Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Dům loutek

Image

Dům loutek je ilegální instituce, která unáší lidi a maže jejich vlastní paměť, načež je využívá pro různé úkoly, že jim nahraje paměť, znalosti a schopnosti tzv. otisku, tedy vytvořením nové osobnosti, která je pro splnění daného úkolu vhodná. Je to jen další z městských legend, kterými se navzájem straší mládež?

Dům loutek

Není, ačkoliv většinou se sem lidé dostávají z vlastní vůle, když jejich život je zničený, když mají dluhy, když se chtějí ukrýt. Podepíší pět let služby, kdy své tělo odevzdají Domu loutek, je o ně skvěle postaráno a jakmile je jejich paměť po letech vrácena, odcházejí s velkým balíkem peněz.

Loutky, tedy lidé zbaveni vlastní paměti a myšlení, žijí v podzemním komplexu, kde podléhají zdejšímu režimu. Ten pečuje s velkým ohledem o jejich těla: zdravě jí, sportují, relaxují.
A jen čekají, než se objeví bohatý klient a objedná si je.

Loutky nemusí sloužit pouze k milostným schůzkám, lidé si je objednávají i jako profesionální vyjednavače, vykradače či pro nahrání po smrti svého vlastního já, aby vyšetřili svoji vlastní nepřirozenou smrt. Stačí jen loutky naprogramovat, vložit do nich otisk, tedy danou osobnost a chopí se jakékoliv úlohy, která je jim do hlavy také vložena.

Dům loutek

Všechny loutky jsou pod dohledem tzv. patrona, který dohlíží na naprogramované loutky během akce, zajišťuje jejich bezpečí, pomáhá jim. Ale také sleduje, zda naprosto vymazaná loutka v komplexu se nechová nějak odlišně, nepředvídatelně či začíná sama myslet.

Sledujeme příběh hlavní hrdinky, která skončila také úplně vymazaná v Domě loutek. Zde přežívá masakr od Alfy, který v sobě díky naprogramování udrží velké množství postav a jejich schopností. Sériemi se proplétá postupně jeho posedlost jí.
Mimo jiné sledujeme, jak se dům loutek snaží odhalit FBI a několik dalších lidí se jej snaží zničit. Kromě tématických epizod tak postupně odhalujeme tato spiknutí.

Seriál je plný akčních scén, napětí a překvapujících situací. Výborná kamera, hudební doprovod i schopnosti herců dělají snímek velmi dobře koukatelný.
Co mne mrzí, je nutnost seriál zkrátit z původních 5 řad na pouhé 2, což si vyžádala stanice FOX TV. Vše muselo být zkráceno a upraveno.

Dům loutek

Věděli jste, že…

… jména loutek v Domu loutek jsou z fonetické abecedy NATO?
… projekt Dům loutek kryje společnost Rossum Corporation, která odkazuje na Čapkovo R.U.R., tedy Rossum’s Universal Robots?

Hodnocení

Moje hodnocení: 4/5
ČSFD: 71%
IMDB: 7,8/10

Závěrečné shrnutí

Dům loutek
Dollhouse
Seriál, 44 min/díl
Sci-fi, thriller, drama
USA: 2009 – 2010

Režie: Joss Whedon, David Solomon a další
Scénář: Joss Whedon, Jed Whedon a další
Hudba: Mychael Danna
Hrají: Eliza Dushku, Harry Lennix a další

Obrázky převzaty z databáze filmů csfd.cz.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Reklama – moje tipy

Nekroskop prodej

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V únoru čteme sci-fi knihu Ztracení ptáci
od Simona Jimeneze, tak se neváhejte zapojit. Můžete ji zakoupit jako knihu nebo e-book. Společné setkání proběhne 1. března na Zoomu:

  • 17:00 – debata o knize Ztracení ptáci (Simon Jimenez)
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Lucií Ortegou

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Simon Jimenez - Ztracení ptáci

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz