Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
 • Home
 • Knihy
 • V Ostravě vykoukly příjemné Fantastické trhy 2021

V Ostravě vykoukly příjemné Fantastické trhy 2021

Image

Ačkoliv byla Fantastická Ostrava odložena na další rok, přeci jen se její mladší bráška – Fantastické trhy 2021 nakonec uskutečnily a všichni fandové, fantasáci a cosplayeři nadšeně zamířili v Ostravě do krásné industriální budovy trojhalí Karolina.

Právě v sobotu 11. září vše propuklo se vší parádou. Vstup byl volný a návštěvníkům stačilo u pomyslné pokladny jen předložit doklad o očkování, prodělané nemoci nebo o testování na covid pro bezpečnost všech zúčastněných. Pak už nic nebránilo pustit se s plnou vervou na trhy, které přinesly do Ostravy příjemné zpestření na poli fantastiky.

Návštěvníci se tu mohli setkat s knižními nakladateli jako je Carcosa, Golden Dog či Mytago, ale také řadou dalších obchodů zaměřujících se na knihy, deskovky či další fan předměty. Za mě rozhodně vedly dokonalé Pokébaly od Pokédomes. Na své si ovšem přišli také milovníci cosplayů, protože nemálo návštěvníků se nejen rozhodlo převléci a povzbudit tak atmosféru trhů. V trojhalí jste mohli potkat také přední české cosplayery, případně další obchůdky pro zvelebení vašich vlastních převleků. Moje srdce si získala Rebeca ReveR, od které si budu muset v nejbližší době něco pěkného pořídit, protože její tvorbě nejde odolat.

Samozřejmostí bylo pak setkání na vybraných stáncích se spisovateli. Akce se tak zúčastnili například Petra Slováková, Marek E. Pocha a mnoho dalších. Pokud jste fanoušky Dračího doupěte, na trhy se také dostavili Krotitelé draků, kteří se se svojí RPG show zapsali do srdce mnoha diváků.

Pro návštěvníky ovšem nebyly připraveny jen prodejní stánky, ale spousta dalších aktivit. Od jednoduchého vytváření záložek, přes lukostřelbu od zábavního centra Hornik, šermířské souboje Domu rytířských ctností, hraní deskovek od Mindoku až po vyzkoušení si netradičních kol, koloběžek a vozítek poháněných lidskou silou od Báječná kola.

Speciálním programem bylo opracování pazourku nebo parůžku. Pro fanoušky knih se pak uskutečnily dva knižní křty, a to knih Karbonové město: Sanguis Carbo, které ukrývá fantasy a sci-fi povídky z ostravského prostředí a Ve stylu steampunk, což je naučná publikace o stylu steampunk včetně nemála užitečných návodů.

Nezapomeňte se podívat na záznam z křtů:

A co jsem si na Fantastických trzích pořídila já? Nakonec jsem si domů odnesla deskovou hru Duna: Impérium z ostravského obchodu Black Lotus, kdy na jejich pobočce se každý týden uskutečňují také hráčské dýchánky. Slečny na stánku byly milé a rády odpověděly na mé otázky ohledně vybrané hry. Jako další jsem si musela samozřejmě také odnést knihu, kdy jsem se u stánku Fantasyobchodu, tedy brzy Imago, chvíli nerozhodně pozdržela. Nakonec mi byl doporučen gamebook Měsíční oheň, až zase budu mít chuť rozjet knižní dobrodružství na vlastní pěst. V knize kromě klasických čísel navíc můžete cestovat také po mapě, což mne zaujalo.

Na jaké akce se v nejbližší době chystáte a těšíte vy? Už jste si prohlédli seznam všech festivalů plánovaných na tento podzim? A že se toho dá stihnout ještě mraky!

Podělte se o článek s přáteli

1 Komentáře
 • Raja Luthriela napsal:

  Podle tvého vyprávění trhy vypadají moc dobře. Jednou bych se tam také ráda podívala. Ale Ostrava je pro mě moc daleko. Třeba se ale bude bude někdy konat něco podobného blíž.

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz