Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky na červenec 2023

Knižní novinky na červenec 2023

Už víte, jakou knihu si vzít k moři nebo třeba pod stan? Pokud stále pátráte a aktuální nabídka je vám malá, třeba vás zaujmou tituly, které knižní nakladatelé vydávají v červenci. Tak která knižní novinka bude ta pravá pro vás?


Fantasy novinky

Filip Kalčák - Noc pro chrličeFilip Kalčák – Noc pro chrliče
Nakladatelství: Fragment
Datum vydání: 18.7.2023

Údery mečů, výstřely křesadlových pistolí, ale i intriky a humor. Strhující fantasy, která osloví nejen fanoušky Zaklínače.
Svět se roztrhl vejpůl. Každý den a každou noc se světloplaší a temnoplaší lidé perou v Šerostraní o životní prostor. Jedni pobývají ve stínu tmy a umírají při kontaktu se svitem slunce či pouhé lucerny, druzí se krčí v prosvětlených domech pokaždé, když přijde soumrak. Jedno však mají společné – všichni znají legendu o mytickém pokladu ukrytém na nedosažitelném místě zvaném Akvabanka. Politický rozvrat a začínající válka však mnohé změnily. Kořistníci, dobrodruzi i žoldáci se začali šikovat za jediným cílem – nalezením bájného bohatství. Za vábením rubínů se vydává i prostořeký bard Velihra, jeho přítel Kouzliván a charismatická Šestka. Úplně nechápou, proč se k nim tato okouzlující žena připletla a proč se snaží svými podmanivými slovy vymluvit bardovi díru do hlavy. Poprvé se všichni setkali na maškarním plese v loveckém zámečku, kde se objevila i postava v masce chrliče a s krví na rukou. Tato noc jim změnila život…

Sasha Laurens - MladokrevníSasha Laurens – Mladokrevní
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 20.7.2023

Střední vám může pěkně pít krev. Zvlášť když je plná upírů
Kat Finnová a její matka jen tak tak přežívají mezi lidmi. Jako všichni upíři musí pít Hemu, drahou syntetickou krevní náhražku, aby přežily, protože téměř celé lidstvo bylo infikováno virem, který je pro upíry smrtící. Kat se netěší na věčnost strávenou přežíváním a chudobou, ale když zjistí, že byla přijata na Střední školu Harcote, prestižní přípravku, která tajně přijímá pouze upíry, ví, že se začíná blýskat na lepší časy. Taylor Sangerová se topí v bohatství upírského světa, ale už ji unavují jeho zpátečnické konzervativní hodnoty – zvlášť když přijde na sexualitu, sama se dávno hrdě vyoutovala jako lesba. Teď už musí jen protrpět další dva roky na Harcote a bude volná. Ale když přijde na to, že její novou spolubydlící je Kat, vyděsí se. Protože ona a Kat bývaly nejlepší kamarádky před velmi dlouhou dobou a neskončilo to dobře. Když Taylor narazí na tělo mrtvého upíra a Kat najde ve školních archivech něco skutečně šokujícího, obě dvě si uvědomí, že na Harcote se skrývají temná tajemství – která nejspíš sahají daleko za hranice školních pozemků.

Ukázka z knihy Mladokrevní

Karen Lynch - NezdolnáKaren Lynch – Nezdolná
Série: Nezdolná (1)
Nakladatelství: YOLI
Datum vydání: 7.7.2023

Saře se před deseti lety zhroutil svět, když byl její otec brutálně zavražděn. Teď je jí sedmnáct, ale vzpomínky na ten den ji stále pronásledují a touha pochopit, co přesně se stalo, ji pohání vpřed. Sama přitom žije život plný tajemství – Sařini přátelé a rodina nemají tušení o jejím spojení s nadpřirozeným světem, ani o Sařině mocném daru, který jí byl dán do vínku. Při hledání odpovědí na otázky o svém původu a otcově smrti se Sára dostává se do hledáčku upíra a vystavuje se tak smrtelnému nebezpečí. Zároveň potkává Nikolase, bojovníka, který Sáře obrátí svět vzhůru nohama a chce ji i navzdory jejím protestům ochraňovat. Může mu ale důvěřovat? A co když lidé kolem ní skrývají ve skříních mnohem horší kostlivce než ona sama?

Tereza Matoušková - Pláč němého boha (kniha první)Tereza Matoušková – Pláč němého boha (kniha první)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 12.7.2023

Před dvěma tisíci let si velemág Xandrius podrobil národy a vybudoval světovou říši. Kouzla mu zajistila dlouhověkost a zdálo se, že bude panovat věčně. Teď se však šeptá, že se jeho čas krátí, a bez vlády pevné ruky začínají zemí zmítat nepokoje. Velemágova dcera Denyela o otce obětavě pečuje. Musí strpět nejenom starcovy vrtochy, ale taky se vypořádat s intrikány u dvora, kteří se nemohou dočkat, až si utrhnou svůj díl moci. Z odlehlých koutů říše zatím přicházejí podivné zprávy. Povstalci z pouště si do čela zvolili od narození chromého a zohyzděného Worliha. Věří, že mu znetvoření propůjčuje zvláštní sílu, která jim pomůže zvítězit. Mezitím v lesích daleko na severu zkropila kmeny stromů krev vílích žen. Na nebi se objevují podivné pukliny. Někteří dokonce tvrdí, že chrámy jsou prázdné, bohové mrtví a nebožtíci vstávají z hrobů. Denyela zkazkám nevěří a snaží se v první řadě zachránit otcovo dědictví. Jenomže se brzy sama přesvědčí, že ne všechny neuvěřitelné příběhy jsou smyšlené.

Ed McDonald - Dcera RudozimyEd McDonald – Dcera Rudozimy
Série: Kroniky Rudozimy (1)
Nakladatelství: Laser
Datum vydání: 7.7.2023

Raine je teprve sedmnáct let a už má děsivé tajemství – dokáže komunikovat s mrtvými, což je dar, který se v kraji bez milosti trestá smrtí. Dělá tedy co může, aby svou nebezpečnou schopnost utajila, jenže osud má jiné plány, a tak se Raine shodou několika nešťastných okolností i vlastních špatných rozhodnutí ocitá ve víru událostí točících se kolem nechvalně proslulé pevnosti Rudozima, kde sídlí mystický kult bojových mnichů, jejichž magie je stejně mocná jako smrtící. První díl velkolepé nové fantasy od Eda McDonalda, autora úspěšné série Černé křídlo.

Ukzáka z knihy Dcera Rudozimy

 

Dále vychází

 • Romana Vaverová – Sára a království sedmi kamenů (Fragment)
 • Chris Colfer – Země příběhů (5): Na vlnách fantazie (Fragment)
 • Sandra Dražilová Zlámalová, Bibi Hykl – Co zmůže hvězdný prach (Grada)
 • Paola Escobarová, Tamzin Merchantová – Kordélie a kloboučníci (Grada)
 • Karen Inglisová – Tajné jezero (2): Návrat (Grada)
 • Kat Delacorte – S ohněm v krvi (CooBoo)
 • Marissa Meyerová – Zlatá (2): Prokletá (Egmont)
 • John Flanagan – Hraničářův učeň (17): Arazanini vlci (Egmont)
 • J. R. R. Tolkien – Nedokončené příběhy (Argo)
 • Marcos Jaén Sánchez – Ódin a devět světů (cPress)
 • A. K. Mulford – Pět korun Okrithu (1): Dvůr vysoko v horách (Laser)

Sci-fi novinky

Radek Starý - Odkaz lidské rasyRadek Starý – Odkaz lidské rasy
Série: Odkaz lidské mysli (2)
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 13.7.2023

Druhý díl epické sci-fi série od youtubera Sterakdaryho
Umělá inteligence ovládla svět a mimozemská invaze Gorů prolomila obranu severní fronty. Nelítostná válka nyní probíhá po celé planetě. Eled a Drey se musí postavit hrozivé mechanické nákaze a hlavně rozhodnout, co bude skutečný odkaz lidské rasy. Zachrání planetu Zemi lidé, nebo umělá inteligence? Anebo už je na jakoukoli záchranu příliš pozdě?

Adrian J. Walker - Syn lidstvaAdrian J. Walker – Syn lidstva
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 19.7.2023

Země umírala a zachránit ji mohli jen ertové – geneticky upravené bytosti stvořené tak, aby byly fyzicky vyspělejší, superinteligentní, nezatížené lidskými emocemi a s myslí, které vládne jen čistá logika. A právě ta je dovedla k závěru, že pokud má planeta přežít, musí z ní být lidstvo odstraněno.
Nyní stojí ertové před problémem – Země opět vzkvétá, ale pokud se rozhodnou vzkřísit vzpurný a násilnický druh homo sapiens, veškerá jejich práce by mohla být zničena.
Připraví tedy test. Vychovají jedno dítě – jediného člověka, který rozhodne, zda si jeho druh zaslouží na Zemi opět žít.
Ale tichá a chladně uvažující vědkyně Ima zjišťuje, že vychovávat člověka není tak snadná a čistá práce, jak si z počátku myslela. Její život se stává kolotočem krmení, přebalování a uspávání, zatímco jí sousedi klepou na dveře se stížnostmi. A jak lidský syn roste, Ima zjišťuje, že se v něm i v historii lidstva skrývá mnohem víc, než by ji kdy napadlo.

Ukázka z knihy Odkaz lidské rasy


Ačkoliv je toho tento měsíc méně, já už teď pokukuji po titulu Pláč němého boha od české spisovatelky Terezy Matouškové. Po které knižní novince sáhnete tentokrát vy?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

 • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
 • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz