Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

ČTENÁŘSKÝ KLUB | Když apokalypsa ťuká na dveře

Hledáte inspiraci ke čtení? Pak jste tady správně, protože v rámci čtenářského klubu opět společně čteme jeden zajímavý titul, kter by vaší pozornosti neměl uniknout. Tak neváhejte a nakoukněte.

Tentokrát jsme opět sáhli do vod české fantastiky a společně jsme na Zoomu vybrali knihu Před bouří, která je součástí série Krysy apokalypsy. Ačkoliv se jedná o první díl trilogie, mám pro vás výbornou zprávu – série je totiž již kompletně vydaná a pokud vás tedy příběh vtáhne natolik, že budete chtít číst další díly, můžete to zvládnout bez čekání na jeden zátah. A o čem že tato kniha je?

Zuzana Hartmanová - Před bouří

Zuzana Hartmanová – Před bouří
Série: Krysy apokalypsy (1)

Každá apokalypsa potřebuje svoje krysy. Příběhy většinou nezačínají koncem světa. Jenže na Leru nastává konec světa každých sedm dní, když se jím proženou magické bouře, které srovnají se zemí vše, co se nachází mimo ochranné bariéry. Když totiž srazíte z nebes bohy, musíte počítat s následky. Bohové padli před osmdesáti lety. A jejich pád zanechal Ler zjizvený a z větší části neobyvatelný. Magií kontaminovaná půda, mutace nebo absence povrchové vody nejsou ničím neobvyklým. Mimo města může i jeden špatně nabitý bateriový článek znamenat předěl mezi životem a smrtí. Ne všichni se s tím ale dokázali smířit, a tak hledají způsoby, jak přelstít přírodní i lidské zákony — jako krysy si hledají skulinky, ve kterých můžou přežívat.
Jenže co když si někteří lidé začnou uvědomovat, že mezi přežíváním a žitím je propastný rozdíl? A co teprve když si to uvědomí i sami bohové…

Ukázka z knihy

Knihu Před bouří má na svědomí česká spisovatelka Zuzana Hartmanová a kromě série Krysy apokalypsy si od ní můžete také přečíst sérii Accadský cyklus. Právě díky tomu, že je to naše spisovatelka, se mi povedlo pro vás domluvit také on-line besedu, takže se rozhodně máte nač těšit a doufám, že se tento měsíc nebudete váhat zapojit.

Naše Zoom sezení se odehraje dne 1. prosince 2023, kdy v 17:00 si my čtenáři popovídáme o knize Před bouří, jaké jsme z ní měli dojmy (pozor, i se spoilery, nutnost přečtení celé knihy podmínkou účasti) a následně v 18:00 za námi přijde spisovatelka besedovat.

Už to máte poznačeno v kalendáři? Tak teď už jen sehnat knihu, kterou můžete pořídit nejen v měkké vazbě, jako e-book, ale také ve audioknižním provedení. Já sama se právě do poslechu audioknihy pustím. A co vy?

Odkaz na Zoom očekávejte standartně v bočním menu nebo ve vašich e-mailových schránkách v průběhu posledního týdne před společným on-line setkáním.

Tak snad 1. prosince uvidíme a uslyšíme. Těším se na vás!

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Reklama – moje tipy

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V prosinci čteme knihu Les mytág
od Roberta Holdstocka, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo audioknihu. Společné setkání proběhne 5. ledna na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Les mytág
  • 18:00 – beseda s českým spisovatelem (v přípravě)

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Robert Holdstock - Les mytág