Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Festival autorského čtení ve vlaku 2023 je v plném proudu

Čtení ve vlaku 2023

Právě dnes se rozjelo první kolo čtení ve vlaku, kdy ve vybraných spojích jste se mohli zaposlouchat do hlasu některého ze sedmi spisovatelů, kteří tímto krokem představili širokému čtenářstvu svoji tvorbu.

Již podesáté si můžete od 18. do 21. září užít Festival autorského čtení ve vlaku, který letos pořádají ve spojení dvě instituce, a to Střední škola a Akademie Michael a Vysoká škola kreativní komunikace. Během něj se letos představí 32 autorů ve 30 vlakových spojích, kde budou předčítat předem dané ukázky z děl. Můžete se tak nejen zaposlouchat do kouzelných příběhů rozmanitých žánrů, ale třeba, pokud zrovna nebudou číst a nebudete tedy vyrušovat, si získat i nějaký ten podpis do vašeho výtisku. Na podpisy je ovšem vyhrazen především čtvrteční den.

Pokud jste dnes měli štěstí, mohli jste narazit třeba na Alžbětu Bílkovou, které letos vyšel již třetí titul, young adult fantasy Balada mrtvého světa. Teď je ale potřeba kouknout na to, co nás teprve následující čeká, doporučuji se podívat na kompletní přehled, kde naleznete autory, časy, spoje a tituly. Níže zdůrazňuji můj výběr.

Kompletní přehled autorů a spojů, ve kterých je naleznete, můžete vidět níže na propagačním letáku.

V úterý své dílo představí Michaela Merglová, která oslovila již nejen čtenáře fantasy díky sérii Píseň oceli, ale také čtenáře sci-fi se svojí detektivkou Prázdnota. Společně s Martinem Paytokem, který bude číst z knihy Prokletí pro všechny, na ně narazíte ve spoji z Prahy, hlavní nádraží do Berouna a zpět. Taková spisovatelka Petra Kubašková si přisedne k cestujícím z Prahy do Karlštejna, kde představí například Tajemství stříbrné čarodějky.

Ve středu si ve spoji Praha, Masarykovo náměstí směr Kralupy nad Vltavou můžete poslechnout předčítání spisovatele Lukáše Vavrečky, který se mimo jiné začte do thrilleru z alternativní historie Tesla Noir.

Ve čtvrtek pak při cestě z Prahy, hlavní nádraží do Lysé nad Labem vás potěší spisovatelka Kateřina Šardická, která přečte například z knih Noci běsů a Zmizení Sáry Lindertové. Při cestě zpět do Prahy ji vystřídá pro změnu spisovatelka Lucie Ortega, které ještě letos bude vycházet titul Soumrak Edenu. Sama bude číst z knihy Tma pod srdcem nebo i těch trochu zapadnutějších kousku, jako je Chrám Oka osudu nebo Maraveův klíč.

Slavnostní zakončení festivalu proběhne pak ve čtvrtek od třetí hodiny odpolední v kavárně Luxor v Praze, kde si můežete nově pořízené knihy (ale i ty starší kousky již ve vaší knihovničce) nechat podepsat od autorů zapojených do festivalu čtení ve vlaku.

Tak vydáte se některým vlakem bezcílně za poslechu vašich oblíbených spisovatelů?

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz