Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Claymore

Image

Yomové, nestvůry živící se lidským masem, tu byly od nepaměti a není tedy divu, že nakonec proti nim byla vytvořena zbraň – bojovnice Claymore.

Zhlédnuto: 2D, titulky

Příběh

Ačkoliv je Clare nejnižším číslem v Organizaci sdružující tyto bojovnice a je tedy i nejslabší Claymore, i přesto bojuje odvážně s nestvůrami a touží po své pomstě. Stát se Claymore ji totiž donutily okolnosti, kdy Claymore, která ji jako malou dívku ochraňovala, byla zavražděna jinými Claymore. Vše sice proběhlo dle předpisů a nařízení Organizace, ale malá Clare si tenkrát dala slib, že svoji ochránkyni pomstí.

Děsivé a krvavé dobrodružství odhalující tajná a temná zákoutí této zvláštní Organizace, která tvoří Claymore tím, že lidským ženám vkládá do těla maso a krev Yomy. Rodící se přátelství, zloba, ale i láska. Kam dokáže Clare její pomsta až zavést? Nakonec v sázce totiž není jen její život.

Trailer (en titulky)

Barvitý děj, který jednou končí

Příběh je opravdu rozmanitý, zavádí nás i do Clařiny minulosti, snažit se vše vysvětlit a utvořit ucelený děj. Ten je opravdu bohatý na informace, které postupně odkrývá a nenechá tak diváka ani na chvíli vydechnout. To vše doprovází odvážné a mnohdy i téměř sebevražedné souboje s monstry gigantických rozměrů.

Přiznám se, že už od roku 2007, kdy jsem toto anime viděla poprvé a úplně se do něj zamilovala, očekávám další sérii, která prý měla světlo světa spatřit v roce 2011. Bohužel se tak nestalo, což je škoda. I přesto je zde manga, jejíž autor Norihiro Jagi ji vydával až do roku 2014. Ta je obohacena o mnoho dalších informací a příběhů na pozadí, které se navíc do anime nevlezly.

Anime Claymore

Moje hodnocení

Děsivý svět s hrdinnými bojovnicemi mi kdysi učaroval a už mne nepustil.  Není to ale jen bohatý příběh, který mne nedokázal pustit. Líbí se mi kresba celého anime včetně atmosférické práce s barvami. Co ovšem jediné mohu vytknout, jsou vlekoucí se monology a dialogy uprostřed soubojů, které občas pokazí atmosféru.

Moje hodnocení: 8/10

Základní údaje

Claymore
Animovaný, akční, fantasy, dobrodružný
Japonsko, 2015, 25 min/ díl

Režie: Kandži Wakabajaši
Hrají: Hóko Kuwašima, Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Ajako Kawasumi, Kotono Micuiši, Minori Čihara, Tamio Óki, Tomokazu Seki, Sang-hyeon Eom

Fotografie převzaty ze stránky www.imdb.com, www.csfd.cz.

Podělte se o článek s přáteli

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Lucie | 32 | Ostrava
Vítejte v mém malém světě plném knih,
filmů, her a různých zážitků.


Kontakt
friedelova@dragell.cz

Jsem také na


Mohlo by vás zajímat

Knižní podcast

Podcast Knižní drbárna, který natáčím společně se spisovatelkou Jitkou Ládrovou, si můžete poslechnout na Spotify nebo YouTube. Nová epizoda vás čeká každé druhé úterý.

Nejnovější díl: Co je náplní práce redaktora? A posílat rukopis do více nakladatelství? | Host: Jiří Štěpán

Podpořte mne

Již nyní zde naleznete například záznam z besedy se spisovatelkou Michaelou Merglovou nebo Terezou Matouškovou.

Čtenářský klub – společné čtení

V květnu čteme knihu Kosti, pasti, slepice od Jefferyho Russella, tak se neváhejte zapojit. Zakupte si knihu ještě dnes. Společné setkání proběhne na Zoomu 31. kvetna:

  • 17:00 – debata o knize Kosti, pasti slepice
  • 18:00 – beseda s českou spisovatelkou Veronikou Fiedlerovou

 

| Odkaz na Zoom bude zde |
 Jak funguje čtenářský klub a co nabízí? |
 
Jeffery Russell - Kosti, pasti, slepice

© 2015-2024 Dragell | friedelova@dragell.cz