Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Dlouho očekávaný návrat do světa Dragon Age se pomalu blíží

Dragon Age: Dreadwolf

Fantasy svět plný pestrých národů a jejich problémů, magie a náboženství, ale hlavně místo, které jednou za čas potřebuje svého hrdinu. Tím hrdinou jste vy a jen vaše rozhodnutí ovlivní následující události.

Od prvotního vydání Dragon Age: Prameny, které zahájilo sérii kultovních RPG, uplynulo již 13 let. DA universum ale bez přestání bobtná a stále si dokáže najít své fanoušky, kteří jsou po dlouhé odmlce, kdy v roce 2014 vyšla poslední hra Dragon Age: Inkivizce, opravdu velmi zvědaví. A že je na co se těšit.

Hra Dragon Age: Dreadwolf

Studio BioWare oznámilo již oficiální název čtvrtého přírůstku do této našlapané RPG série v podobě Dragon Age: Dreadwolf. Ačkoliv datum vydání je zatím ve hvězdách a jediné, co víme, je fakt, že to letos určitě nestihnou, tak studio ovšem slibuje ještě tento rok spoustu dalších odtajněných novinek.

Co ovšem začíná být jasné, je jedna z postav, která se rozhodně objeví. Dreadwolf je totiž známý pojem z předchozího dílu jakožto jiné jméno pro elfa Solase, který je také potvrzen skrze dosud uveřejněná videa. Tentokrát to ale už nebude váš parťák ze skupiny hrdinů, ale naopak se postaví jako hlavní záporák, který dokáže ohnout dějem rozličnými směry. Jeho motivy jsou nejasné, stejně tak jako jeho původ, ale kdosi šeptá cosi o starém elfském bohu, který se tak nějak rozhodl vzít osud světa do svých rukou.

Hra Dragon Age: Dreadwolf bude tedy přímo navazovat na poslední příběh odehraný v dílu Inquisition, ačkoliv dle tvůrců bude hratelný i pro naprosto nové hráče, kteří jsou ještě duchem (a příběhem) série Dragon Age nepolíbení.

Seriál Dragon Age: Absolution

A pokud si chcete zkrátit dobu čekání na tuto herní pecku, tak kromě zahrání si starších kousků se také nabízí nový projekt od Netflixu. Ten se totiž rozhodl pustit do animovaného seriálu z DA universa, který má přijít na naše obrazovky již letos v prosinci.

Dragon Age: Absolution se bude odehrávat v Tevinteru, kam je vlastně umístěna i výše oznámená hra, se spoustou nových postav vycházejících z tradičních národů Dragon Age. Nad tím vším drží ruku také studio BioWare, se kterým Netflix spolupracuje, takže kvalita a soudržnost s původní herní sérií je zaručena.

Podělte se o článek s přáteli

3 Komentáře
 • Lucy Villain napsal:

  Na nový díl Dragon Age se hrozně moc těším, dodnes je to moje nejoblíbenější herní série a dost možná to bude první hra, kterou koupím okamžitě co vyjde, nebudu ani čekat na recenze, prostě si ji budu potřebovat zahrát :D Zvlášť moje zlomené Lavellan srdíčko potřebuje vidět, jak to se Solasem dopadne. Na seriál se budu těšit taky, trailer jsem si nepouštěla a asi ani nebudu, nechám se raději překvapit :)

  • Dragell napsal:

   Já se přiznám, že mám za sebou jen první díl, měla bych to co nejdříve já ostuda napravit :) Každopádně jsem moc ráda, že tyhle dvě novinky mne v tomhle neomezují a budu se do nich moci po vydání klidně hned pustit :)

 • Komentovat

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Lucie | 32 | Ostrava
  Vítejte v mém malém světě plném knih,
  filmů, her a různých zážitků.


  Kontakt
  friedelova@dragell.cz

  Jsem také na


  Mohlo by vás zajímat

  Knižní podcast

  Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

  Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

  Podpořte mne

  Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

  Čtenářský klub – společné čtení

  V červnu čteme knihu Zákon Azylu od Lucie Lukačovičové, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu, e-book nebo audioknihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 28. června:

  • 17:00 – debata o knize Zákon Azylu
  • 18:00 – beseda se spisovatelkou Lucií Lukačovičovou

   

  | Odkaz na Zoom bude zde |
   Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
   
  Lucie Lukačovičová - Zákon Azylu

  © 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz