Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Humbook kolem knih? Proč ne!

I u dnešní mládeže jsou knihy stále na výsluní, na což reaguje nový literární festival Humbook, který se zaměřuje především na mladší věkové kategorie a nabídne jim netradiční zážitek ve společnosti světových spisovatelů.

Dne 15. října se tak všichni milovníci knih mohou sejít v Praze v Sálu Elektra za setkáním se světovými i českými autory, s redaktory, překladateli a blogery. Mohou prožít nejen zajímavé besedy, workshopy, ale i další doprovodný program.

První ročník festivalu navštíví Christopher Paolini, autor velkolepé knižní série Odkaz Dračích jezdců, Ruta Sepetysová, která se zaměřuje na dospívání a nelehké životní situace a Natalja Ščerba, jejíž fantasy Časodějové si získalo v její domovině srdce mnoha dětí a nyní míří i na naše pulty.

Festival Humbook - Christopher Paolini: Odkaz dračích jezdcůChristopher Paolini – Odkaz dračích jezdců
Jeden chlapec… jeden drak… svět dobrodružství.
Nechte se vtáhnout do příběhu chudého farmářského chlapce Eragona, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu Královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí…

 

Festival Humbook - Ruta Sepetysová: Sůl mořeRuta Sepetysová – Sůl moře
Zima roku 1945. Čtyři mladí lidé. Čtyři tajemství.
Druhá světová válka chýlí ke konci, poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich má co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Přišli každý odjinud, ale všechny je žene a pomalu dohání neštěstí, lži a… válka. Když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít.

Festival Humbook - Natalja Ščerba: ČasodějovéNatalja Ščerba – Časodějové: Klíč k času
Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?

Budete mít možnost se setkat i s českými autory se zaměřením na děti a mládež. Na veletrhu se tak objeví velmi aktivní autorka Michaela Burdová věnující se fantastice, Marie Rejfová, která zde pokřtí pokračování knihy Čarověník nebo Lenka Dostálová, které letos vyšla prvotina Projekt Alfa: V pasti.

Festival Humbook - program

Pozornost si také zaslouží redaktoři a překladatelé, kteří promluví o své práci, o tom, jak vzniká kniha, jaká úskalí přináší překlad či jak vlastně vzniká komiks a kam směřuje česká fantasy scéna. Nad zajímavými besedami se tak můžete setkat s Jiřím Walkerem Procházkou, Petrou Neomillnerovou a Pavlem Renčínem.

Že jsem vás nalákala? Festival má pro vás nachystané standartní vstupenky za 149 Kč, ovšem pro ty správné bookoholiky je VIP vstupenka za 349 Kč, ke které navíc obdržíte balíček s knihou, diář, slevové poukazy, záložky a další drobnosti.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 31 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova.lu@gmail.com

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Můj web o cestování
aneb nechejte se inspirovat rozmanitými zákoutími v České republice i zahraničí

Seznam českých nakladatelství vydávajících fantastiku

Co právě čtu

Milenec z temnot
Zaklínač: Liščí děti
Uvězněni
Klíč k času
Císařovy čepele

Reklama | Co mě zaujalo jinde

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo Audiolibrixu. Nová epizoda vás čeká téměř každé úterý.

Nejnovější díl: Skončím v pekle, když píšu do knih?

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou, kterou jsem pro vás vyzpovídala v rámci lednového společného čtení.

Čtenářský klub – společné čtení

V březnu čteme knihu Železná vdova od Xiran Jay Zhao, tak neváhejte se zapojit. Můžete ji sehnat jako knihu a e-book.

Sejdeme se dne 31.března na Zoomu, kde vás čeká následující program:

  • 17:00 – debata o knize Železná vdova
  • 18:00 – beseda se spisovatelem Václavem Dvořákem, autorem série Písečníci a knihy Já, Finis

| Tadytudy se připojte na Zoom
 |  Jak funguje čtenářský klub a co nabízí?
Václav Dvořák