Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Knižní novinky: Červenec 2017

Image

Léto plné zážitků je tady a k vodě patří i nějaké to dobré čtivo. Co si pro nás nového připravili nakladatelé na tento měsíc?

Jiří Wittek: Společné chromozomy

Žánr: Sci-fi
Datum vydání: 11. 7. 2017

Hlavní hrdina se snaží všechno brát s nadhledem a recesí, ale když mu začne jít o život, sranda ho přechází. Plní se mu sen, poznává věci, o kterých četl v knihách a které viděl ve filmech. Svět plný nekonečných možností bioniky, vylepšených lidí a implantátů, které dokážou zdánlivě nemožné…
Proč ho ale, sakra, někdo chce mít mrtvého?

Ukázka
„Chápeš, co se ti tady snažím říct?“ řve mi kumpán do ucha, abych mu rozuměl.
Moc dobře chápu, co tím chce říct, ale připadá mi to jako blbost. Nic takového nepůjde ještě několik let, ne-li desetiletí. Určitě si to sám moc dobře uvědomuje, a jestli to opravdu půjde, lidstvo se tím do základů zničí.
„Jo,“ odpovídám mu. „Ale dovedeš si představit, co by to přineslo?“
„No, ty vole,“ zvolá šťastně. „To bys pomalu nemusel ani opustit barák a měl bys on-line přístup úplně ke všemu!“
Teoreticky by to tak mělo fungovat, ale kdoví, jestli to nebyl jenom hoax. Těch je teď hromada. Ze všech stran se na nás valí tolik falšovaných informací, že bych se ani nedivil, kdyby tohle byla jen jedna z mnoha.
„On to zkoušel na člověku?“ ptám se pochybovačně.
„Prej jo. Ale ještě to nefunguje tak, jak by mělo. Má to nějaký chybky.“
Tak o tomhle nepochybuju.
Implantáty v mozku tak malé, že nenaruší šedou kůru. Neomezený přístup k internetu kdykoli a kdekoli. To je sen snad každého člověka. Neomezený přístup k informacím všeho druhu. Neustálý kontakt se všemi. Už nemusíte mít počítač ani mobil. Stačí implantát, jedna složitá operace a všechno se vám promítá do implantátů v očích. Brejle od Googlu se můžou jít zahrabat.

Xavier Dorison, Alex Alice – Třetí zákon 1 a 2

Série: Modrá Crew 4
Žánr: Historický thriller, komiks
Datum vydání: 18. 7. 2017

První dva díly mysteriózní středověké detektivky. Pátrání po náboženském artefaktu, které může změnit celý křesťanský svět.

Goodreads: 3.58/5

Ukázka

  

Kolektiv autorů – Odvrácena strana světa

Série: Žoldnéři fantasie 8
Žánr: Fantastika, sborník povídek
Datum vydání: 20. 7. 2017

V osmých Žoldnéřích v pořadí se objevují jména již známá: Věra Mertlíková, Pavel Fritz, Karel Doležal, Kristýna Sněgoňová; i nováčci, již se snad proslaví v příštích letech.
Jako host byl přizván Miroslav Žamboch, který speciálně pro sborník sepsal dystopickou novelu Odvrácená strana světa. Žamboch je v plné tvůrčí síle a jeho postapo, to je teprve síla!
Ve sborníku z odvrácené strany světa objevíte, co je „za zrcadlem“ reality dnešní, i fantasy realit.

Obsah
Věra Mertlíková – Hovězí spravedlnost
Miroslav Sedláček – Jak vrchní komisař Olič prodal svůj stín za jedno plzeňské
Jan Hamouz – Štětec z velbloudí srsti
Radmila Tomšů – Cesta za snem
Karel Doležal – Vévodovy cesty
Pavel Fritz – Otec a smrt
Linda Koutová – Znamení zlata
Jarmila Kašparová – Fábulus
Michaela Merglová – Jestřábice
Kristýna Sněgoňová – O lásce
Miroslav Žamboch – Odvrácená strana světa (hostující povídka)
Leonard Medek – Po čem si šlapeme (stať; teorie)

Alexander Freed – Rogue One

Série: Star Wars
Žánr: Sci-fi
Datum vydání: 24. 7. 2017

Stín Impéria se šíří galaxií stále hrozivěji, stejně jako znepokojující zvěsti. Povstalci se dozvědí o zlověstném plánu, který má srazit celé světy na kolena. Hluboko v prostoru ovládaném Impériem se nachází stroj nepředstavitelné ničivé síly těsně před dokončením. Zbraň děsivější, než si kdo vůbec dovede představit… a hrozba příliš veliká na to, aby mohla být poražena.

Goodreads: 4.18/5

Ukázka
„Začnu,“ přerušila ho.
Galen přikývl a nespouštěl oči z ovládacího panelu.
Neměl sklony panikařit. Věděl, co je třeba dělat. Zkoušel si to nanečisto v těch vzácných dnech, kdy se o sebe farma postarala sama, nebo v těch méně vzácných nocích, kdy se mu vyhýbal spánek. Takové přípravy byly jedinou posedlostí, kterou si povolil. Otočil se k dalšímu přístroji, naťukal kód a rychlými pohyby vytrhal řadu kabelů ze zdí. V hlavě zahájil další odpočítávání; jestli smazání dat neproběhne do pěti minut, začne fyzickým ničení zařízení.
U předního chodu uslyšel rychlé a lehké kroky. Otočil se a spatřil vtrhnout dovnitř Jyn se slepenými vlasy a obličejem od hlíny. Svou hračku nechala na poli. Galen pocítil nečekané bodnutí u srdce a obavu – plně si vědom toho, jak absurdní -, že ztráta Stormíka ji později, daleko od farmy, bude trápit.

Procházka po Praze

Žánr: Cestopisné
Datum vydání: 27. 7. 2017

V roce 2017 uplyne přesně čtvrt století od okamžiku, kdy bylo historické centrum Prahy zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštivte i vy jedinečné památky, které obdivuje celý svět a díky nimž Praha patří mezi nejkrásnější světové metropole.

Ukázka

Nepřehlédněte
LISTOVÁNÍ KNIHOU: Jaroslava Dvořáková – Toulky po Provence

Robert Fabbri – Falešný římský bůh

Série: Vespasián 3
Žánr: Historické
Datum vydání: 28. 7. 2017

Třetí román autorovy série o Vespasiánovi začíná roku 34. Kvestor Vespasián slouží na odlehlé výspě Římské říše, řeší místní problémy a hájí římský způsob života. Ale politické události v Římě – Tiberiova vzrůstající pomatenost a zhýralost i prohlubující se obilná krize – ho přivádějí zpět.
Když se císařem stává Caligula, je Vespasián přesvědčen, že se situace zlepší. Místo toho je svědkem toho, jak se ze zářící římské hvězdy postupně stává zpustlý šílenec toužící po krvi. Okázalé přesvědčení, že je bohem na zemi, incestní vztah se sestrou a k smrti vyděšený senát nejsou nic proti Caligulovu nejambicióznějšímu plánu.
K jeho uskutečnění císař potřebuje historický předmět, který mu musí někdo přivézt z Alexandrie. Tam je ho ovšem třeba ukrást z přísně střeženého místa – a tímto úkolem Caligula pověří Vespasiána.

Goodreads: 4.22/5

Ukázka
Jeruzalém
Duben roku 33 po Kr.
HLASITÉ ZAKLEPÁNÍ na dveře vytrhlo Tita Flavia Sabina z hlubokého spánku. Prudce otevřel oči a v první chvíli se nedokázal zorientovat, kde je. Zvedl hlavu ze stolu a rozhlédl se po místnosti. V tlumené záři zapadajícího slunce, jehož paprsky proudily dovnitř úzkým otevřeným oknem, konečně rozpoznal neznámé prostředí – svoji pracovnu ve věži pevnosti Antonia. Za oknem se k nebi vypínal Chrám. Jeho vysoké zdi obložené bělostným mramorem odrážely večerní červánky a zlaté listy, jež zdobily jeho střechu, se v zapadajícím slunci třpytily. Nejposvátnější stavba Židů byla tak mohutná, že obří sloupořadí, které ji ze čtyř stran obklopovalo, působilo v porovnání s Chrámem nepatrně. A nesčetné postavy, jež proudily sem a tam mezi sloupy a přes rozlehlé vnitřní nádvoří, vypadaly sotva jako mravenci.
Chladný vzduch v místnosti čpěl pronikavým pachem krve z tisíců jehňat, která v chrámovém komplexu porazili na počest svátku pesach. Sabinus se zachvěl. Během krátkého spánku prochladl.
Znovu uslyšel klepání na dveře, tentokrát naléhavější.
„Kvestore, jsi tam?“ ozvalo se volání.

František Kotleta – Poločas rozpadu

Série: Spad 2
Žánr: Sci-fi
Datum vydání: červenec 2017

Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Jenže – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?

Jiří Pavlovský – Poslední stadium

Série: Kladivo na čaroděje 12
Žánr: Fantasy
Datum vydání: červenec 2017

Magie umírá.
Veškeré způsoby, jak ji zachránit, přišly vniveč. Teď už zbývá jen jedna možnost. Spolehlivá, snadná a jistá. Bohužel však obnáší vyhlazení téměř celého lidstva. Ovšem – co by člověk pro trochu magie neudělal…
Parta Felixe Jonáše však má své – krajní – meze, a tohle je už přece jen kapku přes čáru. A tak se, jak jinak, ocitne v přední linii konfliktu přímo globálního. Stojí mezi všemocnými mágy a zhmotněním všepožírající smrti.
Finální díl první sezóny příběhů ze světa městské fantasy. Nastává Poslední stadium Kladiva na čaroděje!

Ukázka
Praha hořela.
Ohnivé stěny se neúprosně valily ulicemi a zanechávaly za sebou oblaka temného, mastného kouře. Z rudého nebe visely na provazech statisíce oběšenců, kteří se ve větru houpaly jako girlandy na lustru.
Městem chodila bestie. Její dvě hlavy vyčnívaly nad střechy domů a z rozřezaných boků jí prýštila hustá krev.
Z drátů elektrického napětí se blýskalo směrem k nebesům.
Slunce bylo tmavě modré.
Felix Jonáš se díval z okna do města, které pohltilo peklo. Ostatní se dívali na Felixe Jonáše.
„Co?“ zeptal se Felix Jonáš.
Klaudie, Walter i Vincenc na něj beze slova zírali.
„No jo, no,“ řekl Felix. „Uznávám. Možná to může být moje vina.“

Briggs Patricia – Dlouhé ticho

Série: Mercedes Thompson 10
Žánr: Fantasy
Datum vydání: červenec 2017

V románech o Mercy Thompsonové, které se dostaly na první příčku seznamu bestsellerů New York Times, našla kojotí měňavkyně své místo ve vlkodlačí smečce. Když je však Mercyino pouto s jejím druhem a smečkou zlomeno, zjistí, co doopravdy znamená být sama… Poté, co je Mercy napadena a unesena ze svého teritoria, se ocitne ve spárech nejmocnějšího upíra na světě, který ji chce použít jako zbraň proti vlkodlačímu alfovi Adamovi a vládkyni upírů v Tri-Cities. Mercy se podaří uprchnout v kojotí podobě, ocitne se však jak bez peněz, tak bez šatů sama v srdci Evropy… Mercy, která nemůže kontaktovat Adama ani zbytek smečky, musí získat spojence a bojovat s nepřáteli a také si ujasnit, kdo je vlastně kdo. Znovu se probouzí starověké síly a Mercy musí jednat co nejchytřeji, aby nevyvolala válku jak mezi upíry a vlkodlaky, tak mezi vlkodlaky navzájem. A v srdci starodávného města Prahy se začínají zjevovat staří duchové…

Goodreads: 4.41/5

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz