Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • Knižní festivaly a cony plánované na léto 2022

Knižní festivaly a cony plánované na léto 2022

Fantasy a sci-fi festival Fantastický Ostrava

Po sychravé zimě není nic krásnějšího než se opět potkat se známými tvářemi, se svými oblíbenými spisovateli a dalšími osobnostmi na spoustě akcí, ať už se jedná o knižní festivaly nebo fantasy a sci-fi cony. A že je toho pro nás letošní léto připraveno požehnaně. Tak račte vybírat.


Svět knihy Praha

web | facebook
Kdy: 9.-12.6.2022
Kde: Praha

Největší český knižní veletrh a festival, který každoročně láká davy čtenářů. Nabízí také bohatou besední šňůru na poli fantasy a sci-fi žánru. Letošním čestným hostem festivalu je Itálie, kdy se můžeme setkat s jejími autory a nakladateli.


HlídCon

web | facebook
Kdy: 10.-12.6.2022
Kde: Praha

Letos poprvé se uskuteční con, který si vzala pod křídla Dračí Hlídka, takže pokud jste jejími fandy, rozhodně by vám tato událost neměla uniknout. Pojďte si zahrát Hlídku, potkat se známými streamery na poli D&D nebo s autory fantastiky jako je František Kotleta či Eva Lassler.


KoprCon „Summer Edition“

web | facebook
Kdy: 10.-12.6.2022
Kde: Kopřivnice

Con věnovaný nejen sci-fi, fantasy a hororu, ale především všem milovníkům Star Wars univerza, kteří se konečně po dvouleté přestávce opět mohou setkat v Kopřivnici. Kromě klasických přednášek, projekcí a turnajů se opět vyřádíte u výtvarných aktivit tak typických pro KoprCon.


Knihex 12

web | facebook
Kdy: 18.6.2022
Kde: Praha

Knižní veletrh a festival představující čtenářům malá nakladatelství. Kromě krásných a kvalitních knih se dočkáte také bohatého programu ve formě křtů, besed či autorských čtení.


CrweCon

web
Kdy: 25.6.2022
Kde: Praha

V červnu se také dočkáte komiksového festivalu pod taktovkou oblíbeného komiksového nakladatelství Crew. Již po patnácté si užijete spoustu skvělých přednášek, dražbu obrazů, stánky komiksových vydavatelů z ČR a hlavně také oslavu již 25. narozenin nakladatelství Crew!


HorrorCon Ostrava

web | facebook
Kdy: 25.6.2022
Kde: Ostrava

Že se rádi bojíte? Tak to si zapište datum 25. června do kalendáře, protože to v Ostravě rozvíří HorrorCon ve všech možných strašidelných podobách. Dočkáte se tematických besed a přednášek, můžete si ukousat strachy nehty při promítání nebo si to nechat až domů s novým knižním přírůstkem, protože se zde určitě nejedna kniha pokřtí. To vše jako třešnička na dortu doplňuje netradiční hudební program.


Fantastická Ostrava

web | facebook
Kdy: 25.-26.6. 2022
Kde: Ostrava

Teprve třetí ročník této fantastické události se bude konat opět v industriálně laděném ostravském Trojhalí. Kromě bohatého besedního programu vás čekají cosplaye, výstavy v Artis Alley a další zajímavé aktivity z oblasti fantasy, sci-fi, hororu a komiksu.


Festival fantazie

web | facebook
Kdy: 30.6.-10.7.2022
Kde: Chotěboř

Pokud si chcete udělat tak trochu netradiční dovolenou, nabízí se již 27. ročník festivalu plného sci-fi, fantasy, hororu, ale i historie. Je jedno, zda jste milovníky knih, filmů, komiksu, her nebo cosplaye, protože každý si zde najde své v nepřeberné nabídce besed, worshopů, RPG, deskovek a dalším a dalším nápaditém programu.


Advík

web | facebook
Kdy: 4.-7.8.2022
Kde: Praha

Pokud jste milovníky anime, cosplaye, tradičních japonských tanců a bojového umění, prostě celkově japonské kultury, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít Advík, kde vás čeká spousta promítání, přednášek, soutěží (třeba právě v cosplayi), ale nechybí ani herní koutek s hrami počítačovými, arkádovými automaty, deskovkami a virtuální realitou.


PevnostCon

web
Kdy: 27.8.2022
Kde: Praha

Pokud odebíráte časopis Pevnost, jistě vám nemohlo uniknout, že i toto periodikum věnované fantasy a si-fi pořádá vlastní setkání fanoušků těchto rozmanitých žánrů. Ti se setkají již potřetí a tentokrát budou moci bujaře oslavit již dvacet let s jejich oblíbeným časopisem.


Potterfest

web
Kdy: 3.9.2022
Kde: Praha

Již po páté s také koná velkolepý festival pro všechny milovníky světa Harryho Pottera. V rámci festivalu si užijete divadelní či hudební představení, nesmí chybět ani tematický cosplay a hry. A samozřejmostí jsou také osobnosti související s tvorbou filmové a knižní série Harryho Pottera. Minulý ročník přinesl v programu také například chovatele sov, který se o těchto křehkých stvořeních rozpovídal, tak se nechejme překvapit, co zajímavého přinese letošní ročník.


BlaviCon

web | facebook
Kdy: 8.-11.9.2022
Kde: Tábor

Při všech těch conech přeci nesmí chybět ani jeden věnovaný Geraltovi z Rivie a celému universu Zaklínače. Zažijte tu jedinečnou atmosféru podpořenou tematicky laděnými koncerty, divadelními scénkami nebo Gwintovou školkou. A pokud nejste sličná žena a nebojíte se vzít zbraň do rukou, je připravena aréna či lukostřelba.


Už máte ten svůj vyvolený festival vybraný? Tak kam zamíříte letos, budete objevovat něco nového a neznámého nebo vsadíte na staré známé akce, kde se cítíte doma? A co ovlivňuje vaši volbu?

Podělte se o článek s přáteli

2 Komentáře
 • K napsal:

  Za mě asi jeden z nejužitěčnějších a nejlepších článků, který mi hodně pomůže s mým časovým harmonogramem, prtoože se mi dost často stává, že se o nějaké akci dozvím, ale až po jejím ukončení xD Hodně mě zaujal Festival Fantazie, který sice nemám úplně cestou, ale má zajímavý program a zní jako úplně něco jiného ve srovnání s těmi ostatními :D každopádně mco děkuju za tipy, z článku jsem nadšená :D

 • Raja Luthriela napsal:

  Asi nepřijdu ani na jeden. Je to pro mě moc daleko.I když je pravda, že jiní lidé jezdí i dál. Takže u mě je to spíš o lenosti, než o čemkoliv jiném. :-)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz