohrožení. Proto ji Otec Vánoce musí najít. S pomocí elfů, osmispřežení sobů, královny Viktorie a taky jistého pána jménem Charles Dickens se ji vydává hledat. Je nejvyšší čas…
Přeloženo do 23 jazyků.
Pokračování bestselleru Kluk jménem Vánoce.
Od autora bestselleru Půlnoční knihovna.

Ukázka z knihy Holka, která zachránila Vánoce

Michelle Harrison - Špetka magie

Michelle Harrison – Špetka magie
Série: Špetka magie (1)
Nakladatelství: Ocelot Publishing
Datum vydání: 10.11. 2023

Betty Widdershinsová touží po dobrodružství, které ji zavede daleko od Crowstonu, ponurého ostrova, kde vždycky žila. Místo dobrodružství však Betty a její sestry Fliss a Charlie dostanou sadu kouzelných předmětů, z nichž každý má svou vlastní moc: ošuntělý pytel na koberce, sadu dřevěných panenek a zrcadlo v pozlaceném rámu. A tyto kouzelné předměty s sebou nesou své vlastní strašlivé tajemství: rodinu sester pronásleduje po generace trvající kletba, která jim brání opustit svůj ostrov – odejdou-li, čeká je smrt.
Sestry se vydávají na cestu, aby kletbu zlomily a navždy osvobodily svou rodinu. Poté, co narazí na tajemného vězně, který tvrdí, že jim dokáže pomoci, se však ocitnou ve velkém nebezpečí. A aby kletbu zlomily – a zůstaly naživu -, musí rozluštit záhadu starou několik staletí, která zahrnuje ztroskotání lodí, pašeráky a čarodějnictví nejnebezpečnějšího druhu.

Scarlett St. Clair - Dotek temnoty

Scarlett St. Clair – Dotek temnoty
Série: Dotek temnoty (1)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 6.11. 2023

Romantická fantasy inspirovaná starými řeckými mýty.
Persefona sice je bohyní jara, ale květiny při jejím doteku usychají. Doufá, že bude moct žít nový život v přestrojení za novinářku. Bůh smrti Hádes vybudoval ve světe smrtelníků impérium hazardních her, o nichž se šeptá, že vlastně nejdou vyhrát. Setkají se a Persefona mu slíbí nemožné – stvoří život v podsvětí, jinak navždy přijde o svou svobodu. Sázka však ukáže víc než jen její selhání v roli bohyně. Zatímco bojuje za svobodu, její láska k bohu smrti klíčí a vzkvétá – i když je zakázaná.

Amie Kaufmanová - Ostrovy bohů

Amie Kaufmanová – Ostrovy bohů
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 6.11. 2023

Magie, romantika a bohové ve strhující fantasy od autorky sérií Akta Illuminae a Aurora
Selly uvázla na pevnině, ale rozhodně tam nehodlá strávit zimu. Moře totiž volá a ona musí najít svého otce, který o sobě už dlouho nedal vědět. Plány jí však zkříží pohledný kouzelník. Ten potřebuje dokončit rituál na posvátných Ostrovech bohů, a tak postaví Selly i její posádku před složitý úkol: nepozorovaně překonat Půlměsíční moře. Plavba se vlivem zrady promění v noční můru, na jejímž konci se mohou dva nebezpeční bohové probrat ze staletého spánku… Vražedné dobrodružství na širém moři právě začíná!

Christopher Paolini - Eragon (ilustrované vydání)

Christopher Paolini – Eragon (ilustrované vydání)
Série: Odkaz Dračích jezdců (1)
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 9.11. 2023

Úchvatně ilustrovaný první díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců
Vraťte se do světa Eragona ve výpravném vydáním prvního dílu slavné série od Christophera Paoliniho. Nechte se okouzlit osudem chudého farmářského chlapce, který se spolu s dračicí Safirou vydává na nebezpečnou cestu královstvím pod krutovládou zlého krále. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud celé země možná leží v jeho rukou… Díky barevným velkoformátovým ilustracím vám tento legendární příběh doslova ožije před očima.

Ukázka z knihy Eragon

Linda Kao - Ďáblovo znamení

Linda Kao – Ďáblovo znamení
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: 24.11. 2023

Rae Winterová měla být mrtvá. Z auta, v němž zahynul její otec, vystoupila bez sebemenšího zranění. Lidé mluví o zázraku, ale sedmnáctiletý Matthew Watts ví své. Síly dobra nejsou jediné, které na světě působí. Sám Lucifer může označit duši, která měla zemřít, a poslat ji zpátky do světa živých, aby vykonala jeho zlou vůli. Matt spolu se svým otcem patří do tajného spolku Zasvěcených a jeho úkolem je najít ty, kteří v sobě nosí ďáblovo znamení, a zlikvidovat je dřív, než začnou vážně ubližovat druhým. Dlouho pomáhal tátovi, teď Matt dostal svůj vlastní projekt: musí zjistit, na jaké straně stojí Rae Winterová. Ale nepočítá s tím, že se do ní zamiluje. Najednou si není jistý, komu a čemu má věřit. Jak může být někdo jako Rae, někdo tak přemýšlivý, chytrý a laskavý, ďáblovým agentem? Co je pravda a co fantazie?

Jitka Ládrová - Němé duše

Jitka Ládrová – Němé duše
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 10.11. 2023

Každý si v sobě nese křivdu. Co když ale člověk přijde i o tu poslední šanci na zadostiučinění?
Omden z duše nenávidí povolání svého otce, který je majitelem bordelu. A poté, co mu přijde dopis s oznámením, že ho nepřijali na univerzitu v hlavním městě, má jasno. Odmítli ho právě kvůli tomu. Studium ovšem nebylo příležitostí k lepšímu životu pouze pro něj, ale především pro jeho nevlastní sestru Namii, kterou nyní čeká osud prodejné dívky. Proto Omden začíná spřádat nový plán, jak se dostat z otcova domu.
Když zjistí, že do města přijel královský velvyslanec vyšetřující záhadná úmrtí v džungli, nabídne mu svou pomoc. Přesně tohle jsou kontakty, které tolik potřebuje. Jenže když se o něco zajímá sám panovník, znamená to nebezpečnou hru. Omden se tak zaplétá do něčeho daleko většího, než sám čekal.
V srdci neprostupného pralesa žije zlo, kterému je třeba dát jméno.

Petr Brožovský, Michaela Merglová a kolektiv - Krev, monstra a cukroví

Petr Brožovský, Michaela Merglová a kolektiv – Krev, monstra a cukroví
Nakladatelství: Epocha
Datum vydání: 16.11. 2023

Vánoce jsou to nejkouzelnější období z celého roku. Doba zázraků, radosti a dárečků. Jenže za hranicemi krbového světla se nocí plíží věci, ze kterých vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Stíny. Monstra. Ježíšek. Mají chuť na cukroví, a často také na krev…
Sbírka zbrusu nových povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem.
Tak šťastné a veselé!

Ukázka z knihy Krev, monstra a cukroví

Dále vychází

 • J. K. Rowlingová – Harry Potter a relikvie smrti (4)(Albatros)
 • Alena Mornštajnová – Strašidýlko Stráša (Albatros)
 • J.R.R. Tolkien – Dopisy Otce Vánoc (Argo)
 • Tove Janssonová – Kometa: Příběhy o skřítcích muminech (Argo)
 • Paramisa: Pohádky a příběhy romských vypravěčů z bývalého Československa (Argo)
 • J.R.R. Tolkien – Nedokončené příběhy (Argo)
 • George R. R. Martin – Sen Ockerwee – limitovaná edice (Argo)
 • J.R.R. Tolkien – Beren a Lúthien (Argo)
 • George R. R. Martin, Linda Antonssonová, Elio M. García jr. – Vzestup draka: Ilustrovaná historie rodu Targaryenů (Argo)
 • Radek Starý – Arila (4): Pád temnoty (CooBoo)
 • Arnošt Goldflam – Strašidelná Šumava (cPress)
 • Adéla Zrubecká – Voňavé léčivé pohádky (cPress)
 • Cassandra Clare – Poslední hodina Box (1–3)(#booklab)
 • Kolektiv autorů – Přání: Příběh podle filmu (Egmont)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (17): Arazanini vlci (Egmont)
 • Kristýna Sněgoňová – Krev pro rusalku (2): Krev pro divoženku (Epocha)
 • Jennifer L. Armentroutová – Žár těla a ohně (2): Světlo v plameni (Fragment)
 • Tracy Wolffová – Touha (2): Vztek (Fragment)
 • Kevin Sands – Alchymistova šifra (6): Havranova pomsta (Fragment)
 • J. S. Betts – Příběhy z Vrbového hájku (1): Lištička a víla (Fragment)
 • Lucie Krystlíková – Pohádky mlynáře Pšeničky (Grada)
 • Naomi Noviková – Série Scholomance (3): Zlaté enklávy (Host)
 • Jan Kucin – Nekonečný krok (Host)
 • Laura Thalassa – Handlíř (4): Vládce hvězdné oblohy (Mystery Press)
 • Jakub Hoza – Nathaniel Darnsworn (2): Sochaři masa (Mystery Press)
 • Judy I. Lin – The Book of Tea (1): Magie zalitá jedem (Ocelot Publishing)

Sci-fi novinky

Nicholas Binge - Na vrchol

Nicholas Binge – Na vrchol
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 8.11. 2023

Když se uprostřed Tichého oceánu zničehonic objeví obrovská hora, je na ni vyslána skupina vědců, aby ji prozkoumala, sesbírala vzorky a zjistila, co se nachází na jejím vrcholu.
Jedním ze členů výzkumné expedice je i významný britský vědec, badatel a chronický samotář Harold Tunmore, který má pro cestu na záhadnou horu vlastní důvody přesahující vědecký zájem…
Čím výš ale tým pod vedením zkušeného horolezce a bývalých armádních důstojníků stoupá, tím podivnější věci se začínají dít. Čas i prostor se tu chovají jinak, minuty se mění v hodiny a hodiny ve dny.
Uprostřed všeprostupujícího chladu, nebezpečných nadmořských výšek a zrádných útesů se horolezcům začnou vkrádat do mysli cizí myšlenky a ty vlastní naopak blednou.
Co během výstupu zjistí o sobě a svém světě? Co nebo koho objeví na vrcholu – a dostanou se tam vůbec živí a zdraví?
Kniha Na vrchol, která je zarámovaná nálezem neodeslaných dopisů Harolda Tunmora skrývajících neuvěřitelný a mrazivý příběh, se odvážně pouští do úvah o hranicích vědy a víry a zkoumá krásné i temné stránky lidské povahy.

Frank Herbert - Duna

Frank Herbert – Duna
Série: Duna (1)
Nakladatelství: Baronet
Datum vydání: 23.11. 2023

Kdo ovládá Arrakis, ovládá vše!
Příběh Duny se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu, kterému vládne padišáh imperátor Shaddam IV. z rodu Corrino, jemuž jsou podřízené všechny velkorody. Mladý Paul Atreides – dědic a následovník rodu Atreidů – odlétá se svým otcem vévodou Letem a matkou Jessikou na Arrakis, pouštní planetu, jež je jediným zdrojem výjimečného koření, nejdůležitější a nejcennější látky ve vesmíru s podivuhodnými vlastnostmi. Rod Atreidů má planetu spravovat poté, co ji opustili jejich odvěcí nepřátelé, Harkonnenové. A v tu chvíli se rozbíhá mnohovrstvá interakce složitého světa politiky, náboženství, ekologie, technologie a lidských emocí, to vše ve snaze ovládnout Arrakis, protože ten, kdo ovládá Arrakis, ovládá i koření…

Ondřej Neff - Tma

Ondřej Neff – Tma
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 20.11. 2023

Co se to stalo s naším světem, ve kterém elektřina přestala fungovat jako technická síla? Ondřej Neff si nepřestal klást tuto otázku ani po roce 1998, kdy román Tma vyšel poprvé. Tak vznikla zcela přepracovaná verze původní Tmy. Zůstalo z ní to původní, fascinující líčení rozvratu. Ale co bylo potom, jaký svět vznikal na troskách starého, jací lidé ho ovládli, tato vize je zcela jiná. Nutno dodat, ze podstatně temnější, než ta původní. Důvod je prostý. Za posledních pět let se autor naučil nevěřit mocným tohoto světa ani nos mezi očima. Podle toho taky Tma 2.0 vypadá. Je to příběh černější,než sama tma.

Ukázka z knihy Tma

 

Dále vychází

 • Vilma Kadlečková – Mycelium (5): Hlasy a hvězdy (Argo)
 • Frank Herbert – Duna (2): Spasitel Duny (Baronet)
 • Frank Herbert – Duna (3): Děti Duny (Baronet)
 • Frank Herbert – Duna (4): Božský imperátor Duny (Baronet)
 • Frank Herbert – Duna (5): Kacíři Duny (Baronet)
 • Frank Herbert – Duna (6): Kapitula: Duna (Baronet)
 • Kolektiv autorů – Transformers Pozemská jiskra: Jiskra, kterou všechno začalo (Egmont)
 • Alastair Reynolds – Odhalený vesmír (Triton)
 • Nicholas Sansbury Smith – Do pekel (2): Duchové (Laser)
 • Brian Wilson Aldiss – Helikonie (1): Jaro (Laser)

Hororové novinky

Edward Lee - Sukuby

Edward Lee – Sukuby
Nakladatelství: Carcosa
Datum vydání: 8.11. 2023

Právničce Ann Slavikové se zdají děsivé sny s temným sexuálním nábojem. Vrací se v nich do minulosti: na svět přivádí svou dceru Melanii a zároveň je středem pozornosti záhadných postav v pláštích, které si chlípně pohrávají s jejím tělem…
V současné realitě slaví Ann úspěchy v práci, s dnes již sedmnáctiletou Melanií a svým partnerem básníkem Martinem plánuje výlet do Paříže. Jenže radostná očekávání jí kalí ona opakující se noční můra, která ji nakonec dožene k návštěvě psychiatra… a minulost o sobě dá vědět i tím, že zmatenou Ann nečekaně přivolá do jejího rodného městečka Lockwoodu, ztraceného kdesi v lesích, v hájemství vidláků a podivného matriarchálního společenství.
Souběžně s tímto vším se v končinách nedaleko Lockwoodu chce dostat na svobodu dvojice nebezpečných chovanců léčebny pro choromyslné. Jakou má jejich urputná snaha souvislost s Ann? A jak se vším souvisí blížící se rovnodennost a fakt, že v noci na vše shlíží narůžovělý měsíc?
Sukuby poprvé vyšly v roce 1992 v uhlazené podobě určené pro mainstreamové publikum. O devatenáct let později se dočkaly vydání nového, necenzurovaného, v podobě, jak je autor původně zamýšlel. Český překlad byl na autorovo doporučení pořízen z této pozdější verze, vydané kultovním americkým nakladatelstvím Necro Publications. Vzhledem ke všem těmto skutečnostem četbu doporučujeme čtenářům a čtenářkám starším osmnácti let, kteří jsou srozuměni s tím, že v rukou nedrží romantickou selanku.

Nathan Ballingrud - Severoamerické jezerní příšery

Nathan Ballingrud – Severoamerické jezerní příšery
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 8.11. 2023

Skrytý poklad amerického hororu
Severoamerické jezerní příšery jsou souborem devíti povídek, v nichž se Nathan Ballingrud vydává na průzkum temných končin lidské duše, do podivného světa, který se vzpírá snahám o pochopení a nastolení řádu. V hlavní roli zde vystupují příšery všeho druhu — skutečné i smyšlené, příšery v nás i mimo nás. Knihou prostupuje zoufalství současného žití, bolest, ale také soucit a láska, někdy v nadpřirozeném hávu, který ovšem nepředstavuje hlavní zdroj děsivosti.
Ballingrudova debutová sbírka zaznamenala ihned po vydání v roce 2013 značný ohlas, získala Cenu Shirley Jacksonové a byla nominována na několik dalších prestižních žánrových cen. Toto je literární horor nejvyšší jakosti, mozaika drobných uměleckých děl temných tónů jako stvořená pro čtenáře, kteří se ve fantazii rádi vydávají na dobrodružné výpravy mimo svou komfortní zónu.

Brian Lumley – Nekroskop

Brian Lumley – Nekroskop
Série: Nekroskop (1)
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 23.11. 2023

Harry Keogh umí už od dětství mluvit s mrtvými lidmi. Jsou to jeho přátelé, jeho rádci, jeho inspirace. Mrtví umělci skrz něj dál tvoří a matematik August Mobius ho více než sto let po své smrti učí ohýbat čas a prostor.
Když je Harryho milovaná matka zavražděna ruským špionem s podobnými schopnostmi, najímá ho britská tajná organizace E-Branch, zaměřená na práci s nadpřirozenem.
Ruskou špionážní společnost vede Boris Dragostani. I on dokáže komunikovat se zesnulými, ale pouze pokud u toho mrzačí jejich těla. Dragostani, lačnící po moci, se dohodl s nemrtvou Věcí, dávno pohřbenou v rumunských horách: plánuje ovládnout Západ za pomoci armády démonských válečníků.
V cestě jim však stojí Harry Keogh s celou armádou mrtvých.
Kniha Nekroskop, jež se dostala do finále British Fantasy Award, je prvním dílem působivé série, která uchvátila miliony čtenářů svým originálním náhledem na upíry a jejich lovce, na mrtvé i živé a na svět který sdílí.

Marko Hautala - Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa

Marko Hautala – Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa
Nakladatelství: Golden Dog
Datum vydání: 20.11. 2023

Kryšpín Kůstek nerad čte. Opravdu nerad. Když otevře knihu, písmena se promění v mravence a jeho začne bolet hlava.
O návštěvy knihovny nestojí, navíc tam mají psa Záložku, kterému smrdí z tlamy.
Otec ho však nenechá jen hrát videohry. Kdyby už Kryšpín Kůstek měl něco číst, tak vzrušující knihy. Je však přesvědčený, že takové neexistují.
Jenže svérázná knihovnice Sklep-Ula mu ke čtení nabídne právě jednu takovou vzrušující knihu. A ta ho pohltí. Nemůže přestat číst.
Za žádnou cenu ale nesmí nahlas přečíst poslední stránku. Nikdy…

Ukázka z knihy Kryšpín Kůstek a prokletí knihovního psa

Dále vychází

 • Mark E. Pocha – Temná epocha (Carcosa)
 • Kolektiv autorů – V říši mrtvých (GoldenDog)
 • Roman Bílek a Petr Boček – Temné stránky (GoldenDog)
 • Victor Dixen – Vampyria (3): Dvůr hurikánů (Fobos)
 • Paul Tremblay – Klub nosičů rakví (Fobos)
 • František Kotleta – Černá smečka (Fobos)

Tentokrát seznamu knižních novinek vévodí mně spousta známých jmen, ale kdybych měla sama za sebe vybrat ten nejzajímavější titul, tak rozhodně Krev, monstra a cukroví. Ačkoliv je to povídková antalogie, přeci jen v sobě snoubí můj oblíbený žánr a téma Vánoc! Mimochodem, vychází také v běžné, ale i limitované verzi, kterou nejenom vyšperkovává roztomilá obálka, ale také ilustrace vevnitř. A na který knižní titul pokukujete vy?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

 • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
 • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz