Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Jumanji: Vítejte v džungli!

Image

Chtěli byste někdy zažít ten pocit být reálně ve hře, vše okolo sebe cítit, vnímat, mít zvláštní schopnosti? Pak neváhejte podlehnout vábení hry Jumanji. Slyšíte? Už vás volá.

Příběh

Hra Jumanji se opět objevuje na pláži a nedočkavě vyhlíží svou další oběť – zvědavého hráče. Padne do rukou mladíka, který ale nakonec deskovou hru nechává zaházenou na poličce. Je totiž již doba herních konzolí a tak desková hra nemůže prostě oslovit. A ta se rozhodne zareagovat a proměnit se na hru do konzole.

Stačí jen vložit, zvolit hráče a propadnout se přímo do divočiny. Máte jen tři životy a dostat se ze světa Jumanji můžete jen po vyhrání všech úrovní. Hra začíná…

Trailer

Můj pohled

Co můj pohled k tomuhle snímku přitáhlo víc? Velmi vydařený první díl, kde se skrze deskovou hru dostávaly kousky divočiny do městečka nebo to bylo nové hvězdné obsazení tohoto pokračování?

Už při pohledu na jména Dwayne Johnson a Jack Black vám musí být jasné, že tentokrát se bude jednat o akční komedii. Film se nese ve více méně odlišné atmosféře než jeho předchůdce, je postaven především na vtipných hláškách a celkově reakcích hlavních hrdinů.

Těmi je skupinka teenagerů, kteří se rozhodli vyzkoušet si hru Jumanji, kterou objevili, když zůstali za trest po škole uklízet sklep. Volí si zcela náhodně hrdiny, jen aby vyplnili čas, po který mají uklízet. Jaké je jejich překvapení, když skončí ve hře právě v tělech hrdinů, které si vybrali? O to komičtější je, když se sportovec stává malým nosičem zbraní (bezedné vaky jsou vážně super věc), šprt mohutným bojovníkem či třeba třídní kráska obtloustlým profesorem.

 

Kromě toho, že mají nejdříve problém se sžít s vlastní postavou, která je opakem jejich charakteru a dává tak prostor k vtipným situacím, se musejí také prodírat skrze džungli, aby mohli dohrát hru a vrátit se zpátky domů. Postupně se s pravidly hry seznamují, učí se, jak využít silných stránek svých postav a naopak, že je velmi důležité dávat si pozor na své slabiny – zabít vás totiž může i jen taková buchta.

Ačkoliv jsme oproti původnímu dílu tentokrát přímo ve světě Jumanji, přesto zde nalezneme spoustu odkazů na původní díl, ať už obydlí Alana Parrishe (jako poctu Robinu Williamsovi), pronikavé bubnování hry nebo třeba dřevěnou figurku z deskové hry. Ale džungle nabízí mnohé, a tak se setkáváme s novými nepřáteli ve formě lidí i zvířat.

Celý příběh má svižné tempo, je nadupaný akcí a humorem a velmi dobře si poradil se základní logikou her. Filmem nás postupně provází několik levelů, kterými musí naše skupinka hrdinů projít. Ti mají své slabé i silné stránky, které neovlivní jejich znalosti z vnějšího světa a naopak v sobě objevují nové informace i schopnosti. Navíc má každá postava také tři herní životy, které ji mohou místo úspěšného dokončení hry a vrácení se zpět do reality definitivně usmrtit. Velmi pobavily i automatické herní repliky, které postavy ve vhodných momentech pronesly či provedly.

 

Závěrečné hodnocení

Pokud hledáte pokračování nesoucí se v duchu prvního filmu Jumanji, nejspíše tento kousek neoceníte, tentokrát se totiž ocitnete ve víru akce a humoru. Je to přesně ten druh filmů, u kterého můžete vypnout a užívat si jeho příjemnou a zábavnou atmosféru. Herecké obsazení vás jistě mile potěší a opravdu to v tomhle šíleném filmu – nebo spíše hře? – funguje. Celý film je totiž opravdu zdařile koncipován jako herní svět a jeho úrovně a stejně jako my, tak i hlavní hrdinové objevují jeho pravidla.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Jumanji: Vítejte v džungli! ( Jumanji: Welcome to the Jungle)
Horor, komedie
USA v roce 2017
119 min
Režie: Jake Kasdan
Scénář: Chris McKenna, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg, Erik Sommers
Kamera: Gyula Pados
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black, Kevin Hart, Nick Jonas, Virginia Newcomb, Missi Pyle, Bobby Cannavale, Maribeth Monroe, Madison Iseman, Rhys Darby a další

Fotografie ze snímku převzaty ze stránky imdb.com.

Podělte se o článek s přáteli

7 Komentáře
 • Eliz napsal:

  Zrovna dneska jsem dokoukala a jsem docela zklamaná :/

 • Jan napsal:

  Tento film jsem ještě neviděl. První film s tématikou Jumanji mě moc neoslovil, ale jestli píšete, že se nenese v duchu původního dílů, tak se na něj možná podívám. Teď se spíše těším a chystám na snímek „Darkest Hour”. PS: Do soutěže mě nezařazujte :)

 • veruce napsal:

  Zatím jsem neviděla, ale chystám se. První film se mi líbil :)

 • K napsal:

  Film jsem nedávno viděla. Souhlasím, že je to úplně něco jiného, než první díl, ale těžko říct, zda je lepší či horší. Řekla bych, že tyhle dva filmy jsou neporovnatelné.

  • Dragell napsal:

   Souhlasím, jsou neporovnatelné, i žánrově nabízejí něco zcela odlišného. Otázkou je, co od toho divák očekává, protože pokud chce vidět pokračování prvního filmu, tak to možná nebude to pravé.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz